Terrafugia Geçişini zaten biliyor musunuz? Amerika Birleşik Devletleri’nde onay alan ilk uçan arabadır.

1980’lerin sonunda veya 1990’ların başında doğanlar her zaman bir uçan araba dizilerde veya filmlerde. Bu görsel-işitsel yapımlar, yeni milenyumun gelmesiyle birlikte bu cihazların da ortaya çıkacağını gösteriyordu. İlk 20 yıl geçti ve sadece prototipler vardı ama seri üretim yoktu. Ancak öyle görünüyor ki gelecek her şeyle geldi ve hükümet onayı.

Daily Mail, bir ABD kuruluşunun havada 100 km/s hıza ulaşabilen hibrit (yerden hava) bir araç için onay verdiğini bildirdi. Bu cihaz, bazı kısıtlamalar ve gerekliliklerle birlikte uçuşa elverişlilik sertifikası aldı.

Uçan araba denir Terrafugia Geçişi tarafından onaylandı ve Federal Havacılık İdaresi (FAA). Kimin elinde olursa olsun, bir ehliyet ve bir spor pilotu sertifikasına sahip olmalıdır. Yani, gökyüzünü geçmek için zaten ‘Tamam’a sahip, ancak sokaklardaki varlığının süreci hala eksik.

İkincisini başarmak için, yol güvenliğinin bazı yasal yönlerine uymanız gerekir. Ancak üreticileri, bir yıl içinde bunu başaracaklarını garanti ediyor. Yukarıda bahsedilen portal, Terrafugia Transition’ın seri üretimine başlamak için nihai onayı beklediklerini vurgulamaktadır.

uçan araba

Terrafugia Transition, Çin menşeli bir şirket tarafından yaratıldı. Havada ve asfaltta çalışan, geri çekilebilir kanatlara sahip küçük bir uçaktır. İki kişilik alana sahiptir ve uzun süredir gelişmektedir. Aslında söz konusu site, prensipte bu şirketin planlamasının 2015 yılında faaliyete geçmek olduğunu bildiriyor. Ardından gündemlerini 2019’a ertelediler. Ve her şey hazır olduğunda pandemi düştü.

Aynı şekilde, bu onların prototipler üzerinde çalışmalarına ve uçan arabanın ihtiyaç duyduğu iyileştirmeleri gerçekleştirmelerine yardımcı oldu. Yaklaşık 100 litre depolayan bir benzinli yanmalı motora sahiptir. Premium veya jet yakıtı ile çalışır. Bu da ona 3.000 metre yüksekliğe ulaşma ve yaklaşık 650 kilometre yol kat etme imkanı veriyor.

Dört tekerleğinde de hidrolik frenlere sahiptir ve yarım tondan fazla ağırlığa sahiptir. Sadece bir dakika içinde arabadan uçağa geçme yeteneğine sahiptir. Ek olarak, küçük havaalanlarına veya açık otoyollara inebilir. Fiyatı, prensipte, belirtilen web sitesinde ayrıntılı olarak 400.000 doların üzerinde olacaktır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…