Telegram'da kaliteyi kaybetmeden görüntü nasıl gönderilir?

Telegram’da kaliteyi kaybetmeden görüntü nasıl gönderilir?

Telegram'da kaliteyi kaybetmeden görüntü nasıl gönderilir?

Görüntü gönderme söz konusu olduğunda, mesajlaşma uygulamaları ideal bir unsurdur. WhatsApp belki de en çok kullanılanıdır, ancak Telegram’ı da tercih edebiliriz. Sorun şu ki, hem birinde hem de diğerinde fotoğraf gönderirken kalite kayboluyor kullandıkları sıkıştırma sistemlerinden kaynaklanmaktadır.

Her iki uygulama da veri trafiğinin patlamaması için görüntünün çok agresif bir şekilde sıkıştırılmasını gerçekleştirir. yine de kaliteyi kaybetmeden resim göndermenin bir çözümü var mı Ve tıpkı WhatsApp gibi, Telegram da bu işlevden yararlanmanıza olanak tanır.

Tam kaliteli fotoğraflar

Telgraf Kopyası

Telegram uygulaması üzerinden fotoğraf gönderdiğinizde, depolama alanından tasarruf etmek ve tesadüfen gönderme ve alma sırasında çok fazla veri harcamamak için platform onları otomatik olarak sıkıştırır. buna rağmen Bu adımları izleyerek önlenebilir.

Telegram vs WhatsApp: Nasıl benzerler ve her iki uygulama nasıl farklı?

Küçük bir numaradan yararlanmakla ilgilidir, böylece bir fotoğraf gönderirken kaliteyi kaybetmez. Gidiyoruz orijinal fotoğrafı tam boyutunda ve kaliteden ödün vermeden gönderin ve bunun için onu bir dosya olarak veya galeriyi kullanarak ancak «Klip» işlevini kullanarak göndermemiz gerekiyor.

Yapmanız gereken ilk şey, mesaj göndermek istediğiniz kişiyle bir sohbet açmak ve içeri girdikten sonra. klip simgesine tıklayın paylaşım seçeneklerine erişmek için Gönderim seçenekleriyle birlikte bir açılır pencere açılacak ve bu noktada iki seçenek bulacağız.

butonuna tıklayabiliriz “Arşiv” ve bu şekilde sıkıştırmayı ve kalite kaybını önlemek için normal bir fotoğraf olarak göndermeyeceğiz. Bu noktada, geriye kalan tek şey, paylaşılacak resmi aramak ve seçmek için dosya tarayıcısında gezinmek. Kameradan geliyorsa, genellikle dizinde görünür. «DCIM» dahili belleğin, bir fotoğraf ise klasörde görünebilir «Resimler».

Telgraf

Dezavantajı burada fotoğraf önizlemeniz olmayabilir, bu yüzden yanlış bir resim göndermemek için onu iyi yerleştirmiş olmalısınız. Seçildikten sonra, yalnızca Gönder seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

telgraf2

Ama bu mu Ayrıca “Galeri” seçeneği belirir. böylece Telegram (ve aşağıda açıklığa kavuşturur), görüntüleri kaliteden ödün vermeden ve sıkıştırma uygulamadan göndermenize olanak tanır. Sadece istediğimiz resmi seçip gönder’e tıklamamız gerekiyor.

– Haberler Telegram’da kaliteyi kaybetmeden görüntü nasıl gönderilir? aslen yayınlandı Engadget Mobil José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Leave a Reply