Telegram Telegram'da yeni kişilerden gelen pop-up bildirimleri nasıl devre dışı bırakılır veya kaldırılır Telegram, birçok kullanıcı için tercih edilen mesajlaşma uygulamasıdır…

Telegram Telegram’da yeni kişilerden gelen pop-up bildirimleri nasıl devre dışı bırakılır veya kaldırılır Telegram, birçok kullanıcı için tercih edilen mesajlaşma uygulamasıdır…

Telegram tercih edilen mesajlaşma uygulamasıdır en iyi olduğunu düşünen birçok kullanıcı tarafından. Kullanırken, her gün olabilen farklı sinir bozucu bildirimler görünebilir, bu da cep telefonumuzu gereksiz bildirimlerle doldurur, bu yüzden Telegram’daki yeni kişilerden açılır bildirimleri nasıl devre dışı bırakacağımızı veya kaldıracağımızı merak ediyoruz? Neyse ki, cep telefonumuzdan veya PC’mizden kolayca yapılandırabileceğimiz bir şey.

Bu uygulamada hesap oluşturmak gerçekten çok kolay ve şiddetle tavsiye edilen bir uygulama olduğu için her seferinde yeni kullanıcıları oluyor. Bu bildirimleri kaldırmak için aşağıda belirteceğimiz bir dizi basit adımı uygulamanız yeterli olacaktır.

Telegram’da açılır bildirimler nasıl kaldırılır?

Bu, uygulamaya katılan cep telefonunuzun kişileri aracılığıyla gerçekleşir ve bu sayede yeni üyeler hakkında sizi bilgilendirir, böylece onlarla iletişim kurabilirsiniz. Ne kadar çok bağlantınız olursa, sahip olacağınız daha fazla açılır bildirim, ki bu çok sinir bozucu.

Bunları devre dışı bırakmak için uygulamaya girin, üst kısımdaki seçenekler düğmesine gidin, ‘Ayarlar’a tıklayın, burada bir kez ‘Bildirimler ve ses’ yazan kutuyu ararız. Şimdi listede ‘Telegram’a katılan Kişi’ ifadesini görebileceğiniz ‘Etkinlikler’ bölümünü aramanız gerekecek, düğmeyi sadece ‘Kapalı’ görünecek şekilde kaydırmamız gerekecek.

Bunu yaparak bu bildirimleri devre dışı bırakmış olacaksınız. Kişilerinizden birinin bildirim almadan bu uygulamaya katılıp katılmadığını kontrol etmek isterseniz, yalnızca ‘Sohbet’ seçeneği ve kurşun kalem seçeneğine tıklayın, şu anda yeni bir mesaj yazma penceresi açılacaktır.

telgraf açılır bildirimlerini kaldır

Şimdi istediğiniz kişiyi arayın, bunu yaparak o kişiyle sakince sohbet edebileceğinizi görebileceksiniz, eğer izin verirlerse, bunun nedeni bu uygulamanın etkin bir parçası olmasıdır. Belirli bir kullanıcının bildirimleri sizi rahatsız ederse, uygulamadaki herhangi bir kişiyi de silebilirsiniz.

Telegram’da yeni kişiler için açılır bildirimleri devre dışı bıraktıktan sonra yapmanız gerekenler

sürecinin sonunda bildirimleri devre dışı bırak, kullandığınız tüm cihazlarda bunları kaldırmak ve bunun tekrar olmasını önlemek için başka adımlar atmanız önerilir. Öncelikle uygulama ayarlarına girin, girdiğinizde ‘Gizlilik ve güvenlik’e basmanız gereken bir listenin nasıl görüntülendiğini göreceksiniz, ancak bu bölümde sadece güvenlik seçeneklerine gideceğiz.

Burada aktif oturumlara tıklayacağız, bu seçeneğe basarak hesabınızı açtığınız tüm cihazların bir listesini göreceksiniz. Sonrasında çıkış yapmanız gerekecek Uygulamayı artık kullanmadığınız, yalnızca şu anda kullandığınız seçenekleri bırakarak, yalnızca bildirimleri devre dışı bıraktığınız cihazdan ayrılmanız en iyisidir.

Diğer cihazları senkronize etmek veya kaldırmak istiyorsanız, Telegram’ı beğeninize göre nasıl yapılandıracağınızı bilmeniz gerekir. Bu bildirimler geldiğinde, bu yeni kişilerle konuşabilmeniz için sohbetler de görünür. önemli sohbetlerden dikkatinizi dağıtır uygulamanızın. Bunları silmek için sohbetleri basılı tutun ve çöp kutusu simgesini seçin.

Ardından, ‘Sil’ düğmesine basarak eylemi onaylamanız gerekecektir. Aynı şekilde uygulamada tüm bu değişiklikleri yaparken uygulamayı tamamen kapatıp ardından tekrar girmek en doğrusudur.

Telegram’daki yeni kişilerin açılır bildirimlerini bilgisayarınızdan kaldırmanın başka bir yolu

Dilerseniz bu uygulamada görünen diğer açılır bildirim türlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak birçok kullanıcı bu uygulamayı doğrudan cep telefonlarından kullanmamakta, sunduğu masaüstü seçeneğini de kullanabilmektedir. Bunları bu cihazdan silmek istiyorsanız, ‘Ayarlar’a gidin ve bildirimler seçeneğini arayın.

telegramdaki yeni kişiler bildirimleri kapatıyor

Girerken iletişim seçeneğini devre dışı bırakmanız gerekecek ve bu kadar, bu sorun PC’nizden çözülecek. Bilgisayarınız için bu sürümle şunları yapabilirsiniz: birçok işlevi yerine getirmek mobil uygulama tarafından sağlananlar gibi.

Bunlardan bazıları anket göndermek, farklı hatırlatıcılar göndermek, gruplarınızı yönetmek, kişileri düzenlemek, mesajları programlamak, gelişmiş seçenekleri ayarlamak ve deneyiminizi daha iyi hale getirecek çok daha fazlası.

Leave a Reply