Telegram, bu Ocak ayında WhatsApp’tan çok daha önce en çok indirilen mesajlaşma uygulaması oldu

Telegram, bu Ocak ayında WhatsApp'tan çok daha önce en çok indirilen mesajlaşma uygulaması oldu

Uygulama analitiği şirketi SensorTower’ın verilerine göre Telegram, indirme sayısı açısından WhatsApp’ı çeşitli konumlarda ilerletti. İndirme sayısının doğrudan yeni kullanıcı sayısına çevrilmesi gerekmediği doğrudur, ancak kesinlikle bir göstergesidir Trend değişikliği. Şubat ayında bu değerlerin devam edip etmeyeceğini göreceğiz.

Facebook’un gizlilik eksikliği WhatsApp’a zarar veriyor

Dünyanın en aktif kullanıcıya sahip uygulamalarından biri olan WhatsApp, son haftalarda sayılarının oldukça azaldığını gördü. bu Facebook’un kararı tüm verileri paylaş reklam amacıyla WhatsApp aracılığıyla toplanan beklenenden çok daha büyük bir etkiye sahip olduğu görülmektedir. Ortalığın sakinleşmesini beklerken birkaç ay ertelenen bu önlem göz önüne alındığında, Signal’de rekor sayıda yeni aktivasyon gördük ve bugünün verilerinde gördüğümüz gibi Telegram, geçtiğimiz Ocak ayında en çok indirilen uygulama oldu. .

SensorTower’a göre Telegram, Ocak ayı boyunca 63 milyondan fazla kurulum gerçekleştirdi. Bu, bir yıl önce Ocak 2020’de gördüğünüzden 3,8 kat daha fazlasını temsil ediyor. Ayrıca, en çok Telegram indirmesine sahip ülke olan Hindistan’ın toplamın %24’ünü temsil ettiğini belirtmek de çok önemlidir. WhatsApp için en önemli pazarlardan biriyakından takip eden İspanya’nın önünde.

Bu veriler hem App Store’dan hem de Google Play Store’dan toplanan verileri birleştirir. Bu durumda önemli bir fark görüyoruz. Google Play’de Telegram listenin başında, ardından WhatsApp’ı altıncı sıraya düşüren Signal gelirken, App Store’da listenin başında TikTok yer alırken, Telegram dördüncü sırada ve WhatsApp’ı yedinci sıraya indirdi. Küresel olarak, bu yerler Facebook’un mesajlaşma uygulaması Telegram, TikTok, Signal ve Facebook uygulamasının kendisinin arkasında beşinci sırada.

Açıktır ki konuşmalarımızın gizliliği bizim için giderek daha fazla önem kazanıyor. Artık ne söylediğimizi bilmekle ilgili değil, kiminle, ne sıklıkta, ne kadar süreyle konuştuğumuz, tam konumumuz, hangi arkadaşlarla tanıştığımız ve daha fazlası gibi bilgilerin bize reklam satmak veya şirketlere pazarlamak için kullanılmaması gerektiğidir. bir mal olarak daha teklif veren türden.

Sağlık uygulaması kontrol listesi nasıl kullanılır ve tüm özelliklerin doğru şekilde etkinleştirildiğinden emin olun

Ürün bedava olduğunda, ürün biz olduğumuzu birçok kez tekrarladık. Facebook, bizi detaylı olarak tanımaya ve bu bilgileri ilgilenebilecek kişilere satmaya dayalı olarak muazzam miktarda para biriktiriyor. Ünlü bir örnek vermek gerekirse, Cambridge Analytics’inki gibi skandalların yaşandığı bir uygulama, arkadaşlarımız, ailemiz vb. ile iletişim kurmak için hangi uygulamaları kullanmak istediğimiz konusunda bizi düşündürüyor. Rakamlar kendileri için konuşur.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Telegram, bu Ocak ayında WhatsApp’tan çok daha önce en çok indirilen mesajlaşma uygulaması olduaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…