Telefonunuzun veya e-postanızın Facebook ile filtrelenip filtrelenmediğini kontrol edin

Son günlerde, bu yıl şimdiye kadarki en önemli ve ciddi veri sızıntılarından biri yaşandı. Bu hakkında bilgi sızdırıyor 533 milyon Facebook kullanıcısı, bugün en popüler sosyal ağ. Bu sızıntı, kullanıcıların gizliliğini tehlikeye atabilecek önemli kişisel verileri içeriyordu. Bu yazımızda e-posta veya telefon numaramızın ağda sızdırılıp sızdırılmadığını nasıl anlayacağımızı anlatacağız.

Facebook ile posta veya cep telefonunun sızdırılıp sızdırılmadığı nasıl anlaşılır?

Böyle bir sorun oluştuğunda çoktur kişisel bilgi internette ifşa olabilir. Bu, saldırganlar tarafından saldırılarını gerçekleştirmek için kullanılabilir. Bizi spam kampanyalarına dahil edebilirler, kimlik avı saldırıları e-posta veya SMS gönderebilir, kimliğimizi değiştirmeye çalışabilirler …

Bu yüzden internette gezinmek için her zaman gizliliği korumalıyız. Zorunlu verilerimizin sızmasını önlemek ağda ve her gün kullandığımız farklı hizmetleri veya platformları kullanırken herhangi bir sorun yaşamamak.

Ama sorunlar ortaya ve her zaman kullanıcıların kaçınmak bağlı değildir. Bir örnek uğradığı kişisel verilerin büyük sızıntı olduğu Facebook. Bahsettiğimiz gibi dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcı ve buna İspanyol verileri de dahildir.

Tüm kullanıcı verilerinin tamamen sızdırılmadığını, ancak birçoğunun e-posta veya cep telefonu numarası sızıntılarına maruz kaldığını belirtmek gerekir. Bu, e-postanın veya telefonun Facebook tarafından sızdırılıp sızdırılmadığını kontrol etmeyi ilginç hale getirir.

Onlar veri Facebook sızan varsa Sayfalar görmek için

Kullanabiliriz birden fazla web sayfası Verilerimizin Facebook üzerinden sızdırılıp sızdırılmadığını kolayca kontrol etmek için. Sadece e-posta adresimizi veya telefon numaramızı girmemiz ve ağda açığa çıkan bu büyük sayının bir parçası olup olmadığına bakmamız gerekiyor.

Elimizdeki seçeneklerden biri Zucked Edildim. Çok sezgiseldir ve sadece bizi ilgilendiren bilgileri (posta, cep telefonu numarası, kullanıcı adı …) koymamız ve açılır listeden seçip Arama yapmamız gerekiyor.

*Not: Cep telefonu numarasının çalışması için önce İspanya’nın telefon kodu olan “+34” girmelisiniz.

tanışabiliriz iki durum: Filtrelenmişler veya bu filtreleme Facebook’un parçası olmayan veriler. İlk durumda, aşağıda gördüğümüz gibi bir resim buluruz. Telefon numaramızı, e-posta adresimizi ve kullanıcı adımızı bu filtreleme bilgilerinin bir parçası olarak belirtiyoruz.

Facebook'ta mobil filtreleme

İkinci durumda, resimde gördüğümüz gibi, bize mağdur olmadığımızı ve bu nedenle rahat edebileceğimizi söylüyor.

Facebook'ta filtrelenmemiş veriler

Bunun kurbanı olup olmadığımızı görmemiz gereken başka bir seçenek Facebook veri ihlali Pwned Oldu mu kullanılır. Bu sorunları kontrol etmek internette bir klasik. Daha genel ve sadece popüler sosyal ağ değil, bu nedenle daha erken bir zamanda bir sızıntı olup olmadığını göreceksiniz.

Şimdi, verilerimiz ne sızmış bulunuyor olur? RedesZone itibaren biz tavsiye şifre değiştir ve Facebook’ta iki adımlı kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Bu filtrelemenin anahtarları içermediği, ancak kimlik avı saldırıları ve benzeri tarafından hedef alınabileceği ve şifreyi değiştirmesi gerektiği doğrudur.

Cep telefonunuzun veya e-postanızın Facebook ile filtrelenip filtrelenmediğini kontrol edin makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…