Telefonunuzu reklamlarla dolduran uygulamayı nasıl tespit edip ortadan kaldırabilirsiniz?

Herhangi bir uygulama açmadan cep telefonunuz reklamlarla dolu mu? Hangi uygulamanın onlara neden olduğunu bilmeden ‘açılır pencereler’ atlıyor mu? o zaman ihtiyacın var cep telefonunuzu reklamlarla doldurmaktan sorumlu olan uygulamayı silin: Size onu nasıl keşfedeceğinizi ve ardından telefonunuzdan sonsuza kadar sileceğinizi öğretiyoruz.

Bir Android cep telefonuna uygulama yüklemek o kadar kolaydır ki, çoğu zaman telefona ne indirdiğimizi izlemiyoruz bile. Google Play Store’u saran ve sunduklarından çok daha fazlasını vaat eden uygulamalar, şüpheli depolardaki APK dosyaları, iyi niyet olmadan yazılımları gizleyen değiştirilmiş uygulamalar… Bize kötü amaçlı yazılım bulaştırma riskleri mevcut, ancak bunların çoğu yaygın şudur mobil, kafiye veya sebep olmadan reklam göstermeye başlar. Çözüm, bunlara neden olan uygulamayı kaldırmak kadar basittir, ancak onu bulmak biraz zordur.

Reklamları kaldırmanın ilk adımı uygulamayı tespit etmektir.

Telefonu açıyorsunuz ve kilit ekranında bir reklam görüyorsunuz. Telefonun kilidini açıyorsunuz, WhatsApp’ı açmaya çalışıyorsunuz ve başka bir reklamı atlıyorsunuz. telefonunuzun tamamını kaplar ve bitmesini beklemekten başka bir şey yapmanızı engeller. Bildirimlerde, ayarlarda reklam… Cepte sadece reklamdan faydalanmak amacıyla yüklenmiş bir uygulama olduğuna şüphe yok. Cihazları reklamlarla dolduran reklam yazılımı, yazılım bulaşmış bile olabilirsiniz.

Fleeceware uygulamaları nelerdir: paranızı almak için ücretsiz deneme sürelerinden sonra gizli abonelikler

Daha önce görünmedilerse ve aniden telefonunuz reklamlarla dolduysa, bunun tek bir nedeni olabilir: güveninizi kötüye kullanan bir uygulama yüklediniz. Geliştiriciler genellikle reklam bombardımanını yavaşlattığından, kullanıcının yeni yüklenen bir uygulamayla ilişkilendirmeyin. Neyse ki, suçluyu bulmanın birkaç yolu var.

Hangi uygulamanın cep telefonunuzu reklamlarla doldurduğunu manuel olarak keşfedin

Uygulama Reklamlarını Keşfedin

Genel olarak, belirli bir uygulamaya girmeden görünen reklamlar genellikle iki türdür: bildirim veya açılır pencere. İlki, bildirim alanında bir bildirim daha varmış gibi görünür. Statik olabilirler veya zamanında görünebilirler. Ve aşağıdaki gibi tanımlanırlar:

 • Bildirim alanını aşağı çekin ve sizi rahatsız eden reklamı bulun.
 • Sessize alma seçenekleri görünene kadar bildirime uzun basın.
 • Android’in size hangi uygulamanın bildirimi gönderdiğini gösterdiğini göreceksiniz.

Reklamları tetikleyen uygulamayı bilerek, onlardan kurtulmak için kolayca kaldırabilirsiniz. Bu, kilit ekranındaki reklamlar için de geçerlidir, genellikle bildirimlerdir: Telefonun kilidini açın, hangi uygulama olduğunu bulun ve silin.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/18/e7/12/5ff96c934bd22fbc8a/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/7c/47/12/5ff96bef3bef077435/orijinal/ücretsiz-antivirüs-olduğu gibi-işinizin-gerçekliği-bq.jpeg»}

Reklam pencerelerinin birdenbire ortaya çıkması durumunda, diğerleriyle örtüşme iznine sahip bir uygulamanın bundan faydalanıyor olması muhtemeldir. seni pop-up’lara vur. Öğrenmek için:

 • Androidinizin ayarlarına gidin ve uygulamalar bölümüne girin.
 • Seçenekleri girin ve ‘özel erişim‘.
 • Yer paylaşımı iznini bulun. Farklı adları olabilir, her şey markaya bağlı olacaktır: ‘Üstte göster’, ‘Diğer uygulamalarda göster’…
 • Diğer uygulamaların üzerinde görüntülenmesine izin verilen uygulamaları inceleyin: kesinlikle orada olmaması gereken bazılarını görüyorsun.
 • Yer paylaşımı iznini kaldırın ve uygulama açılır pencerelerinin görünmeye devam edip etmediğini kontrol edin. Artık görünmüyorlarsa, hangi uygulamayı kaldırmanız gerektiğini zaten biliyorsunuzdur.
 • Sürekli ne çıkıyor? Suçluyu bulana kadar garip uygulama iznini devre dışı bırakmaya devam edin.

Uygulama Reklamlarını Keşfedin

Başka bir iyi ipucu gerekli görmediğiniz tüm uygulamaları kaldırın; Her zaman antivirüsler, pil optimize ediciler, önemsiz temizleyiciler ve telefonunuzu hızlandırmayı vaat eden uygulamalarla başlayın: bunların çoğu yalnızca bir grup reklamdır (birkaç istisna dışında pek kullanışlı olmamalarına ek olarak). Büyük olasılıkla, toplu kaldırma işleminden sonra fazla reklamlar buharlaşacaktır.

Diğer uygulamaların kötüye kullanımını keşfetmek için bir uygulama kullanın

Uygulama Reklamlarını Keşfedin

Çoğu zaman olduğu gibi, ‘bunun için bir uygulama var’. Bir uygulama dedektifi olarak hayatınızı karmaşıklaştırmak istemediğinizi mi? Pekala, kirli işleri bir uygulamanın ellerine bırakın. Örneğin, Uygulama İzleme.

AppWatch: Pop-up reklamların kaynağını tespit edin

AppWatch: Pop-up reklamların kaynağını tespit edin

AppWatch, kötü niyetli uygulamaları izlemek için Android’in etkinlik günlüğünü kullanır. Elbette, taramayı manuel olarak başlatmanız gerektiğinden otomatik değildir., reklamların kaynağını keşfetmek için etkinlik günlüğüne de gitmeniz gerekir. App Watch’ın yaptığı şey, süreci sizin için çok daha kolay hale getirmek ve böylece kötü amaçlı reklamların cep telefonunuzdan kaybolmasını sağlamaktır.

App Watch yüklendikten sonra aşağıdaki işlemi gerçekleştirin:

 • AppWatch’ı açın ve uygulamaların kullanımına erişim izni verin.
 • AppWatch’a geri dönün ve ‘izlemeye başla‘. O andan itibaren uygulama, kalıcı bir bildirim göstererek uygulamaların etkinliğini kaydeder.
 • Kullanımdaki uygulamadan olmayan bir reklam görünene kadar cep telefonunu normal bir şekilde kullanın.
 • AppWatch’ı hemen açın (kalıcı bildirimden) ve listedeki son uygulamaya bakın. Bu reklamın suçlusu olacak.
 • Reklamı atlama ile AppWatch aktivite günlüğüne erişim arasındaki süre minimumda tutulmalıdır. yanlış bir pozitif vererek masum bir uygulama etkinleştirilebilir.
 • Söz konusu uygulamayı kaldırın ve bu kadar.

İstilacı reklamlar gönderen birkaç uygulama yüklü olabilir. eğer sana olan buysa cep telefonunu tamamen temizleyene kadar AppWatch adımlarını tekrarlamanız gerekecek.. Uygulamanın reklamları kaldırmadığını, yalnızca suçluları tespit edebilmeniz için size bilgi sunduğunu unutmayın. İşiniz bittiğinde AppWatch’i devre dışı bırakabilir ve telefondan kaldırabilirsiniz.

– Haberler Telefonunuzu reklamlarla dolduran uygulamayı nasıl tespit edip ortadan kaldırabilirsiniz? aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…