Telefon şirketiniz tarafından para cezasına çarptırılabileceğiniz durumlar

Bugün piyasada elimizde bulunan televizyon servisli mobil, fiber veya yakınsak paketlerin kataloğu çok geniştir. Büyük operatörler, en iyi haber içeriğine, eğlenceye, ücretsiz kanallara veya isteğe bağlı başlıklara erişmek için kaliteli ve çeşitli bir televizyon hizmeti sunmaya bahse giriyor. MVNO’lar, ucuz fiber veya bazı durumlarda ayda 25 avroyu aşmadan sınırsız veri ile mobil tarife sözleşme seçeneği gibi fiyatlarına giderek daha fazla hizmet dahil ediyor. Koşullarına uymadığımız takdirde cezalandırılabileceğimiz bir sözleşmeyle ilişkili hizmetler.

Örneğin, O2 veya Pepephone gibi operatörler, kalıcı olmayan fiber tarifeleri sunar, ancak Movistar, Orange veya Vodafone gibi büyük operatörlerin sunduğu en iyi yakınsak oran tekliflerinin yanlarında belirli kalıcılık taahhütleri ve bir yönlendirici ataması getirmesi yaygındır. Bakalım hangi durumlarda bir operatör, sözleşmeli fiyatımızla ilişkili sözleşmenin gerekliliklerini karşılamadığımız için bizi cezalandırabilir.

kalıcılığı kırmak

Fiber hizmetimiz, ister birkaç ay boyunca ciddi oranda indirim elde ettiğimiz için, isterse operatörünüzle en başından imzaladığınız şartlar olduğu için bir kalıcılık ile ilişkilendiriliyorsa, telefon şirketi, uyumsuzluk için belirli bir miktar ödemenizi gerektirir kalıcılık.

Operatöre bağlı olarak 3 ay veya bir yıl arasında değişebilen belirli bir süre kalmayı kabul ettiğiniz için bu süre boyunca yararlandığınız ekonomik avantajları ödemek zorunda kalmanız olasıdır. FACUA’ya göre “Miktarı, Genel Savunmaya İlişkin Genel Kanunun birleştirilmiş metnini onaylayan 16 Kasım 1/2007 tarihli Kraliyet Yasama Kararnamesi’nin 62.5. Tüketiciler ve Kullanıcılar ve diğer tamamlayıcı yasalar”.

kalıcılık olmadan fiber kalıcılık taahhüdü

Kalma taahhüdü

Sağlanan yönlendiriciyi veya ekipmanı iade etmemek

ADLS veya fiber optik ile bir geniş bant İnternet bağlantısı kurduğumuzda, servisin doğru çalışması için operatör bize bir yönlendirici sağlar. Genel bir kural olarak, müşterilere sunulan bu ekipman, transfer veya kiralama modunda. Bu, operatörü değiştirmeye karar verdiğimizde onu iade etmemiz gerektiği anlamına gelir. Bu durumda, telefon şirketleri, abonelikten çıktığımızda yönlendiricinin iadesine uymamamız durumunda ceza uygulayan sözleşme maddelerini sözleşmelere dahil ederek kendilerini korurlar. Ek olarak, normal olan, operatörlerin teslimatı fiziksel bir mağazada yapmamızı kolaylaştırmasıdır veya posta ile gönderme seçeneğimiz vardır.

Size bir fikir vermesi açısından, Orange’ın yönlendiriciyi iade etmemesi durumunda 50 Euro, yönlendiriciyi ve OTN’yi kararlaştırılan süre içinde iade etmemesi durumunda 100 Euro cezası vardır. Vodafone ise televizyon ekipmanları için 217,8 avroya, fiber ve kablolu cihazlar ve yönlendiriciler için 108,90 avroya kadar ceza uyguluyor. MásMóvil, Movistar Lowi O2, diğerlerinin yanı sıra, aşağıdaki cezaları da uygular: Genel bir kural olarak 50 ile 100 Euro arasında değişiyorlar..

ADSLZone’da ilk olarak telefon şirketinizin size ceza verebileceği Posta Davaları çıktı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…