Telefon numaranızın, Facebook ihlalinden sonra İspanya’da sızdırılan yaklaşık 11 milyon arasında olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Dün, eski bir Facebook güvenlik ihlalinin 533 milyon telefon numarasını ifşa ettiğini bildirdik. Hepsinden, neredeyse 11 milyon İspanyol kullanıcılara ait, bu da yaklaşık dört kişiden birinin mahremiyetlerinin tehlikeye girdiğini gördüğü anlamına gelir. Bu yazımızda kurbanlardan biri olup olmadığınızı nasıl kontrol edeceğinizi anlatacağız.

Biraz isteksizlikten sonra, Pwned mı?’nın yaratıcısı Troy Hunt? kurbanların telefon numaralarını veri tabanına ekledi, yani şimdi telefon numaramızın bilgisayar korsanlarının sahip olduğu dosyalar arasında olup olmadığını öğrenebileceğiz.

Telefonumuzun güvenlik ihlalinin bir parçası olup olmadığı nasıl kontrol edilir?

Pwned

Facebook güvenlik ihlalinin kurbanı olup olmadığımızı, evet olma olasılığının çok yüksek olduğunu ve telefonumuzun filtrelendiğini öğrenmek için sadece pwned’e mi gitmemiz gerekiyor? ve telefon numaramızı girin. E-postayı girerek, 75.000 İspanyol kullanıcıyı etkileyen boşlukta filtrelenip filtrelenmediğini görebiliriz. 533 milyon rakamı ile ilgili olarak, 509.458.528 web’de listelenmiştir, daha küçük bir sayı konunun ciddiyetini değiştirmez.

Telefon numaralarına dönersek, boşluğun bir parçası olup olmadığımızı öğrenmek için İspanyolca önekini belirtmeniz gerekiyor. Telefon numaramız “6666666666” ise, web’de arama yapmak için önüne 34 girmemiz ve “34666666666” bırakmamız gerekecek. Web sitesi “İyi haber – pwnage bulunamadı!” mesajını görüntülerse yeşil bir arka plana sahip verilerimiz güvende, ancak ekran görüntüsünde olduğu gibi kırmızıysa, “Oh hayır – pwned!” metniyle bir sorunumuz var.

Açıklık

Numarayı önünde “+34” ile girmek de mümkündür., ve hatta boşluklar. Birkaç sayıyı her iki şekilde de test ettik ve her ikisi de işe yaradı. Çalışmadığı için önek koymuyor. Araç kusursuz çalışıyor ve bizim tarafımızdan test edilen kişisel telefonların birçoğu bu boşluğun bir parçası.

Belirttiğimiz gibi, Bu boşlukta çok az e-posta sızdırıldı, bu nedenle telefonla arama yapmak en iyisidir.. Numaranız sızdırıldıysa, adınızın da sızdırıldığını ve bu numara ile ilişkilendirildiğini bilmelisiniz. Bazı durumlarda doğum tarihi, medeni durum, iş yeri vb.

{«videoId»:»x7ziipp»,»autoplay»:true,»title»:»FACEBOOK, ziyaret ettiğiniz HER WEB SİTESİNİN kaydını tutar, böylece DEVRE DIŞI BIRAKABİLİRSİNİZ»}

Burada açıkladığımızla aynı şeyi yaptığını iddia eden başka web siteleri ortaya çıktı, ancak en ihtiyatlı olan şey, sadece “dolandırıldım mı?” diye güvenmek., yıllardır büyük bir itibara sahip olan ve alanında uzman aynı zamanda bir Microsoft çalışanı tarafından yönetilen bir web sitesidir. Bununla, girdiğimiz verilerin güvenli olduğunu biliyoruz, diğer web siteleri ise kötü amaçlı amaçlar için kullanabilir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Telefon numaranızın, Facebook ihlalinden sonra İspanya’da sızdırılan yaklaşık 11 milyon arasında olup olmadığını nasıl anlarsınız? aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…