Teknoloji dünyasındaki en çılgın iş teklifleri: Yazılımın kendisinden daha fazla yıllık deneyim istediklerinde

Teknoloji dünyasındaki en çılgın iş teklifleri: Yazılımın kendisinden daha fazla yıllık deneyim istediklerinde

Kıdemli bir programcı arayışında, birkaç tane gerektiren bazı şirketler var. mantıksız gereksinimler. Bunun eksik olmamasını istemek için, ancak bazen istenen yılların deneyiminin yerine getirilmesi doğrudan imkansızdır.

Bunlar yayınlandığı tarihte sektörü şaşırtan iş tekliflerinden bazıları. Çoğuna artık erişilemiyor, çünkü ya zaten süreleri doldu ya da iddiaların belki de çok yüksek olduğunu çabucak anladılar.

Paslı bir programcı olma korkusuyla yaşama sendromu

12 yıllık Kubernetes deneyimi

Kubernet'ler

IBM tarafından Hindistan için Intellijobs’ta yayınlanan bir teklif, “Kubernetes yönetimi ve yönetiminde en az 12 yıl” istenmesine dikkat çekti. Konteynerlerin otomasyonu ve yönetimi için ücretsiz bir sistemdir, orijinal olarak 2014’ün ortalarında Google tarafından tasarlandı ve Cloud Native Computing Foundation’a bağışlanmıştır.

Teklif 2020’nin ortalarında yayınlandı ve matematiği yaparsak, yılların bu şartının tamamen yersiz olduğunu görmek kolaydır. IBM’in aradığı ‘Bulut Yerli Altyapı Mühendisi/Mimarı’, bu tür imkansız gereksinimlerin en temsili tekliflerinden biri oldu.

Ben bir programcıyım ve 50 yaşındayım

Bazen yaratıcı bile pozisyona başvuramaz

Sebastian Ramirez hızlı API yaratıcısıama 4 yıllık tecrübe istedikleri iş teklifine kendisi bile başvuramazdı. Ramírez, iş teklifi hakkında ayrıntılı bilgi vermedi, ancak Python çerçevesini 1,5 yıl önce oluşturduğunu belirtti. Başka bir deyişle, iş teklifi, mümkün olan en fazla iki kat fazla yıllık deneyim talep etti.

FastAPI’nin yaratıcısı, “Belki de yılların deneyiminin beceri düzeyine eşit olduğunu yeniden düşünmenin zamanı gelmiştir” dedi. Burada belirtilen tekliflere göre bir yansıma oldukça doğrudur.

https://platform.twitter.com/widgets.js

7 yıllık tepki

React’in ilk sürümü 2013’ün ortalarında piyasaya sürüldü. Facebook’un Javascript kitaplığı çok talep ediliyor, ancak 7 yıla kadar süren React teklifleriyle karşılaştıklarını bildiren birden fazla kullanıcı bulmak da kolay. sınıra dokunmak.

Bir React teklifinin tartışılmasıyla, bu kadar çok React deneyimine ne kadar ihtiyaç duyulduğuna dair tartışma ortaya çıkar. Kullanıcı Michael Taylor, “Ne tür bir uygulamanın bu kadar derin bilgiye ihtiyacı var?” diye soruyor.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Ne Java ne de Python korunmuştur

Bilinen ve kullanılan diller olmasına rağmen, onlarla bile sık sık çılgın iş teklifleri hakkında anekdotlar anlatılır. Bir kullanıcı, 2001’de 10 ila 15 yıllık Java arayan bir şirketten bir teklif gördüğünü söylüyor. Dilin 1995 yılında ortaya çıktığı göz önüne alındığında.

Python örneğinde, yaratıcısı Guido van Rossum, Google+’da ne zaman ortaya çıktığının hikayesini yayınladı. Python ile olan deneyimi bir şirketin dikkatini çekti. Ne daha az. En azından bu durumda gereksinimler karşılandı.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Genç profiller için aşırı gereksinimler

Uzun yıllara dayanan deneyim talebi yaygın bir uygulamadır ve pozisyonun sorumluluğu tutarlı olduğunda anlamlıdır. Ancak pozisyonun daha az deneyime sahip programcılar için de sunulması haksızlık olur. 2017 yılında bir Seattle şirketi, TechFetch’te 10 yılı aşkın iOS deneyimi isteyen bir iş ilanı yayınladı ve diğer dillerdeki beceriler, ancak pozisyon genç bir profil içindi.

https://platform.twitter.com/widgets.js

AWS deneyimi, tercihen Azure

Azure

Bu çılgın iş tekliflerinde yapılan tek hata yılların tecrübesi değil, bunun örnekleri de var. Bilgi, ne anlama geldiği konusunda çok net olmadan talep edilir. “AWS, tercihen Azure” ile deneyim isteyen bir bulut geliştiricisine yönelik bir teklif. Azure Microsoft’tan ve AWS’den Amazon Web Services olduğu için anlamak zor. Ana rakibiniz.

Minecraft'ta bahçıvan olmak için saatte 60 avro: deneyimli oyuncular için cazip bir uzaktan iş teklifi

NodeJS ile 10-12 yıllık deneyim

düğümler

Belki de Ryan Dahl, Guido van Rossum’dan açıkladığımıza benzer bir e-posta almıştır. Hintli Mastek Ltd şirketi, NodeJS ile 10-12 yıllık deneyim isteyen bir teklif yayınladı. düşünüldüğünde biraz zor ilk sürüm 2009’da çıktı. Teknik olarak gereksinimleri karşılamak mümkündür, ancak kendi yaratıcısı dışında çok azı kesinlikle istenen profili karşılar.

https://platform.twitter.com/widgets.js

8 yıllık Swift

Swift 2014’te piyasaya sürüldü. Buna rağmen, 2017 yılında Swift ile 8 yıldan fazla deneyim isteyen bir teklif bulduğunu söyleyen Kevinkay kullanıcısı. Apple’ın yarattığı programlama dilinin popülaritesi yüksek ancak bu kadar tecrübe sahibi olmak zor.

https://platform.twitter.com/widgets.js

5 yıl Flutter

Flutter 2017’de geldi. Buna rağmen, Mariano Zorrilla kullanıcısı tarafından gösterilen bir iş teklifi, Santa Fe’de 3 ila 5 yıllık Flutter deneyimine sahip bir mühendisin “doğrulanabilir” ifadesinin eklenmesiyle talep edildiğini açıklıyor. Asgari ölçeği hesaba katarsak, belki de Google mühendislerinin pozisyon için başvurabileceği bazı çılgın gereksinimler.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Blockchain ile 8 yıllık deneyim

Vize

VISA, Ethereum tabanlı dağıtılmış uygulamalar üzerinde çalışan 8 yıllık deneyime sahip bir blok zinciri uzmanı arıyordu. Bunu göz önünde bulundurarak topluluğun dikkatini çeken bir duyuru Ethereum sadece 3 yıldan az bir süredir var oldu. Teklif 2018’de yayınlandı ve Ethereum Temmuz 2015’ten. Bahsettikleri kripto para birimi Bitcoin olsa bile, aradan sadece dokuz yıl geçtiği için hala karmaşık olurdu.

Xataka’da | Çocuklara yaşlarına göre hangi dil veya programlama araçları öğretilmelidir?

– Haberler Teknoloji dünyasındaki en çılgın iş teklifleri: Yazılımın kendisinden daha fazla yıllık deneyim istediklerinde aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…