Teknoloji bulaşmayı önlemede kilit rol oynuyor...

Teknoloji bulaşmayı önlemede kilit rol oynuyor…

Kamusal alanların koronavirüsten korunması bir zorunluluk haline geldi. nüfus tarafından normal dolaşımı sağlamak aynısı için güvenlik önlemleri ile pandemi döneminde uygulandı. Bu anlamda teknoloji kilit bir rol oynamaktadır. Hava temizleyicilerinden akıllı maskelere, UV çözümlerine kadar virüsle mücadele çok teknolojik oldu.

Böylece, beablo geliştirdi Etkileşim Bakımı, insanların fiziksel alanlarda akıcı ve güvenli akışını garanti etmeye yardımcı olan teknolojik çözüm. aracılığıyla doğru ve gerçek zamanlı algılama, Bealoo teknolojisinin sağladığı proaktif ve özel iletişimin yanı sıra, bu alanların yöneticileri farklı güvenlik önlemlerine uyumu garanti ediyor.

Pandemiden en çok etkilenen bu alanlardan biri, havaalanlarıve yükleyerek Etkileşim Bakımı Daha büyük bir gönül rahatlığıyla çalışabildiler. bu İstanbul Havalimanı (Türkiye) bunun açık bir örneğidir, güvenlik ve pasaport alanına maske algılama sistemi ve güvenlik mesajları kurulumu ile insan akışını iyileştirebilmişler ve bulaşma riskini azaltmışlardır. Sistem, insanların maske takmadığını gerçek zamanlı olarak algılar ve maske takmanın önemini onlara bildirir.havalimanının herkesin güvenliğini en üst düzeye çıkarma taahhüdünü göstermek ve yolculara havalimanı ortamının güvenli olduğu hissini vermek.

sistem demografik verileri ve içerik görünümlerini anonim olarak toplar. Bu özellik, İstanbul Havalimanı’nın genel izleyici kitlesi, müşteri davranışları ve iletişim kampanyalarının etkinliği hakkındaki bilgileri iletişimi şekillendirmek ve karar alma süreçlerinin veriye dayalı olmasını sağlamak için kullanmasını sağlıyor.

Havalimanında Interaction Care kullanımının ilk 3 ayında toplanan veriler şunu gösterdi: maske kullanımını önermenin içeriği bir kişinin takmadığını algıladığında sistem tarafından etkinleştirilir ekranlarda en çok görüntülenen içerik olduğu ortaya çıktı Bu proje için yapılandırılmış olan, ikinci içerikten 5 kat daha fazla. Daha ne, maske önerisi içeriğinin yaklaşık %80’i sistem tarafından etkinleştirilen kişiler tarafından gerçekleştirilir 16-34 yaş grubunda.

Etkileşim Bakımının kamusal alanda kullanımına dair bulduğumuz bir başka örnek, IC Doluluk Kontrolü Teide yanardağı teleferiğinde. Araç, bu alandaki kapasiteyi ve kalabalıkları kontrol etmek için gerekliydi ve çalışanları, binaların işgalinin farkında olmadan görevlerini daha etkin bir şekilde yerine getirebilmeleri için serbest bıraktı.

Leave a Reply