Tekerlekli telekomünikasyon: karavan sektörü aynı zamanda uzaktan çalışanları da çekmek istiyor

Uzaktan çalışmanın genelleştirilmesi burada kalıcıdır ve şimdiden pek çok binlerce kişinin istediği yerde çalışabilme imkanından yararlanmaya çalışanlar. Malaga gibi iyi bağlantıları, çalışma alanları ve iklimi olan uzak çalışanları çekmek için kendilerini konumlandıran şehirlerden, boş İspanya’da huzur ve uygun fiyatlı konut sunan küçük kasabalara kadar seçenekler çoğalmaya başlıyor.

Ancak Her hafta farklı bir yerde olabilecekken neden tek bir yerde yaşayasın ki? Karavan sektöründeki bazı şirketlerin, ürün ve hizmet tasarlamaya başlayanlar için uzaktan çalışanların kendilerine sormasını istedikleri soru budur.

İspanya’da tele-çalışma için karavanlar sunan ilk şirket Indie Campers kiralama şirketiydi. Ekim ayında, uzaktan çalışanlar için tasarlanmış, aylarca ve maksimum bir yıl süreli bir abonelik planı başlattı. Portekizli şirket yaptığı basın açıklamasında, iş faaliyetlerini bir karavandan yürütmek isteyenlerin taleplerinin yaz aylarında %66 oranında arttığını ve bu nedenle bu hizmeti oluşturmaya karar verdiklerini açıkladı.

İspanya’da E-Vans veya Yakat Autocaravanas gibi sektördeki diğer şirketler kısa bir süre sonra Indie Campers’a katıldı., ikincisi şu anda tele-çalışanlar için özel bir hizmete sahip olmasa da. Her iki şirket de uzaktan çalışanları uzun vadeli kiralık araçlarını ve hizmetlerini kullanmaya davet eden reklamlar başlattı.

Ancak İspanyol Kervancılık Sanayi ve Ticaret Derneği’nden (Aseicar) temkinli davranıyorlar. Sektörün işverenleri, şimdilik, Ülkemizde karavanlarda tele-çalışma fikri tutmamış ve sahip oldukları gerçek rotayı bilmiyorlar. Indie Camper, E-Van ve Yakart Autocaravanas’ın girişimleri.

Uzaktan çalışmaya açılmalarına göre beş şirket türü: “uzaktan mümkün”, “varsayılan olarak uzak” ile aynı şey değildir.

Uzaktan çalışma için özel modeller

Üreticiler, kendi paylarına, piyasaya sürülmesiyle bu trende katılmaya başlıyorlar. özellikle uzaktan çalışma için tasarlanmış yeni modeller.

Nissan birkaç hafta önce Nissan NV350 Office Pad Concept adlı bir minibüs sundu.arkada tam bir ofis bulunan. Küçük boyutlu ve bir sandalye, masa ve kahve makinesinden oluşan bu ürün, dışarıda çalışmanıza olanak sağlayan çıkarılabilir bir modül üzerine monte edilmiştir. En büyük dezavantajı, banyo içermemesidir. Japon üretici, aracın kendi internet bağlantısına sahip olup olmadığını da belirtmedi.

Nissan NV350 Ofis Pedi Konsepti Nissan NV350 Ofis Pedi Konsepti.

Ve birkaç gün önce, bir karavan üreticileri klasiği olan Amerikan şirketi Airstream, yaşanabilirlik detayından yoksun olmayan çok eksiksiz bir fragman olan Flying Cloud 30FB Office’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu ve şimdi küçük bir ofis kurdu.

Bu treylerdeki çalışma alanı, birkaç çekmeceli bir masa, masanın altına sığabilen bir tekerlekli sandalye ve altta LED ışıklı asma saklama dolaplarından oluşuyor. Ağ erişimi ile ilgili olarak, Airstream internet hizmetine erişmenin mümkün olduğu mobil bağlantı için bir antene sahiptir, 25 ile 325 dolar arasında değişen fiyatlarla bir aydan bir yıla kadar değişen sürelerde kiralanabilen farklı aboneliklerle. Ayrıca bağımsız operatörlerin bağlanmasına da izin verir.

Airstream Flying Cloud 30fb Office Header1 Flying Cloud 30FB Ofisi ofisinin görünümü.

Geri kalanı için, bu serideki eğlence modellerinin tüm donanımlarını içerir: uydu televizyon, buzdolabı, mikrodalga, fırıntuvalet, duş lavabosu ve altı kişiye kadar uyuyacak alan.

ne gelecek

Karavan pazarı geniştir ve Xataka’da zaten sahip olduğumuz gibi birçok olanak sunar. üreticiler Bu araçların konforunu ve verimliliğini artırmak için yıllardır birçok teknolojik yönü bir araya getiriyorlar.güneş panellerinden projektörlere, film izlemek ve spaya, modüller aracılığıyla güzel bir terasa veya park ederken ekstra yaşam alanlarına sahip olmak için.

Bu nedenle, önümüzdeki aylarda daha fazla markanın tele-çalışmaya yönelik yeni modeller piyasaya sürmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Sadece bazı karavanlarını veya römorklarını değiştirmek zorunda kalacaklardı.Airstream’in Flying Cloud 30FB Office ile yaptığı gibi, Flying Cloud’un yeniden modellenmesinden başka bir şey değil, tamamen eğlence amaçlı.

– Haberler Tekerlekler üzerinde uzaktan çalışma: Karavan sektörü aynı zamanda uzaktan çalışanları da çekmek istiyor aslen yayınlandı Xataka Pablo Rodriguez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…