Teams’in çok fazla RAM ve CPU tükettiğini fark ettiniz mi? bu şekilde düzeltirsin

Büyük ölçüde, İnternet ile ilgili her şeyin ve onun muazzam kullanımının şu anda deneyimlediği muazzam patlama sayesinde, bazı programlar ve platformlar muazzam bir şekilde büyüdü. Bu, Microsoft’un kurumsal sohbete odaklanan yazılım çözümü için geçerlidir. Bu yüzden bu satırlarda size nasıl yapılacağını göstereceğiz. takımlar bilgisayarın RAM ve CPU’su gibi kaynakları daha az tüketir.

Bu tür programların hem kullanımda hem de işlevsellikte bir süredir büyümeyi bırakmadığını unutmayın. Tüm bunların açık bir örneği şurada bulunabilir: Microsoft Ekipleri.

Teams kullanımının sunduğu avantajlar

Başlangıç ​​olarak, size bu durumda diğer insanlarla her zaman çevrimiçi olarak bağlantı kurabileceğimiz güçlü bir yazılımla uğraştığımızı söyleyeceğiz. Bu, evden çalışmaya kendini adamış şirketlerde giderek daha yaygın hale gelen bir şey. Bu, başka türlü nasıl olabilirdi ki, şu anda sahip olduğumuz İnternet bağlantıları sayesinde elde edilen bir şeydir. Böylece bu tür programlar sayesinde meslektaşlarımız, ailemiz ve arkadaşlarımızla her zaman iletişim halinde olma imkanına sahibiz.

Buradaki iletişim sistemleri, yazılı sohbet, sesli aramalar veya video görüşmeleri. Şu anda görüntülü görüşme yapmamıza izin veren bu türden birkaç uygulama ve platform olduğu doğrudur. Ancak hepsi aynı şekilde çalışmaz, çünkü sadece birkaçı bunu kolayca ve kaliteli bir şekilde yapmamıza izin verir. Eh, en iyilerinden birinin Microsoft Teams olduğunu söyleyebiliriz.

Bu nedenle, tüm dünyada en popüler olan bu aynı formatı izleyen tekliflerden biri haline geldi.

takım arayüzü

Tabii ki, programın bazı düzenli kullanıcılarının belki de ilk elden doğrulayabildikleri şey, uygulamanın kaynaklarının yüksek tüketimidir. Bununla, Teams video konferansının yüksek kalitesinin bazen düşük bilgisayar performansı pahasına gelebileceğini kastediyoruz. Bu yazılım çözümünün yüksek veri kullanımından sorumlu olabileceği durumlar vardır. Veri deposu ve CPU’lar. Bu nedenle, Microsoft Teams’in neden bu kadar çok kaynak barındıran bir program haline gelebileceğini aşağıda göreceğiz ve Windows 10’da bu sorunu çözmenize yardımcı olacağız.

Teams’in bilgisayarınızda bu kadar çok RAM ve CPU kullanmasının nedenleri

Bu rahatsızlığı bulmamızın ve programın bu kadar çok RAM kullanmasının ve CPU’nun gücünü tüketmesinin birkaç nedeni var. Ve Teams’in bir Electron platformunda tasarlandığını bilmelisiniz. Bu nedenle, diğer şeylerin yanı sıra, çok sayıda yük kütüphaneler sabittir, bu nedenle bazı kullanıcılar, Teams’in belirli zamanlarda bu kadar çok bellek kullanmasının nedeninin bu olduğuna inanır.

Buna karşılık program, Electron’un bir parçası olan Chromium tabanlı web tarayıcılarının bellek yönetimi modelini kullanır. Bu sistem, Teams tarafından arayüzü oluşturmak kullanıcı adı ve burada kullandığımız metin. Bu nedenle, çok grafiksel bir uygulama olduğundan, çok fazla işleme yapılır, bu nedenle yüksek bellek ve CPU kullanımı. Buna, CPU’nun daha fazla kullanılmasına neden olan diğer programlarla uyumluluk sorunları bulabileceğimiz gerçeğini de ekleyebiliriz.

Teams’in daha az RAM ve CPU tüketmesini sağlayacak çözümler

Büyük ölçüde yorum yaptığımız tüm bunlardan dolayı, aşağıda size bu sorunları çözmenize yardımcı olabilecek bazı çözümler sunuyoruz. sorunlar. Spesifik olarak, yüksek kullanımın azaltılmasına atıfta bulunuyoruz. RAM ve CPU Takımların

Teams’de donanım hızlandırmayı kapatın

Öncelikle bahsettiğimiz bu sorunu çözmek için yapacağımız şey, programın donanım hızlandırmasını devre dışı bırakmaktır. Bunu yapmak için ilk şey, uygulamayı bu şekilde başlatmak ve Ayar. Burada bir kez Genel adlı seçeneğe tıklıyoruz, burada GPU donanım hızlandırmayı devre dışı bırak yazan seçeneği işaretliyoruz.

Bunun etkili olması için, performans iyileştirmelerini kontrol etmek için programı kapatmamız ve yeniden başlatmamız gerekiyor.

ekip donanım hızlandırması

Bazı durumlarda Teams’i Office için sohbet uygulaması olarak devre dışı bırakmanın daha az CPU ve RAM tüketmesine yardımcı olabileceğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle, bunun için, Yapılandırma’daki aynı Genel sekmesinde, Office’e karşılık gelen seçeneği devre dışı bırakıyoruz.

Teams’de CPU ve RAM’den tasarruf etmek için okundu bilgilerini kapatın

Aynı anlamda atabileceğimiz adımlardan bir diğeri de program içindeki okuma onaylarını devre dışı bırakmaktır. microsoft. Bu, Teams’de yüksek RAM ve CPU kullanımının azaltılmasına da etkili bir şekilde yardımcı olabilir. Bunu yapmak için uygulamaya dönüyoruz ve tekrar Ayarlar’a gidiyoruz.

Bu özel durumda, okuma onaylarını devre dışı bırakma olanağına sahip olduğumuz Gizlilik sekmesindeyiz. Bunu, ilgili seçicinin durumunu basitçe değiştirerek elde ederiz. Ardından yazılımı kapatıp yeniden başlatıyoruz.

makbuzları oku

Teams önbelleğini temizle

Bazen Microsoft Teams, önbellek klasöründe depolanan dosyalara rastgele de erişebilir. Bu nedenle bundan kaçınmak ve bu kadar çok PC kaynağı tüketmesini önlemek için bahsettiğimiz bu önbelleği silebiliriz. Bunun için takımların kombinasyonunu kullanıyoruz Kazan + R Çalıştır penceresini açmak için Buraya %appdata% yazıyoruz ve Explorer penceresinde Microsoft ve Teams klasörünü açıyoruz.

Yorum yaptığımız bu rotaya girdikten sonra sadece aşağıdakilerin dosyalarını siliyoruz. klasörler: tmp, blob_storage, önbellek, GPUcache, veritabanları ve yerel depolama. Şimdi sadece bilgisayarı yeniden başlatmamız ve tekrar çalışmaya başlamamız gerekiyor.

takım önbelleğini temizle

Windows görsel efektlerini kapatın

Ekiplerin daha sorunsuz çalışması için Windows 10, sistemin görsel efektlerini de devre dışı bırakabiliriz. Bunu yapmak için Win + I tuş kombinasyonu ile Configuration uygulamasını açıyoruz, ardından Sistem bölümüne tıklayıp sol panelde Hakkında’yı arıyoruz. Bu nedenle, açılan yeni pencerede Gelişmiş Seçenekler sekmesine ve Performans’ta Ayarlar düğmesine tıklayın.

performans seçenekleri

Burada zaten devre dışı bırakma olasılığına sahibiz. video efektleri ve Teams’in performansını artırmak için sistem animasyonları.

Teams’i geliştirmek için Windows sanal belleğini artırın

Teams’in bilgisayarda çok fazla RAM ve CPU tüketmemesi için alabileceğimiz bir diğer önlem ise Windows’un sanal belleğini artırmak. Bunu yapmak için, Performans Seçenekleri penceresine dönmek için önceki durumda açıklanan adımları izlememiz yeterlidir. Gelişmiş Seçenekler / Performans sekmesinde, Gelişmiş Seçenekler sekmesine tıkladığımız yeni bir pencere daha açmak için Ayarlar’a tekrar tıklıyoruz.

Burada, Değiştir düğmesinden, zaten artırma olanağına sahibiz. sanal bellek Windows 10’un kullanacağı.

sanal bellek

Programı kaldırıp yeniden yükleyin

Yaptığımız değişikliklere rağmen Microsoft Teams’in CPU ve RAM kullanımının hala çok yüksek olduğunu görürsek daha sert bir önlem alabiliriz. Ve belki de programı diğerlerinin programlarından kaldırmaktan başka seçeneğimiz yok. Redmond tamamen bilgisayarınızdan, ardından sıfırdan yeniden yükleyin.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…