Taşıma Kartı Uygulaması: Taşıyabilmeniz için...

Taşıma Kartı Uygulaması: Taşıyabilmeniz için…

Mobil ile öde kolaylaşıyor ve artık terminalde ulaşım kartını bile alabiliyoruz. En azından Madrid’de: Madrid Ulaşım Konsorsiyumu, ulaşım kartlarını sorunsuzca cep telefonunuzdan taşıyabilmeniz için hiçbir çabadan kaçınmadı. Ve sadece indirmeniz gerekiyor Taşıma Kartı, hızlı ve kolay bir şekilde şarj edebileceğiniz ve istediğiniz gibi yönetebileceğiniz çok basit bir uygulama.

Bu oldukça çok yönlü bir uygulamadır. Hem otobüslerde hem de metroda sizlere hizmet verecek. Ayrıca, cihazınızın uygulama mağazasında bulunduğundan, çok erişilebilir. Bu muhteşem uygulamayı hala bilmiyorsanız, dikkat edin. Ardından, Taşıma Kartı Uygulamasının size sunduğu tüm avantajları açıklayacağız.

Taşıma Kartı Uygulaması

Prosedür, cep telefonunuza başka herhangi bir uygulama türünü indirmek için yapacağınızla tamamen aynıdır. Sadece cihazınızın uygulama mağazasına erişmeniz ve onu elde etmek için “Transport Card App” arama motoruna girmeniz gerekiyor. Tabii ki, ne yazık ki şu anda bu uygulama yalnızca bulunur Huawei ve Android uygulama mağazalarında mevcut.

İndirdikten sonra, bu uygulamanın yapılandırması da oldukça basit ve hızlıdır. Yapmanız gereken ilk şey, onu etkinleştirmek ve ilgili kontör yüklemelerini yapmak için gerekli olan banka kartınızı ilişkilendirmektir.

Bunu başarmak için uygulama menüsüne gitmeli ve “Banka Kartı” seçeneğini seçin. Ardından, yüklemek istediğiniz tutarla birlikte kart bilgilerinizi girmelisiniz. Bankanız, işlemi güvenli bir şekilde tamamlamak için başka bir prosedür isteyecektir.

Bununla Taşıma Kartı uygulamanızın yapılandırmasını tamamlamış olacaksınız. Unutulmamalıdır ki, güvenlik nedeniyle isterseniz banka kartınızın uygulamayla bağlantısını kaldırın, sorunsuz yapabilirsiniz.

Bu uygulama nasıl çalışır?

Bu uygulamayı kullanmak için tek gerekli gereklilik, cep telefonunuzda bir İnternet bağlantısına sahip olmaktır. Tek yapmanız gereken uygulamayı açmak, menüye gitmek ve Kart okuma seçeneğini seçmek. Sonraki kullanmak istediğiniz Taşıma Kartını cep telefonunun arkasına yaklaştırınben.

Buradan o karta yüklemiş olduğunuz faturalar görüntülenecektir. Bundan sonra yüklemek istediğiniz başlığı seçmeli ve “Ödemek İçin Seç” seçeneğine basmalısınız. İlgili ödeme yapıldıktan sonra, Taşıma Kartını yüklemek için tekrar cep telefonunun arkasına yaklaştırmanız yeterlidir.

Madrid Ulaşım Kartı uygulaması nasıl doldurulur

Daha önce de görmüş olabileceğiniz gibi, bu uygulamanın sunduğu en iyi avantajlardan biri, evinizin rahatlığında kartlarınıza kendiniz yükleme seçeneğidir. Bu şekilde, yapabilirsiniz Taşıma Kartlarınızın bakiyesini daha hassas bir şekilde yönetin.

Daha önce anlattığımız adımları takip ederek istediğiniz kadar Taşıma Kartını şarj edebilirsiniz. Şu anda bu uygulama aşağıdaki kartları yeniden doldurmanıza izin veriyor:

  • Kişisel Toplu Taşıma Kartı.
  • Çoklu kart.
  • Turist Kartı.
  • Mavi Kart.

Bu uygulama aracılığıyla şarj edilemeyen kartlar şunlardır:

  • Otobüs+Otobüs kartı.
  • Çocukların Toplu Taşıma Kartı.

Taşıma Kartı Uygulaması: Kullanımlar

Bu yenilikçi uygulamanın yardımıyla, Madrid Topluluğu’ndaki kullanıcılar için şehir içi ve şehirlerarası ulaşım garanti edilmekten daha fazlasıdır. Ve bu uygulama hem otobüsler hem de metro için geçerlidir. Böylece kartlarınızda bakiye olduğu sürece hareket etmek için bir engeliniz olmayacaktır..

Nasıl çalıştığını bilerek, Toplu Taşıma Kartlarının yönetimi, kullanıcılar için bir baş ağrısı olmak zorunda değildir. Sahip olmak için mobil uygulama mağazanızı ziyaret etmeyi unutmayın ve böylece avantajlarından yararlanmaya başlayın.

Leave a Reply