Tarihi bir bitcoin 50.000 dolara ulaştı ve finans sektörünün devlerini ikna etmeye başladı

PayPal, bitcoin gibi kripto para birimlerinde ticaret sunmaya başlayacağını duyurduğunda bir şeyler tıkırdadı. Sanki durdurulamaz bir domino harekete geçirilmiş ve bugün bizi bir yıl önce düşünülemez bir şeyden söz ettiren: bir bitcoin zaten 50.000 dolar değerinde.

Bu muhteşem dönüm noktasının arkasında ezici bir gerçek yatıyor: Bu kripto para birimini ilk kez kınayan ve şimdi bunu varsaymış gibi görünen bir finans ve iş endüstrisinin gerçeği. belki de bitcoin dünya finansının geleceğinin bir parçasıdırbir değer deposu olarak da olsa.

PayPal’dan Mastercard’a (Tesla’dan geçiyor) ve çekim yapıyorum çünkü sıra bende

Mart 2016 ortasında bitcoin dibe vurdu. Dünyayı felç eden bir pandemi tarafından – hemen hemen her şey gibi – 5.000 doların altındaydı.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/63/ad/42/60215c254bd22f8245/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// img.youtube.com/vi/BLZ6aKbGZ58/maxresdefault.jpg»}

Ancak o andan itibaren değeri artmaya başladı ve Ekim 2020’de o eşsiz dönüm noktası oldu: Bitcoin için PayPal desteği ve diğer kripto para birimleri, bu sanal para birimleri için güçlü bir destek oldu.

Nasıl güvenli ve risksiz Bitcoin satın alınır?

O andan itibaren bir bitcoinin değeri köpük gibi yükselmeye başladı ve son haftalarda eşit derecede dikkate değer iki destek gördük. Birincisi, Tesla’nın, Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatıran kişi -ve şimdiye kadar çok iyi gitti- ve ikincisi, bu kripto para birimleri için de destek sunacağını açıklayan Mastercard’ınki.

Bu büyük duyurular kamuoyunda çok ses getirdi, ancak bunların arkasında finans sektöründe bile yer alan başka dikkat çekici hareketler var. yıllarca bitcoin ve diğer kripto para birimlerini reddetti.

btc 50k

2020’nin sonundan bu yana PayPal’ın bu alana gelmesiyle birlikte yükselen bir değer. Resim: CoinDesk.

Bununla birlikte, bitcoin artık giderek daha ilginç bir şekilde görülüyor. sığınak değeri, altının modern bir alternatifive bu, şu anda kripto para birimini desteklemek için hamle yapan birkaç varlık olduğu anlamına geliyordu.

Bu destekler her yerden yağıyor: BBVA Coinbase’e yatırım yapacak ve yakında müşterilerinin kripto para ticareti yapmasına izin verecek ve şimdi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski Bank of New York Mellon Corp. aynı şeyi duyurdu.

Kurumlardaki destek durmuyor ve kripto para birimlerinin daha da çarpıcı bir geleceğe sahip olduğu eşit derecede önemli vakalar var: Kenya Merkez Bankası da bu günlerde şunları duyurdu: Bitcoin’i bir değer deposu olarak kullanacak.

Biz böylece daha önce belirgin bir dönüm noktası Bitcoin değerinde olağanüstü artışa neden olan bu kısır döngüyü besleyen.

Oynaklık elbette hala var -İspanya Bankası son zamanlarda bu konuda uyardı- ve bu yükselişe er ya da geç eşit derecede göz alıcı bir düşüş eşlik ederse şaşırtıcı olmaz, ancak bu kurumsal destekler kesinlikle birçok kişinin bitcoin’i şimdi farklı gözlerle görmesini sağlıyorlar.

Resim | sıçramak

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Tarihi bir bitcoin 50.000 dolara ulaştı ve finans sektörünün devlerini ikna etmeye başladı aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…