System76, mükemmel mekanik klavyeyi yapmak istiyor: özelleştirilebilir ve her şeyden önce Açık Kaynak olacak

Mükemmel klavye nasıl olmalıdır? Amerika Birleşik Devletleri’nde aylardır benzersiz bir proje üzerinde çalışan tanınmış bir şirket olan System76 mühendislerinin cevap vermeye çalıştığı şey budur.

Bu mühendisler, bu klavyenin mekanik olacağını söylüyorlar, ama her şeyden önce özelleştirilebilir ve Açık Kaynak olacak: Yapım şemalarından aygıt yazılımına kadar herkes tarafından kullanılabilir, böylece herkes bunlardan yararlanabilir, geliştirebilir ve sonucu paylaşabilir.

Açık Kaynak ayrıca çevre birimlerimizi de fetheder

System76, Amerika Birleşik Devletleri’nde tanınmış bir şirkettir. yıllardır Linux tabanlı dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler sunmayı seçen birkaç kişiden biri olduğu için.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/3b/4e/42/601d672a4bd22f85d5/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4d/57/b3/601d67434bd22f8648/orijinal/keyboards-mekanik-rehber-derinlemesine-farklarını-bilmek-farklarını-bq.jpeg»}

Bu taahhüt zamanla devam etti ve System76 uzun zamandan beri prototipler ve üretim süreçleri yaratma niyetini ilan etti. kendi klavyelerinizi geliştirmek için.

Benim için tuşlara dokunmayın: Bu, bu segmentin meraklılarını fetheden, %60 ve %40'a varan oranlarda anahtarsız klavyelerdir.

Birkaç hafta sosyal ağlarda bazı ayrıntılarla birlikte mesajlar yayınladıktan sonra, bu günlerde GitHub’da bu klavyelerin “lansman” deposunu yayınladılar ve bu depoda, “lansman” olarak adlandırdıkları şeyi oluşturmak için neredeyse gerekli her şey var. System76 Yapılandırılabilir Klavyeyi Başlatın.

Klavyeyi olabildiğince özelleştirilebilir hale getirmek için ne kadar çaba harcadıkları proje açıklamasından açıkça görülüyor. Alüminyum kasanın bazı küçük destekleri var Bu, daha iyi ergonomi için 15° eğilmesine izin verir ve editörünün gösterdiği gibi klavye düzeni her türlü ihtiyaca uyacak şekilde değiştirilebilir.

Ayrıca değiştirilebilir tuşlara sahiptir (klavyeler) ve ayrıca seçebileceğimiz anahtarlar MX sistemini kullananlar arasında (Cherry MX RGB veya Kaihl BOX gibi, örnek olarak belirtin).

klavye 2

Klavyenin temeli olan baskılı devre de Açık Kaynak’tır ve klavyede bir hub görevi gören, N-Key rollover’ı destekleyen ve ayrıca bağımsız bir RGB aydınlatma sistemi.

2020'de sıfırdan bir bilgisayar oluşturmak için mega kılavuz: klavye ve fare

Son ayrıntı da önemlidir: bellenim QMK’ye dayalıdır ve Açık Kaynaklıdırherhangi bir özel ihtiyaca uyacak şekilde değiştirebilme ve yeniden programlayabilme.

Bitmiş modelin ne zaman satışa çıkacağı bilinmiyor, ama muhtemelen ucuz olmayacak (özellikle bu alüminyum şasi nedeniyle), fazla sayıda ünite bulunmadığını ve üretileceği yer olan Amerika Birleşik Devletleri dışında elde etmenin biraz daha zor olduğunu.

Yine de, ondan türeyen benzer çabalara yol açabileceği için gerçekten harika bir projeyle karşı karşıyayız. geleneksel kod çatalları ile Açık Kaynak yazılımlı projelerden yapılmıştır.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler System76, mükemmel mekanik klavyeyi yapmak istiyor: özelleştirilebilir ve her şeyden önce Açık Kaynak olacak aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…