Sürpriz, macOS: 2020’de Chrome OS, dünyanın en çok kullanılan ikinci işletim sistemi oldu

Alonso’nun eskiden yaptığı imkansız Formula 1 geçişleri gibi. böyleydi Chrome OS macOS’a yaptı. Sağda ve neredeyse hiç kimse fark etmeden neler olup bittiğine dair.

Google’ın işletim sistemi sektördeki en büyük mazlumdur, ancak 2020’de biraz daha büyüdü ve aslında IDC verilerine göre dünyanın en büyük ikinci işletim sistemi oldu pazar payında.

Diğer işletim sisteminiz ve giderek daha fazla kişinin kullandığı işletim sistemi

IDC rakamları, Chrome OS’nin 2020 boyunca macOS’ta istikrarlı bir şekilde ilerleme kaydettiğini ortaya koyuyor. Sadece bu değil: ayrıca Windows’a pazar payını da düşürdüödeme gücü ile piyasaya hakim olmaya devam etmesine rağmen (dünyadaki her dört bilgisayardan üçünde bulunur) bu hakim durumu önemli ölçüde azalttı.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/0d/fc/92/5fd8e8f53bef07a461/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/75/7e/82/5fd8e94d3bef07a45c/original/apps-chromebook.jpeg»}

Diğer danışmanların bu kadar kesin verileri yok gibi görünse de – Statcounter Global Stats, örneğin macOS için %17’ye kıyasla Chrome OS’nin %2’den daha az bir küresel paya sahip olduğunu gösteriyor – IDC’de Google’ın işletim sisteminin payının nasıl olduğunu gösteriyorlar. net bir şekilde büyüyor ve 2020’nin ilk çeyreğinde %5,3’ten dördüncü çeyrekte %14,4 gibi olağanüstü bir pay.

Linux Neden Masaüstü Dışında Her Şeyde Başarılıdır?

Yılı MacOS %11,5, Windows %87,5 ile başlayan Windows %76,7 ile kapatmıştır. Chrome OS tarafından kazanılan hemen hemen her şey Windows tarafından kaybedildive kapatma özellikle Google’ın masaüstü işletim sistemine dayalı bilgisayarları tercih ediyor gibi görünüyor.

Anahtarlar Chromebook’ların fiyatında olabilir, genellikle daha uygun fiyatlı ve Windows uygulamaları olmadan da yapılabilirse fiyat/performans oranı daha çekici.

Bu, Chrome OS’deki Android uygulamalarının desteğiyle birlikte, bu cihazların giderek daha çok yönlü olmasını sağladı ve eğitim dünyasındaki popülaritesi Uzaktan eğitimin tele-çalışmaya eşlik ettiği son aylarda muhtemelen bu büyümeyi pekiştirdi.

Meraklı, özellikle Microsoft ve Apple kendi işletim sistemlerinde -özellikle Apple söz konusu olduğunda, ARM mimarisine sahip M1 yongaları ile ilk kez yerli olarak uyumlu bir macOS Big Sur ile- önemli duyurular yaparken, Google’ın masaüstü işletim sistemi sistem konuşmak için fazla bir şey vermedi ve başarısını Chrome tarayıcıya olan bu toplam odaklanma üzerine inşa etmeye devam ediyor.

üzerinden | GeekWire

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Sürpriz, macOS: 2020’de Chrome OS, dünyanın en çok kullanılan ikinci işletim sistemi oldu aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…