Starlink, İspanya’ya beta modunda geliyor: bu şekilde çalışıyor ve Elon Musk’ın şirketinin uydu İnternet koşulları bu şekilde

Elon Musk tarafından kurulan havacılık şirketi SpaceX, Kasım ayında duyurdu. Starlink projesini “Şubat veya Mart” 2021’de Avrupa’ya getirmeyi planladı ve gerçekten de, en azından beta sürümünde, zaten İspanya’da.

Unutma bu imza İnternet erişimi sağlamak için küçük uyduların ‘sürülerini’ yörüngeye yerleştirir şu anda mevcut olan çoğu hizmet ve teknolojinin en yüksek hızında.

“Starlink, bir şu anda kapsama alanı başına sınırlı sayıda kullanıcı. Resmi web sitesinde, siparişler varış sırasına göre ele alınacaktır ”diye açıklıyor. Yapabileceğiniz şey, e-posta adresinizi ve ikamet adresinizi girmek: sokak ve kasaba.

İspanya’da hizmetin koşulları ve fiyatları

yıldız bağlantı

Yerinizi bulamazsanız, web sitesi Google’ın destek web sitesine erişmenizi sağlar, böylece ‘Artı Kodunuzu’ bulabilir ve bu kodu girerek konumunuzu veya sipariş vermek istediğiniz siteyi bulabilirsiniz. Starlink hizmetleri. Dikkate alınarak Bu SpaceX uyduları, daha fazla yere ve bölgeye ulaşmak için geleneksel seçeneklere alternatif olmayı hedefliyor. uzak coğrafi bölgeler, bir köy olsa bile yerinizin Starlink seçenekleri listesinde yer alması kolaydır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde beta aşamasında, Starlink hız sunmaya başladı 50 ile 150 Mbps arasında değişken ve bazı durumlarda 203.74 Mbps’ye ve 18 ms’lik bir ping’e ulaştılar. Starlink testlerinin ilk geldiği Kuzey Amerika ülkesinde, herkese açık betanın yüksek maliyetleri oldu (diğer İnternet hizmetleriyle karşılaştırıldığında): 499 $ kurulum ve 99 $ aylık ücret.

Xataka’nın da doğruladığı gibi, İspanya’da fiyatlar biraz daha yüksek. Kaydolduğunuzda, Starlink kullanıcılara hizmetin fiyatlarını açıklar. İlk şey donanım, 499 avroya mal olan ve 60 avroya varan nakliye. Buna tripodlu dairesel bir anten, gerekli kablolama ve yönlendirici dahildir. Maliyet, tüm şartların kabul edilmesi durumunda, Ayda 99 Euro olacak.

yıldız bağlantı

Xataka ekran görüntüsü

Ek olarak, kaydolursanız ve bu betanın bir parçası olmak istiyorsanız, “tamamen iade edilebilir” ve “hizmeti garanti etmeyen” 99 Euro ödemeniz gerekir. Daha ne, Ayrıca tam bir geri ödeme için Starlink kitini 30 gün içinde iade etmek de mümkündür.. Ve o zamandan beri beklememiz gerekecek «Starlink, 2021’in ortasında veya sonunda bölgenizde kapsama alanı sağlamayı hedefliyor«.

kırsal telekomünikasyon

2019’un sonunda, Ekonomik İşler ve Dijital Dönüşüm Bakanlığı, “İspanyol nüfusunun %81’inin 100 Mbps’den fazla İnternet kapsama alanına sahip olduğunu” yayınladı. Bu rakam, insanların neredeyse %20’sini uygun bağlantı hızlarına erişiminden mahrum bıraktı (ve şunu unutmayın: Starlink’in düşük gecikme süresi çok iyi hızlara yol açar ve daha önce de belirttiğimiz gibi, Amerika Birleşik Devletleri’nde kırsal alanlarda 203.74 Mbps’ye ulaştı).

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/79/89/42/600b0a5f4bd22f960c/default-standard-360.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/61/7b/13/600551443bef070e28/original/miniatura-wifi-6-asi-van-a-improve-las-redes-inalambricas.jpeg»}

Kırsal kesimde yaşayan insanların da iyi internet hızlarına ihtiyacı olabilir. ile daha fazla birçok insanın büyük şehir veya iş merkezlerinden uzaklaşmasına neden olan telekomünikasyon. İzole ve doğal ortamları seçen kırsal ortak çalışma veya tele-çalışanlar son yıllarda bir trend. İnternet erişimi ve yüksek İnternet hızları bu sosyal dönüşümün anahtarıdır.

Starlink’ten, hizmetlerinin “bağlantının genellikle sorun olduğu dünyanın bölgeleri için ideal” olduğunu söylüyorlar. Geleneksel zemin altyapısı ile sınırlı olmayan, Starlink, yerlere yüksek hızlı geniş bant İnternet getirebilir geçmişte erişimin güvenilmez olduğu veya hiç mevcut olmadığı durumlarda”.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Starlink, İspanya’ya beta modunda geliyor: bu şekilde çalışıyor ve Elon Musk’ın şirketinin uydu İnternet koşulları bu şekilde aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…