Starlink bir mobil operatör olmak ve daha ucuz fiyatlar sunmak istiyor

yıldız bağlantı zaten 10.000 müşteri çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet eden ve halihazırda uydu internet. Hızlar ve gecikmeler önümüzdeki aylarda artacak ve şimdiden 200 Mbps’ye ulaşıldı, ancak SpaceX İnternet hizmetiyle daha da ileri gitmek ve mobil telefon sunmak istiyor.

Şu anda, hizmetler uydu telefonu Mobil kapsama alanının ulaşmadığı bölgelerden uydu aramalarına izin verme avantajına sahiptirler. Bu da oldukça yüksek bir fiyata yapılır ve ayrıca normal bir cep telefonuyla uyumlu olmayan özel bir terminal gerektirir.

Böylece Starlink uydu internet sunuyorsa, aynı uyduları kullanarak arama yapmak oldukça basit olacaktır. Bu nedenle SpaceX, FCC’ye üye olmak için başvurmuştur. Uygun Telekomünikasyon Taşıyıcı (ETC). Bu atama ile, dağıtımlar için federal fonlara erişebilmenin yanı sıra izole alanlarda bağlantı sunan bir operatör olabilirler.

Uygulamada Starlink ayrıca mobil operatör olmayı da istedi. Yönlendirici ve antenli ekipman için ilk ödeme 499 ABD Doları ile birlikte hizmet şu anda ayda 99 ABD Doları tutarındadır. Şu anda 1 milyona kadar terminal sunma iznine sahipler ve FCC’den bu rakamı 5 milyona çıkarmasını istediler.

SpaceX, şu anda yalnızca İnternet sunsalar da gelecekte VoIP de sunacaklarını söylüyor. Aramalar, sabit ağlarla karşılaştırılabilir bir fiyata ayrı bir hizmet olarak satılacaktır. Ek olarak, bu aramalara erişmek için SpaceX’in sunduğuna başvurmak zorunda kalmadan üçüncü taraf bir telefon kullanabilirsiniz.

İnternet hizmetinin fiyatını düşürmeye çalışacaklar

Diğer benzer servislerin yaptığı gibi, Starlink bir elektrik kesintisi durumunda arama yapabilmek için 24 saat pil yedekleme sistemi sunacak. Sistem, her zaman üzerinden geçen birkaç uydunun olacağı acil durumlar için idealdir ve ayrıca, birinin arızalanması durumunda iletişim kurmak için yerdeki birkaç alıcı ile yedeklilik uygulamasına ek olarak.

Starlink de en dezavantajlılara ulaşmak istiyor ve bunun için Lifeline programı var. Bu program yapmak için tasarlanmıştır iletişim hizmetleri düşük gelirli tüketiciler için daha uygun fiyatlı. Ancak Starlink henüz bir ETC olmadığı için, bu plana erişebilmek ve hizmetini daha düşük bir fiyata sunabilmek için öncelikle bir ETC olması gerekiyor.

Lifeline, İnternet erişimi için ayda 9,25 ABD Doları ve telefon için ayda 5,25 ABD Doları tutarında bir sübvansiyon sunuyor. Yardıma rağmen, İnternet hizmetinin maliyeti devam edecek aylık 89.75 dolar, bu yüzden SpaceX’in fiyatı daha da aşağı çekmek için ekstra yol kat etmesini bekleyin. Ekipten biri şu anda daha fazla düşüremeyeceklerini doğruluyor, ancak kotada ayarlamalar yapmaları veya teklif vermeleri bekleniyor. en ucuz planlar bir tür trafik veya hız sınırı ile.

Starlink mobil operatör olmak istiyor ve ADSLZone’da ilk kez daha ucuz fiyatlar teklif etti.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…