Starlink betayı İspanya’da açıyor: koşullar ve fiyatlar bunlar

Starlink’in bu yıl boyunca İspanya’ya geleceği açık bir sırdı. Birkaç hafta önce SpaceX, markasını sınırlarımızda tescil ettirdi ve şimdi betaya erişmek için kaydolmak mümkün. Bu, bandaancha.eu adresinden geliştirilmiştir ve Xataka doğrulamayı başarmıştır.

Starlink web sitesinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir süredir aktif olan teste kaydolmak için kayıt yaptırmak zaten mümkün. Bunu yaparak ve adresimizi doğrulayarak, web bize fiyatları, kabul etmemiz gereken koşulları ve doldurmamız gereken verileri verir ve acele etmek daha iyidir, çünkü 15 dakikalık zamanlayıcı bitmeden işlem tamamlanmalıdır. Daha sonra koşulları gözden geçireceğiz.

Elon Musk'ın hiçbir şey olmamış gibi çevrimiçi oynayabileceğinizi vaat ettiği uydu internet hizmeti Starlink'ten ne beklenir?

ayda 99 euro

yıldız bağlantı

Bir yandan Starlink, hizmetin fiyat şemasını ortaya koyuyor. Birincisi, 499 avroya mal olan donanım ve 60 avroya mal olan nakliye. Buna tripodlu dairesel bir anten, gerekli kablolama ve yönlendirici dahildir. O zaman aylık 99 Euro olan hizmetimiz var. Bugün ödememiz gereken tek şey 99 Euro “tamamen iade edilebilir” olduklarını ve “hizmeti garanti etmediklerini” söyledi. Pişmanlık durumunda, tam bir geri ödeme için Starlink kitini 30 gün içinde iade edebiliriz. Özetle:

  • Starlink kiti fiyatı: 499 euro.
  • Kargo ücretleri: 60 euro
  • hizmet fiyatı: Ayda 99 Euro

Web sitesi ayrıca bize hizmete ne zaman erişmenin mümkün olacağı konusunda kabaca bir fikir veriyor. Benim durumumda, «Starlink 2021 ortalarında veya sonlarında bölgenizde kapsama alanı sağlamayı hedefleyin. Kullanılabilirlik sınırlıdır.” Bu ne anlama geliyor? Starlink testinin alan başına bir kullanıcı sınırlaması olduğunu ve ilk gelenlere hizmet edeceğini.

neyi kabul ediyoruz

yıldız bağlantı

Son olarak, kayıt olduğumuzda, İspanya’daki beta sözleşmesine (burada İngilizce olarak mevcuttur), gizlilik koşullarına ve diğer bazı şüpheleri netleştiren sık sorulan sorulara erişebiliriz, o yüzden bölümlere geçelim. Bir yandan, sözleşme şunu belirler: bu bir konut hizmetidir ve kitin siparişimizde belirttiğimiz adrese özel olması. Hadi, örneğin bir şirkete kurulamaz.

Daha fazlası, kitin kurulumu ve bakımından kullanıcı sorumludur: “Kit Starlink kurulumu için geçerli tüm bina kodlarına, imar kurallarına, yönetmeliklere, ticaret bölgesi veya dernek yönetmeliklerine, sözleşmelere, koşullara, kısıtlamalara, kiralama yükümlülüklerine ve mal sahibi/ev sahibi onaylarına ve gereksinimlerine uygunluğu sağlamak, ödeme yapmak sizin sorumluluğunuzdadır. ilgili ücretler veya diğer ücretler ve Hizmetler ve Starlink Kitinin kurulumu için gerekli her türlü izin ve diğer yetkileri almak için».

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/20/de/02/5eda25343bef070fa8/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/66/d6/62/5eda29754bd22f5020/original/elon-musk-contra-amazon-miniatrua.jpeg»}

Sözleşmenin kurduğu ilginç bir şey, Mars’ta meydana gelen sorunlar Mars’ta çözülecek Mars yerleşiminde kurulan iyi hükümet ilkelerine göre. Bu tamamen ciddi, bu yüzden kelimesi kelimesine alıntı yapıyoruz:

“Dünya veya Ay gezegeninde, üzerinde veya yörüngesinde sağlanan Hizmetler için, bu Sözleşme ve aramızda bu Sözleşmeden kaynaklanan veya bu Sözleşmeyle ilgili herhangi bir anlaşmazlık (“İhtilaflar”), aşağıdaki yasalara göre yönetilecek ve yorumlanacaktır. İspanya ve İspanyol mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine tabi olacaktır. Avrupa Komisyonu, aşağıdaki adreste bulunan bir çevrimiçi anlaşmazlık çözüm platformu sunmaktadır.

Mars’ta veya Starship veya başka bir uzay aracı aracılığıyla Mars’a geçişte sağlanan Hizmetler için taraflar şunları kabul eder: Mars özgür bir gezegendir ve hiçbir karasal hükümetin Mars faaliyetleri üzerinde yetkisi veya egemenliği yoktur. Sonuç olarak, çatışmalar, Mars yerleşimi sırasında iyi niyetle oluşturulan özyönetim ilkeleriyle çözülecektir.«. – Cesur benim.

Uydu İnterneti: nedir, nasıl çalışır ve en iyi oranlar

Son olarak, web sitesi test ve hizmetten neler bekleyebileceğimiz hakkında bilgi toplar. Örneğin, şunu belirtir 50 Mbps ile 150 Mbps arasında ve 20 ile 40 milisaniye arasında bir gecikme bekleyebiliriz SpaceX onların arkasını kolluyor olsa da, “önümüzdeki birkaç ay içinde Starlink sistemini yükseltirken çoğu yerde”: “Ayrıca, bağlantının olmadığı kısa dönemler de olacak.”

yıldız bağlantı

Veri tüketimi sınırı yok, bu yüzden prensipte bir sorun olmamalıdır. Ancak, aşağıdakileri belirten kabul edilebilir bir kullanım politikası vardır:

«Ağ kaynaklarının aşırı kullanımı: SpaceX, hizmetleri optimize etmek ve virüslerin veya diğer kötü niyetli kodların dağıtımını önlemek için trafik kalıplarını analiz etmek de dahil olmak üzere, genel olarak ağı korumak için makul ağ yönetimi yapma hakkını saklı tutar. SpaceX, ağı korumak veya yetkisiz kullanımdan kaynaklanan tıkanıklığı en aza indirmek için önceden haber vermeksizin Hizmetleri derhal kısıtlama, askıya alma veya sona erdirme hakkını saklı tutar.”

Öte yandan, Sıkça Sorulan Sorularda kiti yüksek bir alana ve/veya engellerden arınmış bir yere yerleştirin, bir ağaç, bir baca veya bir sokak lambası direğine bakın. Bu engellerden herhangi biri bağlantıya müdahale edebilir ve bizi internetsiz bırakabilir. “Verebileceğimiz en iyi rehberlik, Starlink’inizi mümkün olan en yüksek irtifaya, gökyüzünü net bir şekilde görebileceğiniz, güvenli bir yere kurmaktır.”

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/04/17/73/5e413fd14bd22f16ce/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4e/2d/f2/5e4140634bd22f171c/orijinal/miniatura-fbr.jpeg»}

Ayrıca tespit edilmiştir ki Starlink ile seyahat edemiyoruz veya başka bir yerden bağlanamıyoruz. Her Starlink kitine, Starlink’in “hücre” olarak adlandırdığı dünyanın belirli bir alanı atanır. Starlink’i hücreden çıkarırsak interneti kaybederiz.

Hava şartlarına gelince, SpaceX, kiti yoğun kar yağışı, yağmur veya rüzgar olan alanlarda kullanmakta herhangi bir sorun olmadığını iddia ediyor., ancak bazı önlemler almanız ve bazı şeyleri hesaba katmanız gerekiyor. Kit, NEC topraklama gereksinimlerini karşıladığı ve gerekli korumaları içerdiği için yıldırımla ilgili herhangi bir sorun da yoktur:

“Starlink’iniz doğrudan üzerine düşen karı algılar ve eritir, ancak Starlink’inizin etrafında biriken kar görüş alanınızı kapatabilir. Starlink’i kar birikmesini ve diğer engellerin görüş alanınızı engellemesini önleyen bir yere kurmanızı öneririz. Şiddetli yağmur veya rüzgar da uydu İnternet bağlantınızı etkileyerek daha düşük hızlara veya nadiren elektrik kesintilerine neden olabilir.

– Haberler Starlink betayı İspanya’da açıyor: koşullar ve fiyatlar bunlar aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…