Starlink artık İspanya’da beta olarak sözleşmeli olabilir: fiyat ve koşullar

2020 sonunda İspanya’da iki şirket kaydettikten sonra, Uzay X ülkemizde hizmetinin betasından yararlanabilecek ilk kişiler arasında olmak için Starlink ile sözleşme yapma olasılığını açtı. uydu internet. Yayınlanan yeni bilgiler arasında fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağını şimdiden öğrenebiliyoruz.

Bugünden itibaren Starlink web sitesine İspanyolca bir adres koyabilir ve kayıt olabiliriz. hizmeti işe al. Girer girmez, web bize şu ana kadar kapsama alanımız olmayacağını bildiriyor. 2021 ortasıyani bu kayıt Tesla’nın Model 3 ile yaptığına benzer: ilk rezerve edenler arasında olabilirsiniz, ancak almanız aylar alacaktır.

Böylece bugünden itibaren SpaceX uyduları ile haberleşmenizi sağlayan kiti almak için kuyrukta ilk olanlar arasında olabilirsiniz. bu ekipman fiyatı Bu 499 €ödeme ile ayda 99 euro. Kitin nakliye masrafları 60 Euro’dur, çünkü sevkiyat muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri’nden yapılmaktadır. Kit birkaç ay içinde elimize ulaşsa bile 99 Euro’yu depozito olarak, kalan 559 Euro’yu da kit gönderildikten sonra ödemeniz gerekiyor.

Kit, yalnızca PoE sayesinde verileri ve akımı yönetmekten sorumlu bir Ethernet kablosuna sahip olan anteni içerir. Ayrıca evin içine giren ve Gigabit Ethernet çıkışı olan bir WiFi 5 yönlendirici içerir.

Kalıcılık ve trafik sınırı yok

Rezervasyonu iptal etmek istemeniz durumunda 99 Euro’luk tam bir geri ödeme hakkı vardır ve ayrıca bazı siparişlerin tamamlanmasının altı aydan fazla sürebileceği konusunda da uyarılırız. Ayrıca, satın alma tarihinden 30 gün sonra tam para iadesi veya sözleşmenin ilk 12 ayı boyunca kısmi para iadesi alma hakkına sahibiz. Hizmet kalıcılığı yok. Hizmet koşullarında şunları detaylandırır: aylık trafik limiti yokmakul kullanım gerekli olmasına rağmen ve SpaceX aşırı veya kötü niyetli kullanım durumunda doygunluğu önlemek için sınırlamalar getirebilir.

Hizmet şu anda konut veya kişisel kullanım için onaylanmıştır ve yalnızca sipariş verirken girdiğimiz adreste kullanılabilir. Gelecekte, karavanlar veya benzerleri gibi mobil cihazlarda kullanılabilir, ancak şu anda hizmet yalnızca sabit yüzeyler altında ve Starlink’in gezegenin farklı noktalarında performansı izleyebileceği ve hız bilgisi alabileceği yönlerde kullanılabilir. Ayrıca uydular adresimizin etrafında bir “hücre” oluşturur ve dışarı çıkarsak servis çalışmaz. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı kullanıcılar, hizmetin adreslerinin dışında çalışmasını sağlamayı başardı.

Gördüğümüz gibi, fiyat basitçe dolardan avroya çevrildi, bu mantıklı çünkü ne yazık ki dolar cinsinden fiyat vergileri içermiyor. %21 eklendiğinde avantajlı döviz kuru dönüşümü ortadan kalkar. Maliyet oldukça yüksek, ancak kullandıkları ekipmanın imalatının hala pahalı olduğu ve şu anda performans açısından rekabet edebilecek hiçbir hizmetin bulunmadığı dikkate alınmalıdır, çünkü sahip olma olasılığı vardır. 200 Mbps’ye kadar hızlar ve gecikmeler ne kadar izole olursa olsun İspanya’nın herhangi bir noktasındaki 4G’ye benzer. İhtiyacımız olan tek şey gökyüzü ve elektrik manzaralı açık bir alan.

İspanya’da uydularla iletişim kurmak için kullanılacak veri alışveriş merkezlerinin nerede olacağı veya ilk kitlerin ne zaman gönderilmeye başlanacağı gibi hala çözmemiz gereken bazı bilinmeyenler var. Önümüzdeki aylarda, çileyi sona erdirecek bir hizmetle ilgili şüpheleri ortadan kaldıracağız. dijital bölünme İspanya’da bir kez ve herkes için.

Starlink gönderisi artık İspanya’da beta olarak sözleşmeli olabilir: fiyat ve koşullar ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…