Stanford Üniversitesi, iOS için SwiftUI ile programlama üzerine ücretsiz bir çevrimiçi kurs yayınladı

Gartner verilerine göre Android, kullanımdaki cihazların yaklaşık %86’sı ile mobil işletim sistemleri için küresel pazarın lideri olmasına rağmen, iOS pazar payı olması sayesinde ödeme gücü ile ikinci konumunu korumaktadır. dünyadaki mobil cihazların %14’ünün sahiplerinin tercihi.

Bu, programcılar için eksiksiz ekosistemiyle birlikte, Apple mobil geliştirme araçları sektör profesyonellerinin favorileri arasında.

Ve kullanıcılar, Android eşdeğerlerinden daha az sıklıkta olma eğiliminde olduklarından, bunları nasıl kullanacaklarını öğrenmek için iyi eğitim kaynakları için her zaman ‘av peşindedirler’.

Ücretsiz erişim kursu

Stanford şimdi konferansları bir araya getiren yeni bir web sitesi sunuyor. iOS Uygulama Geliştirme kursunun bahar 2020 baskısıbirlikte tüm destekleyici malzeme o sırada öğrencilere sağlananlar (slaytlar, görevler, okumalar, demo kaynak kodu vb.).

SwiftUI: kendi arayüzünüzü oluşturmak için tarihçe ve ilk adımlar

Geleneksel olarak, bu kurs şahsen yapılırdı, ancak koronavirüs pandemisinin başlaması üniversiteyi formatı değiştirmeye zorladı ve izin verdi. şimdi ücretsiz olarak ve önceden kayıt olmadan erişebiliriz (tabii ki, tüm materyal tamamen ingilizce).

Ek olarak, kurs SwiftUI diline dayalı olduğundan, web sitesi şunları içerir: söz konusu dildeki en son değişikliklerle başa çıkmak için belirli bir bölüm (Xcode 12 konferansı sırasında duyurulmuştur) ve öğrencilere Apple Geliştirici Konferansı’ndan kısa bir süre önce sağlandığı için kurs örneklerindeki kodu nasıl etkiledikleri.

Kursun ilk dersi SwiftUI ile programlamanın temellerini tanıtır ve ardından MVVM modeli, arayüz öğeleri, nesne yönelimli veritabanları, dosya sistemi erişimi, UIKit entegrasyonu vb. gibi konuların daha derinlerine iner. toplam 14 derse kadar.

2020'de dünyanın en iyi on üniversitesinden en iyi ücretsiz çevrimiçi kurslar

“Öğrencilerimize sunduğumuz doğrudan desteği maalesef (online soru-cevap ve fakülte ile mesai saatleri, ödev notları vb.)

…ama burada yayınlanan materyaller, dersleri görüntülerken dersleri anlamada yine de yardımcı olacaktır.

Ve öğrencilerimize vurguladığımız gibi, bu dersteki materyali anlamak için ödev yapmak kesinlikle çok önemlidir.”

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2a/82/b2/6010bf754bd22f5522/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/74/35/54/6010bfed4bd22f552d/original/ios-14-trucos.jpeg»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Stanford Üniversitesi, iOS için SwiftUI ile programlama üzerine ücretsiz bir çevrimiçi kurs yayınladı aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…