Spotify'ın Apple Music'i destekleyebilecek tartışmalı kararı

Spotify’ın Apple Music’i destekleyebilecek tartışmalı kararı

Spotify, Neil Young ve Joe Rogan arasındaki anlaşmazlığın verdiği bir karar nedeniyle kullanıcı kaybetmeye başlar.

Spotify, milyonlarca kullanıcı için müzik akışı için ilk tercihtir. Bununla birlikte, Apple, hizmetiyle adil ve akıllıca rekabet etmeyi başardı ve bu da ona izin verdi. daha fazla kullanıcı kazan ve Spotify’ın popülaritesine karşı savaşmaya başlayın.

Şimdi talihsiz bir olay ve Spotify’ın bundan önce aldığı karar, kullanıcılarının başka bir platforma geçmeyi düşünmesini sağladı. Örneğin Apple Music.

Spotify’ın platformu diğer rakiplerinin nasıl olduğunu görmeye başladı pazarda yer kazanmaya başlamak. Son yıllarda, kendi abonelerini çekmek için güçlü yönler olan yeniliklerle müzik akışına başka alternatifler ortaya çıktı.

Örneğin, Apple Music kısa süre önce Spotify’ın kullanıcılarına sunamadığı kayıpsız müzik ekledi. Şirket bunu beyan ettiğinden bu, müşterilerinde bir sıkıntıyı tetikledi. resmi bir tarihi olmayan bir gelecek vaadidir.

Ancak bugün Spotify’ın karşılaştığı sorunlar arasında bir anlaşmazlık En önemli müzikal figürlerden birinin idealleriyle yüzleşen ve platformdaki popüler bir podcaster.

Spotify’ın kararı

iMore sitesi bildirdi Spotify, Neil Young’ın müziğini kaldırmaya başladı Joe Rogan tarafından podcast’inde sunulan COVID aşıları hakkında “yanlış bilgilere” izin verilmesinden kaynaklanan hoşnutsuzluk nedeniyle platformdan ayrılmasını istedikten sonra.

“Spotify aşılar hakkında yanlış bilgiler yayıyor ve bu yanlış bilgilerin yayıldığına inananları öldürebilir.”

Spotify bu mücadelenin tam ortasında olmasına rağmen en çok para kazandıran seçeneği kaybetmek istememiş ve Joe Rogan podcast’ini tutmayı ve Young’ın müziğini kaldırmayı tercih etti. FoxBusiness’a göre yakın kaynaklar, Spotify’ın 2020’de Rogan’ın projesini özel olarak platforma getirmek için 100 milyon doların üzerinde bir anlaşmaya vardığını belirtti.

Bir Spotify sözcüsü karar hakkında konuştu. Hollywood Muhabiri konuyla ilgili tartışıyor İfade özgürlüğü platformun içerik oluşturuculara karşı sürdürdüğü ve COVID hakkındaki dezenformasyonu ortadan kaldırmak için sahip olduğu politikalar.

“Dünyadaki tüm müzik ve ses içeriğinin Spotify kullanıcılarına sunulmasını istiyoruz. Bununla birlikte, hem dinleyiciler için güvenlik hem de içerik oluşturucular için özgürlük arasında denge sağlama konusunda büyük bir sorumluluk geliyor. Ayrıntılı içerik politikalarımız var ve 20.000’den fazla COVID- pandeminin başlamasından bu yana ilgili podcast bölümleri. Neil’in müziğini Spotify’dan kaldırma kararından dolayı üzgünüz, ancak onu yakında tekrar ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Spotify Neil Young ve Joe Rogan

Spotify, Neil Young’ın müziğini kaldırır ve Joe Rogan’ın podcast’ini tutar.

internette hoşnutsuzluk

Spotify’ın aldığı bu kararla karşı karşıya kalan binlerce kullanıcı, hoşnutsuzluklarını Twitter’da #CancelSpotify hashtag’iyle göstermeye başladı. İddialar bir trend haline geliyor ve dünya çapında hesaplarda görülmeye başlıyor.

Buna ne olacak? Eh, tüm bu kızgın kullanıcılar, müzik sunan başka bir alternatif arayacaklar ve YouTube Music, Amazon Music Prime veya Tidal gibi başka seçenekler olsa da. Gerçek şu ki Apple Music, Spotify’ın yerini alabilecek hizmettirhatta birçok yönden bu potansiyel yeni müşterileri ikna eden iyileştirmeler sunar.

Ayrıca Apple Music dünyada en çok kullanılan ikinci servis ve rakamlar Spotify’a büyük fayda sağlasa da bu olay dengeyi daha fazla dengeleyebilir.

#İptalSpotify

Spotify’ın kararı, kullanıcılarını Apple Music’e doğru itebilir.

Spotify’ın geri adım atmaya ve bu hatayı kapatmanın bir yolunu bulmaya karar verip vermeyeceğini hala bilmiyoruz, ancak iPhone’unuzdaki uygulamada da hatalar varsa, şu adrese gidebilirsiniz: bu makaleyi oku Spotify çalışmıyorsa bazı çözümlerle deneyebilirsiniz.

İlgili konular: elma müziği

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!

Leave a Reply