Spotify, yazılı gönderileri podcast bölümlerine dönüştürmeyi kolaylaştırmak için WordPress ile birlikte çalışıyor

Spotify bugün, Stream On etkinliği sırasında bir dizi yeni uygulamanın lansmanını duyurdu. podcast yayıncılarının daha etkileşimli içerik oluşturmasına yardımcı olmayı amaçlayan araçlar ve işlevler:

“Tarihsel olarak, podcasting, yaratıcıdan dinleyiciye, geri bildirim için çok az fırsatla tek yönlü bir yol olmuştur. Ancak Spotify ve Anchor ile oluşturma teknolojisi ve dinleme teknolojisi aynı ekosistemde bir araya gelerek ileri geri bir ilişki sağlıyor.”

Bu nedenle, seçilen bazı podcast yayıncıları ile beta modunda test etmeye başladılar. sorular/cevaplar veya anketler gibi işlevlerönümüzdeki aylarda diğer içerik oluşturuculara da genişletmeyi umuyorlar.

Ayrıca önümüzdeki aylarda ve kademeli olarak içerik oluşturucuları sunmaya başlayacaklar podcast’lerinize video ekleme seçeneği Anchor aracılığıyla yayınladıklarında, sesi görsel bir bölümle tamamlamayı mümkün kılar.

Podcast'lerinizi dinlemek ve düzenlemek için 24 uygulama ve hizmet

Başka bir iyileştirme: Spotify, içerik oluşturuculara izin veren Music+Talk biçimini zaten başlattı Spotify müzik kataloğundaki şarkıları doğrudan anlatımınıza dahil edin.

WordPress + Çapa

Ancak bunlar, Spotify’ın bahis yapmayı planladığı podcast’lerin etkileşimini iyileştirmenin tek yolu olmayacak. Aslında, belki en dikkat çekici Bu anlamda Spotify’ın duyurusu Anchor entegrasyonuyla ilgili her şey (Spotify’ın 2019’da satın aldığı podcasting platformu) wordpress ile.

Amacı? Edinme WordPress’te yayınlanan yazıların yazılı içeriği doğrudan podcast bölümlerine dönüştürülebilir (bizim tarafımızdan okunur veya otomatik metinden konuşmaya dönüştürme yoluyla), bunların WordPress yönetim panelinden ilgili gönderiye eklenmesine olanak tanır.

Bu… ve ne podcast yayıncıları ayrıca podcast’leri için kolayca web siteleri oluşturabilir Automattic CMS’den yararlanarak. Her ikisi de zaten mevcut olan her iki işlevi de gerçekleştirmeye izin veren araçlar, her iki görevi de “birkaç tıklama”ve içerik oluşturucuların yepyeni bir kitleye ulaşarak kitlelerini genişletmelerine yardımcı olmayı amaçlar.

Para kazanmayı unutmayalım

Ancak podcast yayıncısı yalnızca etkileşimle yaşamıyor ve Spotify da para kazanma bölümünü iyileştirmeye çalışıyor. Böylece, Çapa Sponsorlukları podcast yayıncılarının reklamları kendi sesleriyle okumasına izin verecek podcast molaları sırasında.

Ve son olarak Spotify, gelecekte podcast yayıncılarının “dinleyicileriyle uyumlu ücretli abonelikler aracılığıyla yeni gelir kaynakları keşfetmelerine” olanak tanıyan yeni bir işlevi test etmeyi planladıklarını duyurdu. yalnızca ödeme yapan aboneler için ek içerik sunun.

üzerinden | Spotify

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Spotify, yazılı gönderileri podcast bölümlerine dönüştürmeyi kolaylaştırmak için WordPress ile birlikte çalışıyor aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…