Spotify TikTok olmak istiyor ve inanamayacağınız bir işlevi devreye alıyor

Spotify TikTok olmak istiyor ve inanamayacağınız bir işlevi devreye alıyor

Spotify, TikTok’un başarısını çoğaltmak istiyor ve uygulamasının beta sürümünde zaten test ettiği yeni bir özellik hazırlıyor.

Geçmişte Instagram veya YouTube gibi uygulamaların TikTok benzeri özellikleri başlatmaya çalıştığını gördük, ancak Spotify’ın da bu listeye katılmasını beklemiyorduk. Müzik uygulaması, uygulamasında yeni bir özelliği test ediyor. müzik videosu gönderileri ekle içinden dikey olarak kaydırabiliriz.

İşlev, Chris Messina tarafından keşfedildi. TechCrunch, ve artık iOS için Spotify’ın beta sürümünde mevcut. Alt çubukta, bu yeni işlevi etkinleştiren yeni bir simgeye sahibiz. kısa video klipleri görüntülemek için yukarı veya aşağı kaydırın.

Farklı kısa müzik videoları izleyebilmenin yanı sıra farklı yayınlarla etkileşime geçebiliyoruz. elimizde mevcut bir “beğen” düğmesi ve danışmak için başka çalmakta olan şarkı hakkında bilgi, ve doğrudan kitaplığımıza eklerdi.

Şu anda test aşamasında olan bir yenilik ve Spotify resmi bir açıklama yapmadı veya daha fazla ayrıntı sağlamadı, ancak şirket tarafından yapılan bir açıklamada onaylandı. “dikey video akışı fikrini keşfetmek”.

Spotify’da, kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test yapıyoruz. Bu testlerden bazıları, daha geniş kullanıcı deneyimimizin önünü açıyor ve bazıları sadece önemli bir öğrenme işlevi görüyor. Şu anda paylaşacak başka haberimiz yok.

Spotify’ın Adele’in “hatası” nedeniyle kaldırdığı düğme

Bu işlev kullanıcılara bir sonraki Spotify güncellemesinde ulaşmak veya ulaşmamak. Spotify daha önce, etkileyicilerin kendi çalma listeleriyle hikayeler yayınlamasına izin veren bir Hikayeler özelliğini test etti, ancak sonuçta bu seçenek hiçbir zaman tüm kullanıcılar için mevcut değildi. TikTok’a benzeyen bu yenilikle neler olacağını göreceğiz.

İlgili konular: elmaMüzik

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!


Leave a Reply