Spotify HiFi, 2021’de CD kalitesinde ve “kayıpsız” olarak gelecek olan Tidal’ın gerçek rakibi.

Aynı yıl Spotify, kullanıcıları için yeni bir abonelik seçeneğine sahip olacak: Premium aboneler için Spotify HiFi, dinlemeye izin verecek. “CD kalitesinde ses formatında” veya yüksek tanımlı müzik. Platform sözcüleri, bugün düzenlenen Stream On etkinliğinde “yüksek kaliteli müzik akışının her zaman kullanıcılar tarafından en çok istenen özelliklerden biri olduğunu” hatırlattı.

2017’den beri platformun bu pazara bahis oynamayı planladığına dair söylentiler çıkması dikkat çekici. Hem The Verge’in dahili kaynakları hem de birkaç Reddit kullanıcısı, dört yıl önce Spotify’ın kullanıcıları için yeni bir isteğe bağlı hizmet hazırladığını tekrarladı. «Adı Spotify Hi-Fi olacak ve müziğini kayıpsız kalitede sunacak.«. Söylentiler doğru olabilir ama şekillenmesi uzun zaman aldı. Aslında, yine de bir bekleme olacak (kesin tarih belirtilmedi, ancak henüz gelmedi).

Kayıpsız müzik terimine aşina değilseniz, fiziksel bir CD dinlemekle neredeyse aynı ses kalitesini sunarve bir şarkının MP3’e kopyalandığında maruz kaldığı kalite kayıpları olmadan. Size bir fikir vermek için, bir MP3’te genellikle kullanılan maksimum kalite 320 kbps’dir, en iyi kayıpsız kalite ise 1.411 kbps’ye ulaşabilir, 44,1 kHz ve 16 bit’teki bir CD’ninkiyle aynı.

Spotify, rakip servislerin ayak izlerini takip ediyor

sp

Spotify böylece rekabet platformlarının zaten yapmış olduğu bir trende katılacak. Örneğin, Tidal, diğer abonelik hizmetlerinden daha yüksek bir fiyata, kutudan çıkar çıkmaz yüksek kaliteli ses sunar. Unutulmamalıdır ki Tidal’ın HiFi kalitesi, piyasadaki büyük gücü müzikal CD’lerle aynı kaliteye kadar, yani 44.1 kHz, 16 bit ve 1411 kbps bit hızındaSpotify’da bir ömür boyu en yüksek olanın yaklaşık dört katı (bu yeni değişiklik kullanıcılara sunulana kadar).

2019'da Tidal nasıl, müzik akışınız için yüksek sadakatle ödeme yapmaya değer mi?

Kendi adına, Amazon Müzik, Tidal’den sonra geldi ama aynı zamanda yüksek kalitede teklifi de var Amazon Music HD ile bu “kayıpsız müziğe” olan bağlılığını açıkladığı Eylül 2019’dan beri.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Spotify HiFi, 2021’de CD kalitesinde ve “kayıpsız” olarak gelecek olan Tidal’ın gerçek rakibi. aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…