Spotify, gelecekteki Clubhouse tarzı canlı etkileşim teklifini geliştirmek için Locker Room’u satın aldı

Spotify, Spotify’ın gelişmesine yardımcı olacak bir canlı ses uygulaması olan Locker Room’un yapımcıları Betty Labs’ı satın aldı geleneksel bir radyo tarzında canlı yayınlar sunmaya çalıştığı işlev. Bu satın alma, Betty Labs’ın uzmanlık alanı olan spor sektöründeki gelecekteki canlı içeriğine hizmet ediyor.

Firma, kullanıcılarına bu yeniden aktarımları ne zaman başlatacağına dair kesin bir tarih vermedi, ancak önümüzdeki aylarda şunları söyledi: Spotify, Soyunma Odası özelliklerini kendi teklifine entegre etmeye çalışacak. Bu geleneksel radyo tarzı format aracılığıyla Spotify, bir dizi spor, müzik ve kültürel program ve “yaratıcıların gerçek zamanlı olarak izleyicilerle bağlantı kurmasına olanak tanıyan etkileşimli özellikler” sunacak. Firma, bu işlevlerin nasıl olacağını araştırmadı.

Platformlar Clubhouse stiline bahis oynuyor

Kulüp Evi

Spotify’ın aradığı amaç, profesyonel sporcular, yazarlar, müzisyenler, besteciler veya podcast yayıncıları. tartışmaları veya oturumları düzenlemek için platformu kullanmak istiyorsanız “Bana ne istersen sor”. Betty Labs, geliştiriciler, mühendisler, ürün düşünürleri ve spor hayranlarından oluşan bir ekiple geliyor. Şirket Soyunma Odası’nı ilk olarak Ekim 2020’de sporseverlerle tanıştırdı.

Clubhouse’un gelişinden ve başarısından bu yana birçok sosyal platformun canlı sesli etkileşimler sunmak için çalıştığını unutmamak gerekir. Telegram ve ses odaları kanallarında; Twitter’da Alanlar var; diğerleri arasında. Artık Spotify bu konuda kendi işlevine sahip olacak. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, sporcular ve analistler canlı sporlarla tanışabilir ve sohbet edebilir.

Canlı etkileşimler sunma fırsatından yararlanmak

spotify

Betty Labs’ın Spotify’a sunacağı başarılı fırsatlardan bir diğeri de, halk figürleri ve takipçileri arasında daha fazla etkileşim genel olarak birçok platform tarafından kullanılmaktadır. “Bana herhangi bir şey sor” veya bana bir şey sor, Instagram’daki tanınmış kişilerin hikayelerinde düzenli olarak bulunurken, Facebook, kullanıcıların ünlü kişilere kendileriyle etkileşimde bulunmaları için ödeme yapabilecekleri ve rekabetin onlara ne yaptığı bir alan olan “Süper” üzerinde çalışıyor. Cameo. Twitch’i de unutmadan bu iddianın öncülerinden biriydi.

Dünyanın her yerinden çevrimiçi radyo dinlemek için en iyi web siteleri

Ayrıca, Spotify diğer akışlı içerik uygulamalarıyla da rekabet edecek. Bu geleneksel radyo formatı, Spotify’ın en güçlü yanlarında rekabet etmek istediği en büyük rakiplerinden biri olan Tidal’da zaten mevcut.

sadece değil canlı içeriğiniz üzerinde çalışmakancak birkaç hafta önce Tidal, Qobuz veya Amazon Music’e rakip olma önerisi olan Spotify HiFi’yi sundu.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Spotify, gelecekteki Clubhouse tarzı canlı etkileşim teklifini geliştirmek için Locker Room’u satın aldı aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…