SpaceX’in Crew Dragon gemisi, uzay turistleri için muhteşem bir ‘gözlem kubbesine’ sahip olacak

bir uzay gemisinde pencereler en azdı Şimdiye kadar, ancak SpaceX’in Mürettebat Ejderhasından sorumlu olanlar için bu unsur, kısmen uzay turistleri tarafından yönetilecek olan bu gemide yeni bir anlam kazanıyor.

SpaceX, bu yolcuların manzaraların keyfini çıkarmasını sağlamak için şunları açıkladı: Mürettebat Ejderhanız şeffaf bir kubbeye sahip olacak mürettebat, yolculukları sırasında inanılmaz uzay manzaralarının keyfini çıkarabilecekler.

Uzaya daha çok dalmış, zor

Bu ‘gözlem kubbesi’ Dragon kapsülünün burnunun altına yerleştirilecek ve aynı anda sadece bir yolcu tarafından kullanılmasına izin verecek. Dışarıya açılan bu eşsiz pencere uzay aracı Dünya atmosferinden güvenli bir şekilde ayrıldığında kullanılabilir.

{«videoId»:»x80096n»,»autoplay»:true,»title»:»SpaceX gemisi ISS’ye başarıyla yanaştı NASIL OLDU VE NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ»}

Gemi ayrıca bir kapak içerecek Kubbe artık kullanılmadığında konumuna geri dönebileceğini, örneğin Mürettebat Ejderhası dönüş yolunda Dünya atmosferine yeniden girdiğinde onu koruyabileceğini.

Musk ve SpaceX uzaya gitmek için bileti Ruslarınkinden nasıl daha ucuz hale getirdi?

Elon Musk, Twitter’da bu fikrin nasıl izin vereceğini açıkladı “mümkün olduğunca boşlukta oturuyorsun» bu geziler sırasında. Şirket, “İlham4” olarak vaftiz edilen uzay turistleriyle gelecekteki seyahatinin sunumu sırasında bu kubbenin bazı ayrıntılarını belirtti.

is

ISS gözlem modülü.

Kubbenin bir işlevi var 2010 yılında Uluslararası Uzay İstasyonuna kurulan gözlem modülüne benzerancak Crew Dragon’da kubbe tek parça şeffaf camdan oluşturulacak, ISS’de ise modül küçük gözlem pencereleri şeklinde birkaç panelden oluşacak.

üzerinden | TechCrunch

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler SpaceX’in Crew Dragon gemisi, uzay turistleri için muhteşem bir ‘gözlem kubbesine’ sahip olacak aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…