SpaceX, 60 Starlink uydusunu Dünya’nın yörüngesine bıraktığı anı paylaşıyor

Neredeyse uzayda olan her şey etkileyici. Belki de bilinmeyenin bakışından ya da belki de bilimin ilerlemesinin olağanüstü açılımından dolayıdır. Her halükarda, başrolde oynadığı yeni bir bölümümüz var. Uzay X. İlişkili şirket TENCERE 60 yeni uyduyu konuşlandırdı ve tam olarak yayınlandıkları anı paylaştı.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Bunlar 60 uydu özellikle büyük projelerden birine aitler. elon musk: yıldız bağlantı. Uyduların bu “takımyıldızı” ile Güney Afrikalı iş adamı, küresel kapsama alanına sahip bir İnternet ağı sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca, düşük bir maliyetle teklif edeceğim.

Hala yapılacak çok şey var, ancak proje yolda. Prensip olarak, sahip olduğu en büyük zorluklardan biri ovalara erişimdir. Şimdilik Starlink İnternet yüksek bölgelerde sorunsuz çalışıyor. Ancak deniz seviyesine en yakın bölgelerde dezavantajları vardır.

Aslında bu yeni 60 cihazı yörüngeye oturtmak, büyük ölçüde bu sorunun üstesinden gelmek içindir. Fırlatmanın Pazar gecesi yapılması planlandı ve hava koşulları buna izin vermedi.

yıldız bağlantı

SpaceX tarafından dağıtılan altmış cihaz

Yeniden planlamanın ardından, uzun zamandır beklenen lansman Pazartesi günü gerçekleşti. Uydularla ilgili görevine gelince, başarılı oldu. Böylece, cihazları yörüngede bırakması, bahsettiğimiz etkileyici görüntü ile bizi baş başa bıraktı.

SpaceX, bir tür sigortanın tam olarak ayrıldığı anı sosyal ağlar aracılığıyla paylaştı. Gezegenimizin yörüngesinde kalacak cihazları içeren makinenin konuşlandırılmasından saniyeler sonra.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…