Söylentiler: Apple cihazlarda geleceğin klavyeleri, tuşsuz ve eldiven taksak bile hassas

Söylentiler: Apple cihazlarda geleceğin klavyeleri, tuşsuz ve eldiven taksak bile hassas

Patentler, olası lansmanlar ve yeni ürünler için küçük bir penceredir. Patentlerin her zaman meyve verdiğini görmediğimiz doğru, ancak gördüğümüz patentlerin sayısının MacBook klavyelerinin tasarımı etrafında döndüğü de doğru. bu konuya ilgi duyduğunu ortaya koyuyor.

Tuşları olmayan klavyeli bir Mac

{«videoId»:»x7zve7n»,»autoplay»:true,»title»:»HomePod mini, BÜYÜK ses analizi»}

Bugünün ilk patentinde Apple, katı hal klavyesini araştırıyor. Kullanıcının ihtiyaçlarına göre yapılandırılabilen tam dokunmatik yüzey kullanan bir klavye. Böylece örneğin bir sayısal klavyemiz veya çizilecek bir bölümümüz olabilir. Patent, burada şunu açıklıyor: bu ipad klavyeli bir mac değil. Diğer patentlerde, şirketin klavyenin fiziksel gibi hissettirmesi için üçlü bir yaklaşımdan nasıl bahsettiğini zaten gördük.

Bu yaklaşım, sanal tuşa basıldığında deforme olabilen esnek bir ekran, tıklamayı simüle etmek için dokunsal geri bildirim ve tuşların kenarlarını simüle etmek için elektrostatik şarjdan oluşur. Gerçek şu ki, bunlar oldukça yüksek hedeflerdir, ancak Apple, faydaların olağanüstü olduğunu açıklıyor.

Dizüstü bilgisayar klavyeleri veya izleme dörtgenleri gibi geleneksel giriş aygıtları hasar görebilir. Örneğin, artıklar ve diğer kirleticiler elektronik cihazın kasasına anahtar açıklıklarından girebilir ve ardından elektronik cihazın dahili bileşenlerine zarar verebilir. Dahili bileşenlerin hasar görmesi, elektronik cihazı çalışmaz hale getirebilir. Ayrıca, giriş cihazlarını oluşturan mekanik yapılar, düşmeye veya mekanik şoka karşı özellikle savunmasız olabilir.

Basınç altında deforme olabilen esnek bir ekran, tıklamayı simüle etmek için dokunsal geri bildirim ve anahtar kenarları simüle etmek için elektrostatik şarj.

Ekran görüntüsü 2021 03 31 11 54 23

Ayrıca bu giriş sistemi, farklı alanları, bölümleri ve işlevleri ihtiyaçlarımıza göre yeniden boyutlandırmamıza izin verecektir. Örneğin, çalıştırdığımız yazılımın talebi üzerine meydana gelebilecek bazı değişiklikler ve bize Mac’lerde Touch Bar’ın uyarlanabilirliğini hatırlatıyorlar sahip olduklarını.

Kuvvete duyarlı giriş yapısının giriş cihazlarının konumu özelleştirilebilir. Yani giriş cihazları, kuvvete duyarlı giriş yapısı içinde mahfaza içinde farklı konumlara hareket ettirilebilir. Sonuç olarak, giriş cihazları, kullanıcı tercihine göre kasaya göre belirli bir konuma taşınabilir. Benzer şekilde, bu giriş aygıtlarından biri veya daha fazlası, kullanıcı komutu, ilişkili bir elektronik aygıtın çalışması, yazılım, bellenim, diğer donanım vb. ile boyut veya şekil olarak değişebilir. Bu nedenle, giriş yapısının, yüzeyindeki giriş cihazlarının (veya bölgelerinin) hareket edebildiği ve/veya boyut ve/veya şekil değiştirebildiği ölçüde boyutsal olarak yapılandırılabilir olduğu söylenebilir.

Eldiven takarken dokunmalara tepki veren bir iPhone

Patent

sürece eldivenler, kapasitif ekranlar için özel olarak tasarlanmıştır, iPhone veya iPad, onlara açıkken yaptığımız dokunuşlara yanıt vermiyor. Neyse ki Apple bu konu üzerinde çalışıyor ve bir noktada eldiven takarken bile kullanabileceğimiz bir iPhone sunacak.

«Eldivenle dokunma algılama», dokunmatik sistemi eldiven giyerken ekrandaki dokunuşları algılamak için uyarlama olasılığını araştıran yeni bir patenttir. iPhone’lar söz konusu olduğunda son derece hassas ekrandaki bir öğeye dokunmak isteyip istemediğimizi tespit etmek ya da tam tersine yanlışlıkla ona dokunduysak.

Iphone dokunma eşiğini dinamik olarak hesaplar ve sadece bu değer aşılırsa, ekran tarafından alınan okuma kabul edilir. Eldiven takmamız durumunda ise dokunma ile oluşan voltaj miktarı devreye giriyor. Bu göz önüne alındığında, Apple, iPhone veya iPad’imizi eldiven takarak etkin bir şekilde kullanmamızı sağlayacak olan belirli bir dokunuşu kabul etmek için eşiği dinamik olarak ayarlayabilir.

Mac Pro tasarımına sahip bir iPhone, bu yeni bir patenti açma ihtimali

Hepimizin doğal olarak kabul ettiği ve klavye ve genel olarak dokunmatik ekran olarak bilinen bir şeyin hala değişiklik ve iyileştirmeler için çok yeri olduğu açıktır. Bunun gibi patentler, Apple Park’ta neleri araştırmaları ve test etmeleri gerektiğine dair bize bir fikir veriyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Söylentiler: Apple cihazlarda geleceğin klavyeleri, tuşsuz ve eldiven taksak bile hassasaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…