Soyadı haritası: Bu web sitesi ile 90'lı yıllarda kaç kişinin soyadınıza sahip olduğunu ve bunların İspanya'nın hangi bölgesinde bulunduğunu keşfedin.

Soyadı haritası: Bu web sitesi ile 90’lı yıllarda kaç kişinin soyadınıza sahip olduğunu ve bunların İspanya’nın hangi bölgesinde bulunduğunu keşfedin.

Bu makalenin önceki bir sürümü 2020’de yayınlandı.

16. yüzyıldan önce, aynı babadan ve aynı anneden doğan çocukların farklı soyadları olabiliyordu. 1505 yılından bu yana, Kardinal Cisneros tarafından başlatılan bir sistem, soyadlarını bu güne kadar yürürlükte kalan şekilde sabitledi; birkaç yıldır baba soyadı tercih edilmese de.

Her ne olursa olsun, ortak soyadlarınız olsun ya da çok nadir iseler, Soyadı Haritası projesi size sunabilir. İspanya haritası boyunca yoğunluğunun ve dağılımının bir röntgeni 20. yüzyılın sonunda.

Proje, İspanya’da soyadlarının dağılımını arayanların merakını gidermek amacıyla doğdu.

Çok kesin bir soyad haritası

Ekran Görüntüsü 2020 12 04 192832

Bu girişim, benzer bir İtalyan projesinden esinlenmiştir ve aynı amaçla doğmuştur: İspanyol topraklarında soyadı dağılımını arayan insanların merakını tatmin etmek. Bize en yaygın nerede olduğunu veya kökenlerinin ne olabileceğini söyleyebilecek bir gerçek.

Bu web sitesi ile soyadınızın dünya çapında ne kadar popüler olduğunu görebilir ve adınızla ilgili daha fazla merakı keşfedebilirsiniz.

özellikle www.mapadeapellidos.eu web sitesinin verilerinin kaynağı telefon rehberidir.. 90’larda basılan eski telefon rehberleri, yaratıcıları Ravara Stefano tarafından 14 milyondan fazla veriyi toplamak ve işlemek için muazzam ve titiz bir iş yapmak için kullanıldı.

90’larda basılan eski telefon rehberleri, yaratıcıları tarafından haritaları yapmak için kullanıldı.

Bu nedenle elde edebileceğimiz haritaların bize sunduğu fotoğrafın son yirmi yılla ve telefon sahibi kişilerle sınırlı olduğu net olmalıdır. Evet kesinlikle, Harita üzerinde ikamet ettikleri şehrin tam noktasını belirlerken bize önemsiz olmayan bir kesinlik sunar. ve ayrıca söz konusu soyadının bulunduğu belediyenin numarası.

{«videoId»:»x7zvldh»,»autoplay»:true,»title»:»13 GOOGLE HARİTALARINDAN EN FAZLASI elde etmek için OYUNLAR»}

Almak için çok daha güncel istatistikler, belirli bir coğrafi konum belirtmeden illere göre bir dağılımın yanı sıra, bu aracı Ulusal İstatistik Enstitüsü’nden aldık. Ad veya soyad girerek kaç kişide olduğunu ve illere göre yoğunluğunun ne olduğunu öğrenebiliriz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Soyadı haritası: Bu web sitesi ile 90’lı yıllarda kaç kişinin soyadınıza sahip olduğunu ve bunların İspanya’nın hangi bölgesinde bulunduğunu keşfedin. aslen yayınlandı Genbeta Tony Castillo’nun fotoğrafı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…