Sosyal platformlarda ve Microsoft’un çek defterinin artı işaretlerinde onu büyük kapak yapan Pinterest numaraları

İster son yıllarda ister günümüzde en alakalı sosyal ağlardan bahsederken, çoğu kişinin aklına Facebook, Instagram veya Twitter gibi devler ve daha yakın zamanda TikTok fenomeni geliyor. Ama son 10 yılda, çok fazla ses çıkarmadan yavaş ve tutarlı bir şekilde büyümeyi bırakmayan bir platform.

Pinterest, en büyük ağların milyarlarca kullanıcısına sahip değil, ancak her yıl aylık aktif kullanıcı sayısını önemli ölçüde artırıyor. zaten twitter’ın üzerinde olduğu noktayave şimdi Microsoft’un bunun 50.000 milyon dolardan fazla olduğuna inandığını biliyoruz.

Aylık 400 milyon aktif kullanıcısıyla Pinterest, yılda 50 milyon kullanıcı hızında büyüyor

ilgi alanı

2016 yılında Pinterest’in aylık 150 milyon aktif kullanıcısı vardı; 2017 yılında 200 milyona ulaştıklarını, 2018 yılında ise 250 milyona ulaştıklarını açıkladılar. Mevcut rakam ayda 400 milyon aktif kullanıcıya tekabül ediyor.

İs mi yoksa are mı 2021’in daha yeni başladığını düşünürsek, her yıl en az 50 milyon daha fazla kullanıcı hatasız. Bu, Twitter’ın 2019’da 330 milyon ile bu rakamları en son bildirdiği zamandan daha fazla.

Bu uzantı, Google Görseller aramalarında Pinterest'ten kurtulacak

Financial Times’a göre Microsoft, Pinterest’i 51.000 milyon dolara ulaşacak bir anlaşmayla satın almaya çalışıyor ve şu anda müzakereler aktif olmasa da bize nasıl olduğunu anlatıyorlar. Pinterest’in değeri geçen yıl %600’den fazla fırladı.

Pandemi sırasında Pinterest’in değeri fırladı ve alan adının Google sıralaması istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor

Pinterest 2019’da halka açıldığında 12,7 milyar dolar değerindeydi. Microsoft’un teklifi bunun dört katı ve eğer gerçekleşirse, Redmond şirketi tarafından şimdiye kadar yapılmış en büyük satın almayı temsil edecek ve 2016’da LinkedIn için ödedikleri 26.2 milyar doların çok üzerinde olacak.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/72/0b/92/5f27f8c03bef0703b6/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/6d/36/d2/5f27fb104bd22f0e9f/orijinal/mini-tiktok-microsoft-v2.jpeg»}

Her şey için bir sosyal ağ olarak geniş bir şekilde yönlendirilmeyen Pinterest, bunun yerine çeşitli niş kullanıcılara ev ürünleri biriktiren, yaşam tarzı fikirleri, dekorasyon, sanat, sanat ve el sanatları projeleri arayanlar.

Ve aslında birçok kişi bunun “kadınlar için bir sosyal ağ” olduğunu düşünse de, aynı şirket uzun zaman önce kaydolan kullanıcıların %40’ından fazlasının erkek olduğunu açıklamıştı. Bu kullanıcıların çoğu «ilham arayın ve ilginç ürünler bulun«.

İkincisi, Pinterest, kullanıcıların ürünleri bulmasına yardımcı olmada ve küçük işletmelere web sitesi aracılığıyla satış yapma yolları sunmada çok iyidir. Panolarınıza ne kadar çok resim kaydederseniz, platform size sevdiğiniz şeylerle birlikte o kadar fazla resim gösterir.

PinterestGoogle

Ve sadece bu değil, sosyal ağda bu kadar “sabitlenen” görüntüler Google’ı da işgal etti, ve Google Görseller’de yapılan bir aramanın, Pinterest’ten en iyiler arasında çok sayıda sonuç döndürmesi çok yaygındır. Bazıları buna “tüm zamanların en büyük SEO aldatmacası” adını verdi.

Gerçek şu ki, bir SEO panosuna bir ürün eklemek dost Pinterest’in sahibi, platformun yalnızca bir web sitesine yapılan ziyaretleri değil, aynı zamanda potansiyel satın alımları da ifade eden etki alanı yetkisi sayesinde kendisini Google’da iyi konumlandırmasına yardımcı olabilir.

Microsoft’un her türlü yatırımı yapmak için 131.000 milyon dolardan fazla nakdi var, TikTok’u satın alırken gösterdikleri ilgiden ürün portföylerine eklemek için sosyal bir platform aradıklarını biliyoruz. Pinterest’in böyle bir dev için muazzam potansiyelini gördüğümüzde, onlar için çok fazla para ödemeye istekli olmaları mantıksız gelmiyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Sosyal platformlarda ve Microsoft’un çek defterinin artı işaretlerinde onu büyük kapak yapan Pinterest numaraları aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…