Sophos antivirüsünü güncelleyerek bilgisayarınızı tehditlerden koruyun

Masaüstü, dizüstü veya mobil olsun, ekipmanlarımızdaki güvenlik, bugün bizi en çok ilgilendiren bölümlerden biridir. Bu cihazları ve depoladıkları her şeyi güvende tutmak için yaptığımız şey, tıpkı antivirüs formunda olduğu gibi güvenlik çözümleri kullanmaktır. Sophos Ana Sayfası.

Ve şunu da bilmek gerekir ki, internetin kilit bir unsur haline geldiği bu zamanlarda, verilerimizin güvenliği her zamankinden daha önemli. Bu nedenle, antivirüsün hepimizin bilgisayara yüklememiz gereken temel programlardan biri haline geldiğini söyleyebiliriz. bilgisayar. Çoğunuzun bildiği gibi, bu güvenlik yazılımı sayesinde kendimizi her türlü dış saldırılardan koruma imkanına sahibiz.

Çoğu internetten olmak üzere maruz kaldığımız riskler saymakla bitmez. Bunlar bilgisayar saldırıları bizi günlük olarak etkileyebilecek, güvenliğimizi ve bilgisayardaki her şeyin güvenliğini tehlikeye atabilecek. Tüm bunlara, web üzerinden ilettiğimiz ve kullandığımız özel ve kişisel verilerin giderek daha fazla olduğunu, dolayısıyla risklerin büyük ölçüde arttığını eklemeliyiz.

Antivirüsümüzü güncel tutmanın önemi

Hem ücretli hem de ücretsiz çok sayıda güvenlik çözümümüz parmaklarınızın ucunda. Bir yandan, işletim sisteminin kendisini varsayılan olarak içeren bir virüsten koruma yazılımı olan Windows Defender’ı seçebiliriz. Windows 10. Ancak aynı zamanda, bu tanınmış firmanın bu tür çözümlerinden biri olan Sophos Home’da olduğu gibi, başka herhangi bir üçüncü taraf antivirüs programını da seçebiliriz.

Tabii ki, çok net olmamız gereken bir şey, programı sadece bu şekilde kurmanın yeterli olmadığı ve bu kadar, çünkü biraz bakıma ihtiyacı var. Bununla, size gerçekten söylemek istediğimiz şey, bunun ve başka herhangi bir şey için güvenlik yazılımı etkili olmak için güncel kalmalısınız. Bu tür görevler bazen az ya da çok otomatik bir şekilde gerçekleştirilir.Geliştiricileri, indirip kurduğumuz programın arayüzü aracılığıyla bununla ilgilenir. Diğer zamanlarda bunu kendimiz manuel olarak yapmak zorundayız.

Dikkate almamız gereken şey, burada sadece programı bu şekilde güncellemekten bahsetmiyoruz. Aynı zamanda, daha da önemlisi, aynı şeyi aşağıdakileri içeren veritabanı ile yapmalıyız. virüs ve tehditler yazılım bizi buna karşı koruyabilir. Aslında, güncelleme yapılmayan bir antivirüsün, en son çıkan kötü amaçlı yazılımlara karşı bizi koruyamayacağı için oldukça işe yaramaz olduğu söylenebilir.

Sophos Home antivirüsünü güncelleyin

Daha önce de belirttiğimiz gibi, ekipmanlarımızı korumak için kullanabileceğimiz birçok güvenlik firması var. Bu, hem yerel düzeyde hem de daha profesyonel olarak neredeyse zorunlu bir şeydir. Böyle, sofos uzun yıllardır bizimle birlikte olan şirketlerden biridir, bu nedenle güvenlik ve güvenilirlik garanti edilir. Bu nedenle, güvenlikle ilgili ortamlarda bu şirketin adını birden fazla kez duymamız daha olasıdır.

Programın mükemmel bir şekilde güncellendiğinden emin olmak için prensipte yapabileceğimiz en iyi şey, onu resmi web sitesinden indirmektir. Bu, Sophos Home’un en son sürümünü indirdiğimiz bu bağlantıdan elde ettiğimiz bir şey. Aslında, bu durumda programın kendisinin yüklenmesi, yükleme işlemi sırasında güncellendiğinden normalden biraz daha uzun sürer.

sophos programını güncelle

Bize bir fikir vermesi açısından, bu durumda Sophos Home’un kurulumu bu programlarda alışılagelmiş bir şekilde 10 dakikadan bile fazla zaman alabilir. Ama en azından programın en son sürümüne sahip olduğumuzdan emin olacağız. Tabii ki, burada açıklığa kavuşturmamız gereken şey şudur: başvuru bu nedenle, yerel olarak kurduğumuz istemci olarak düşünebileceğimiz kişi.

Antivirüs çalışma modu

Bunu söylüyoruz çünkü seçeneklere erişmek için ayar ve bu güvenlik önerisinin işleyişini bulutta yapacağız. Bu da yaygın değildir, ancak Sophos Home Control Panel’e erişmeye çalışırken, ekranda bir sekme açılacaktır. tarayıcı sistem varsayılanı, aynı. Programı ve bize sunduğu tüm işlevleri zaten yapılandırabileceğimiz buradan olacak.

sophos bulut arayüzü

Bu noktada tavsiyemiz kendi kişisel Sophos hesabınızı oluşturmanızdır. Bunun için yalnızca geçerli bir e-posta hesabına ihtiyacımız olacak ve bu, programın tüm işlevlerine erişmemizi sağlayacak. Ardından, daha önce de belirttiğimiz gibi, virüsten koruma kötü amaçlı yazılım veritabanının güncellenmesiyle karşı karşıyayız.

Sophos Home veritabanı nasıl güncellenir

Eh, bu daha da basit bir işlemdir, çünkü programın kendisi bizi Windows’a yüklediğimiz yerel istemcide bilgilendirir. Aslında, yeni bir veritabanı güncellemesi kullanıma sunulur sunulmaz yazılımın güncelleneceğini aklımızda tutmalıyız. otomatik olarak güncellenecek. Bu nedenle, bu özel durumda bu eylemi etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğimiz yoktur, gerektiğinde gerçekleştirilir.

Ve elbette, çalışmasının büyük bir bölümünün bulutta yapıldığını hesaba katarsak, internet bağlantımız olduğu varsayılır. Gerekirse evet program güncellendiğinde mecbur kalacağız. sistemi yeniden başlat Değişikliklerin yürürlüğe girmesi için.

sophos bilgisayarını yeniden başlat

Tüm bunlarla birlikte, ekipmanlarımızda her zaman tam olarak korunduğundan emin olduğumuz şeydir. pencerelerburada sakladığımız verilerin yanı sıra.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…