Sony Vegas Öğeleri Sony Vegas'ta klavyeyle hızlı ve kolay bir şekilde nasıl kopyalayabilirsiniz?

Sony Vegas Öğeleri Sony Vegas’ta klavyeyle hızlı ve kolay bir şekilde nasıl kopyalayabilirsiniz?

nasıl olduğunu merak ettiyseniz öğeleri sony vegas’ta klavyeyle kopyalama? Ve bunu hızlı ve kolay bir şekilde yapmak istiyor, çünkü burada ne yapmanız gerektiğini ve bu yardımcı programın nasıl yararlı olabileceğini açıklayacağız, yalnızca güvenilir çevre birimlerinize, klavyeye ve bazen de fareye sahip olmanız gerekecek.

Sony vegas, şu anda Vegas Pro olarak adlandırılan İstisnai bir render süresine sahip videoları düzenlemek için tasarlanmış, parçalara birden fazla kesim ve uyarlamalar yapabileceğiniz bir programdır, niteliklerinden biri uygulanan efektlerdeki bitiştir, bunları en iyi uygulayan programlardan biri olarak, hatalar olabilir, ancak düzeltilmesi kolaydır.

Sony Vegas’ta klavye ile öğeler nasıl kopyalanır?

Arasında bu yazılımın sunduğu birçok kolaylıkdüzenlemekte olduğumuz videonun bölümlerini kopyalama, başka bir bölüme taşıma imkanımız var, bu yüzden menüden kopyalayıp yapıştırmak zorunda kalmayacağız, sadece klavye ve fareyi kullanmamız gerekecek.

İlk önce kopyalamak istediğimiz parçayı seçmemiz gerekecek, Vegas, zaman çizelgesinde daha sonra kopyalanabilmeleri için öğeleri kısaltmamıza veya uzatmamıza izin veriyor. Hazır olduğumuzda klavyemizdeki Kontrol düğmesini kullanmamız gerekecek. Prosedür aşağıdaki gibidir: fareyi klibin üzerine getirin ve kontrole basın, ardından tıklayın ve kopya oluşturmak istediğiniz yere sürükleyin.

Hedefe ulaştığınızda, tıklamayı bırakın, ancak parmağınızı kumandadan çekmeden. Bununla, bize bir kopya yapmak isteyip istemediğimizi soracağı ve evet’e basacağımız küçük bir iletişim kutusu açılacaktır.

öğeleri kopyala klavye sony vegas

Bunu herhangi bir öğeyle yapabiliriz, bir klibe zaten altyazı eklemiş olsak bile, altyazıları kopyalayabilir veya hatta tüm bölümü altyazılı, sesli ve videolu olarak kopyalayabiliriz.

Öğeleri Sony Vegas klavyesiyle kopyalamanın başka bir yöntemi

Öğeleri kopyalamak için klavyenin kullanımına biraz daha odaklanan başka bir yol, diğer sitelerde ve programlarda yaygın olarak kullanılan yöntemdir, önce bir oturumunuz olmalı veya parçaya oluşturabileceğiniz bazı öğeler eklemiş olmalısınız. kopyalar.

Önce klavyenizle işaretledikten sonra videonun kopyalamak istediğiniz bölümüne fare ile tıklamanız gerekecek. kontrol + C’ye basın. sonra sağ ok tuşunu kullanın, bir kez basın ve bu sefer kontrol + V kullanın. Bununla klip diğerinin hemen yanına yapıştırılır ve bununla videonun herhangi bir yerine istediğiniz gibi taşıyabilirsiniz.

Bu yöntem, videonun çeşitli bölümlerine metin eklemek istediğimizde yaygın olarak kullanılır ve yalnızca ilk yapılanı kopyalamak ve daha sonra yalnızca yazıyı değiştirmek için kopyalamak istiyoruz.

Kötü olan şu ki, zorundasın ardından videonun kopyasını sürükleyinçünkü hemen yanında görünüyor, ancak bu sadece farenin sol düğmesini basılı tutarken sürükleniyor, sorun olmamalı.

Öğeleri klavyeyle kopyalamak için kısayollar ve faydalı ipuçları

Birden fazla dosya kopyalamanız gerekiyorsazaman çizelgesinde daha ileri veya geri hareket ettirmek için tek tek kopyalamanız gerekmez, çünkü program size aynı anda birkaç tane seçme ve sonra kopyalama seçeneği sunar.

sony vegas'ta klavye öğeleri

Yapmanız gereken şey shift tuşuna basın ve fare ile kopyalamak istediğiniz her parçaya basın, ardından önceki ikisinden herhangi birini aynı şekilde yapabilirsiniz, eğer zaten kopyaladıysanız ve hepsini bir kerede taşımak istiyorsanız veya sadece bir kısmını taşımak istiyorsanız. bunları aynı şekilde seçebilir ve ardından taşıyabilirsiniz.

Eğer istersen, yer imlerini kullanabilirsiniz veya referans noktaları, size rehberlik etmek ve hangi bölümleri çoğaltmak istediğinizi ve bunları nereye yapıştırmak istediğinizi bilmek için. Tüm bu seçenekler, programın ana sayfasından hızlı bir şekilde edinilebilen son sürümünde mevcuttur.

Bu bir var ücretsiz deneme sürümü Birkaç gün sürebilir ama lisans satın alarak uzatabilirsiniz bu program aslında çok kullanışlı ve projeleriniz için kullanmayı ciddi olarak düşünmelisiniz.

Leave a Reply