Sony Vegas Alfa kanallı videoları düzenlemek, işlemek ve dışa aktarmak için Sony Vegas Pro'yu kullanın Video düzenleme her zaman sürekli devam ediyor…

Sony Vegas Alfa kanallı videoları düzenlemek, işlemek ve dışa aktarmak için Sony Vegas Pro’yu kullanın Video düzenleme her zaman sürekli devam ediyor…

Videoların düzenlenmesi, kullanıcıların talebine göre sürekli olarak ilerlemektedir. Bu nedenle, çeşitli alanlarda uygulanmış bir teknik, alfa kanalı veya şeffaf arka plan.

Böylece videoları düzenlemek için en iyi programlar elde edildi düzenleme araçlarınız arasında bu efekti elde edin. Kullanıcılarının taleplerini karşılamak ve görsel işitsel materyal düzenleme konusunda gelişmelerin önünde olmak için.

Benzer şekilde, bir diğerlerinden öne çıkan video düzenleyici, Sony Vegas Pro’dur. Yüksek araç yelpazesi, alanındaki diğer programlara kıyasla ona büyük bir avantaj sağlar. Sony Vegas Pro ile mevcut bir videoyu oluşturmaktan sıfırdan oluşturmaya kadar her şeyi yapabiliriz.

Bu nedenle, bu video düzenleyicinin sahip olduğu birçok özellikten biri de çeşitli efektleridir. Hepsi bunları videolarımıza uygulayabiliriz düzenleme ihtiyaçlarımıza göre daha iyi sonuçlar elde etmek için. Böylece aralarında sinematografik efekt ve aynı şekilde eski video efekti öne çıkıyor.

Bu yazımızda nasıl edit, render ve render yapılacağını anlatacağız. videoları alfa kanalında veya Sony Vegas Pro’da şeffaf arka planda dışa aktarın. Bu yüzden daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Alfa kanalı veya şeffaf arka plan nedir?

Bir görüntüyü oluşturan pikseller bir dereceye kadar saydamlığa veya yarı saydamlığa sahip olabilir. Buna alfa kanalı denir. bir görüntünün şeffaflık seviyesi. Bununla birlikte, terim çoğunlukla tam şeffaflık durumunu ifade eder.

sony vegas pro'da alfa kanalı

Bu nedenle, ne zaman görüntü diğerinin üzerinde konumlandırılmış daha opak piksellerin görüntüsü, iki görüntüyü aynı anda görebiliriz. Görüntünün bu etkisi veya özelliği, saydam arka plan olarak da bilinir.

Alfa kanalı veya şeffaf arka plan ne işe yarar?

Birkaç yıldır, bu etki gerçekleşti. İşlevi her zaman aynıdır, görüntüyü saydamlığa dönüştür başka bir görüntünün arka plan olarak görülebileceği yer.

Eh, televizyonda, bu efekt, hava durumunu gösterdikleri haber yayınlarında kullanılır, böylece hareketli bir arka plan kullanılır ve haber veren kişi bunun önüne yerleştirilir. bu arka planın değişikliklerine maruz kalmadan.

Bu tür bir efektin en yaygın kullanımlarından bir diğeri de filmlerdir, çünkü film setinde arka plan olarak hizmet veren tüm odalar şeffaf. Bu sayede filmin ihtiyacına göre arka planı değiştirebiliyorsunuz çünkü oyuncuların başka yerlerde olduğu izlenimini veriyor.

sony vegas editör pro

Aynı şekilde olur bir alfa kanalı elde etmek için özel takımlarla. Böylece diğer gelişmiş kurgu programları sayesinde sadece hareketlerini algılarken kişinin şeklini değiştirmek mümkündür. Bu uygulamanın bir sonucu, zenomorfun tamamen dijitalleştirildiği Alien destanının son bölümlerinde görülebilir, bu nedenle onu yorumlayan kişi yalnızca hareketlerden sorumludur.

Bir videoya uygulanan şeffaf bir arka planın kullanımı nedir?

Saydam bir arka plana sahip videolar veya GIF’ler yaygın olarak kullanılan bir kaynaktır ve bunlarla geçişler, özel efektler ve çerçeveler uygulayabildiğimiz için bunlar çok yararlı olabilir. Unutulmamalıdır ki bu yöntemi doğru kullanmayı biliyorsanız hayal gücünüzü kullanarak videolarınız için inanılmaz hileler oluşturabilirsiniz.

Etki filmler

Videolarımızın çok daha profesyonel bir dokunuşa sahip olmasını istiyorsak, en iyi seçeneklerden biri film efekti. Bu efekt, Sony Vegas editörünün çoğu versiyonunda bulunur ve onu kullanan binlerce kullanıcı tarafından yaygın olarak kullanılır. Bu efekti videolarınıza nasıl uygulayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, aşağıda size göstereceğimiz adımları izleyin:

 1. Düzenlemek istediğimiz videoyu efekt ile arayıp açıyoruz.
 2. Tüm video parçalarının gösterildiği ekranın alt kısmına gidiyoruz.
 3. Sağ alt köşede, video parçasının sonunda “ yazan bir simge arıyoruz.kırpma tavası”.
 4. Üst karakter + sağ tuş tuşlarına aynı anda basarak kenarlıkların boyutunu aşağıdaki gibi ayarlamamız gerekiyor:

Sony Vegas film efekti nasıl yapılır

Hareketli duvar kağıtları

Animasyonlu arka planlar, video oluşturan kişiler için yaygın olarak kullanılan bir kaynaktır. Bunlar, muhteşem tanıtımlar oluşturmak için çoğunlukla videoların başına yerleştirilir. Bunları çevrimiçi olarak almak mümkündür, çünkü bunların çok çeşitli indirilebilir ve onları kullananların ilgi alanlarına göre kullanılabilir.

Bu animasyonlu arka planları kullanmak çok basit çünkü sadece istenen arka planı indirmemiz gerekiyor. Ardından Sony Vegas Pro’yu açıyoruz ve animasyonlu arka planın olduğu yere gidiyoruz. Bu yapıldıktan sonra, düzenleme parçasına sürüklemeniz yeterlidir.

Arka plan süresini, müziği, metni, hızı ve düzenleyebileceğimiz diğer parametreleri eklemek bize kalmış.

Sony Vegas Pro’da alfa kanalında veya şeffaf arka planda videolar nasıl düzenlenir, oluşturulur ve dışa aktarılır

Bu süreci başlatmak için, Sony Vegas Pro düzenleyicimizi açın. Ardından, dosyaya tıklayıp ardından farklı oluşturacağız. Şimdi seçeceğimiz format, QuickTime ile aynı format olan .mov formatıdır.

Devam etmeden önce bu formata sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Normalde, Sony Vegas Pro editörleri varsayılan olarak bu formatta gelmez. Durumunuz buysa, bu çalışma biçimini eklemek için ilgili eklentiyi indirmeniz gerekir, çünkü alfa kanalında videoları düzenlemek, oluşturmak ve dışa aktarmak için gereklidir veya Sony Vegas Pro’da şeffaf arka plan.

Bu biçimi zaten dahil ettiyseniz veya zaten yüklediyseniz, şablonu özelleştirmeye tıklamamız gerekir. Sonra videonun boyutunu seçmeliyiz, bu bizim ihtiyaçlarımıza bağlı. Önerilen yüksek çözünürlüklü 1920×1080’dir. Ardından, görüntü oluşturma kalitesinde En İyi’yi seçiyoruz.

Şimdi, bu ayarlar hazırken, kabul et’e basın ve işlemeye devam edin. Kısa bir süre sonra alpha kanalında videomuz hazır olacak.

Böylece videomuz yola çıkmaya hazır. şeffaf arka plan olarak kullanılabilir ve herhangi bir görüntüye, hatta diğer videolara bile monte edebiliyoruz, hepsi düzenleme ihtiyaçlarımıza bağlı.

Doğru şekilde düzenlemek için QuickTime nasıl indirilir ve kurulur?

QuickTime’ı yüksek kaliteli oynatma özelliklerine sahip tam özellikli bir multimedya sistemi olarak tanımlayabiliriz. Bu normalde videoları iyi kalitede oluşturmak için kullanılır. video editörleri. Sony Vegas Pro ile kullanmak istiyorsak, Hızlı Zaman 7. Bu, internetten indirme yoluyla mümkündür. Manzana. İşletim sistemi için indirmek mümkündür. pencerelerbunun nedeni Apple bunun için destek sağlar.

Yükleyici indirildikten sonra sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın. İleri’ye basıyoruz, şartları kabul ediyoruz ve ileri’ye basıyoruz, 2 tip konfigürasyon gösterilecek. yazanı seçiyoruz “tipik” ve yüklemeye devam edin.

Sony Vegas’ta QuickTime’ı nasıl etkinleştireceğinizi öğrenin

ilk önce açıyoruz sony vegas yanlısı ve konfigürasyon > tercihlere gidiyoruz. Sonuç olarak, tıklamamız gereken bir açılır pencere açılacaktır. kullanımdan kaldırılmış özellikler ve QuickTime eklentisini etkinleştiriyoruz. Bitirmek için değişiklikleri uygulamalı ve programı yeniden başlatmalıyız. Değişikliklerin doğru bir şekilde uygulandığını doğrulamak istiyorsak, seçeneği açmamız yeterlidir. işlemek için, orada eklentinin aktif ve kullanıma hazır olduğunu görebiliriz.

Alfa kanalıyla işlemek için şablonunuzu özelleştirin

Şablonlar, beğeninize göre özelleştirilebilir olan belirli yapılandırmalara hızlı erişim olarak kullanılır. Bir şablon oluşturmak için proje özelliklerine gitmeliyiz, bu simge dişli şeklindedir. Kendimizi konumlandırıyoruz tam çözünürlükte işleme kalitesi. Burada render yapmak istiyorsak en yükseğe yerleştirmemiz çok önemli.

Alfa kanalını kullanamaz mısın? – Muhtemel çözümler

Alfa kanalını kaç kez kullanmaya çalışırsanız çalışın ve düzgün çalışmıyorsa, büyük olasılıkla hala etkinleştirmemişsinizdir. Bu basit adımlarla bu önemli işlevi kullanabileceksiniz:

 1. Sony Vegas Pro düzenleyicisini açın
 2. Ekranın alt kısmındaki etikette bulunan videoya sağ tıklıyoruz.
 3. dediği yere gittik özellikler ve bir pencere açılacaktır.
 4. Yazdığı sekmeyi ararız medyave alfa kanalını düzenli.

Bu adımlarla alfa kanalını doğru bir şekilde kullanabileceksiniz. Sony Vegas Pro ile sorun yaşamaya devam ederseniz, bilgisayarınızın minimum veya önerilen gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kontrol etmenizi öneririz. Aksi takdirde söz konusu programı kullanmakta zorlanabilirsiniz.

Oluşturma ayarlarını kontrol edin

Videoları düzenlerken çoğu insan, videoları yüklerken genellikle daha yüksek kalite ve iyileştirme arar. Bu nedenle render ayarlarının gözden geçirilmesi ve en iyi parametrelerde olması genellikle çok önemlidir. Aşağıda en iyi ayarlardan biri olacak ve çoğu Sony Vegas Pro ile uyumlu olacak.

Proje özelliklerini açmamız ve aşağıdaki konfigürasyonu yerleştirmemiz gerekiyor:

 • Genişlik: 1.920
 • Yükseklik: 1.080
 • Piksel formatı: 8 bit
 • Tam çözünürlükte işleme kalitesi: en iyisi

Bu şablonun, en iyi işleme için temel teşkil ettiği için gelecek sürümlerde kullanmak üzere saklanması önerilir.

Giriş ve çıkış noktalarını iyi işaretleyin

Bu fonksiyon esas olarak bir açılış ve kapanışı işaretlemek için kullanılır. Bu, söz konusu baskıyı yapan kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilecek bir aralık tanımlamak amacıyla. Diğerlerinin yanı sıra hız, ses kontrolü, şeffaflık gibi parametreler düzenlenebilir.

Leave a Reply