Sony, Playstation 5 için yeni bir sanal gerçeklik sistemi duyurdu, ancak beklememiz gerekecek: Lansmanı 2021 için planlanmadı

Sony Interactive Entertainment başkan yardımcısı Hideaki Nishino, Playstation blogunda yer alan bir gönderi aracılığıyla, şirketin yeni bir sanal gerçeklik sistemi üzerinde çalıştığını onayladı. Nishino’nun sözleriyle, “performans ve etkileşim açısından sıçrama” “dramatik” olacak. Yöneticiye göre, zaten çok karmaşık olan önceki VR sistemine göre kayda değer bir değişikliği temsil edecek.

PlayStation VR, analiz: sanal gerçeklik, geliştirmeniz gerekiyor

Nishino, “PS4’te sanal gerçekliğin piyasaya sürülmesiyle öğrendiklerimizi geliştirmek için aldık” diyor. çözünürlük ve görüş alanından nesne takibine kadar her şeyi geliştiren yeni nesil bir VR sistemi ve ekrandaki yakalama». Ayrıca PS5’in en çok övülen unsurlarından biri olan DualSense denetleyicisinin bu yeni sistemin kontrol konseptine ve teknolojisine nasıl ilham verdiğinden bahsetti.

VR, sahip olduğumuzdan daha basit

Ve şüphesiz ilk kaskın ilk kez olduğuna inanan oyuncuları memnun edecek bir detay daha. aşırı hantal: “kurulumu kolaylaştırmak için PS5’e tek bir kabloyla bağlanacak”. Şu anda geliştiriciler geçici donanımlarla çalıştığı için cihazın 2021’de gelmeyeceği garanti ediliyor.

{«videoId»:»x7zhpkj»,»autoplay»:true,»title»:»PlayStation VR incelemesi»}

Sanal gerçeklik, son dört yıldır Sony’nin olmazsa olmazı. çok ilginç teknolojiye sahip nispeten ucuz ve erişilebilir bir izleyici geliştirdiği zaman, ancak konsolun kataloğunun geri kalanı kadar kötü şöhretli oyunlardan yoksun. Yine de, PS5’in ilk engeliyle izleyiciyi doğrudan bir adaptöre ihtiyaç duyan yeni Sony konsoluna bağlamanın imkansızlığı ile karşı karşıya kalmasına rağmen, Sony’nin bu alanda yenilik yapmaya devam etmek istediği açık.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Sony, Playstation 5 için yeni bir sanal gerçeklik sistemi duyurdu, ancak beklememiz gerekecek: Lansmanı 2021 için planlanmadı aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Tabla de contenidos