'Solar Opposites': 'Rick and Morty'nin yaratıcıları Disney+'ta onun kadar vahşi olmayan, ancak bir o kadar asidik ve çılgın bir sitcomun prömiyerini yapıyor

‘Solar Opposites’: ‘Rick and Morty’nin yaratıcıları Disney+’ta onun kadar vahşi olmayan, ancak bir o kadar asidik ve çılgın bir sitcomun prömiyerini yapıyor

‘Solar Opposites’ ile ilgili ilk izlenim, Justin Roiland (“Rick and Morty”nin diğer” yaratıcısı ve daha medyatik Dan Harmon ile birlikte) ve Mike McMahan (başlangıcından bu yana Adult Swim serisinin yazarı ve ‘ Star Trek: Alt Güverte’), kendilerini net referanslarından ayırmak için çok fazla uğraşmadılar. Her ikisinde de ana karakter, burada uzaylı Korvo ve orada bilim adamı Rick Sanchez, Roiland tarafından seslendiriliyor.. Ve her iki durumda da biraz bencil ve entelektüel olarak yetenekli aile reisleridir.

Bununla birlikte, ‘Solar Opposites’in tonu, ‘Rick and Morty’ninki kadar ezici bir şekilde nihilist değildir. Kimsenin tipik bir Disney dizisi beklemesine izin vermeyin: Star’ın yayınladığı iki bölümde, Disney+’daki yeni yetişkin içerik kategorisi (ve dizileri Hulu gibi kanallardan miras alan, nereden geldiği), aşırı şiddet, güçlü sosyal hiciv, küfür ve kesinlikle yetişkin mizahı saltanatı. Ve evin kaçınılmaz zulmü: Kullanıcısının kontrolünden kaçan mekanik ayaklardan, uzaylı çocuklardan biri tarafından küçültülmüş insan koleksiyonuna kadar.

'Rick and Morty': En iyi bilim kurgu TV için çizgi filmlerde olduğunda

Yine de, ‘Güneş Karşıtları’nın tonunda onu yıkıcı derecede umutsuz ‘Rick and Morty’den daha parlak ve daha iyimser yapan bir şey var. Belki bir arsa meselesidir: Bir grup uzaylı, gezegenleri yok edildikten sonra Dünya’ya yerleşir ve geleneklerimize uyum sağlamaya çalışır.. Bunlar bilim adamı Korvo, tembel Terry (‘Silikon Vadisi’nin kahramanı Thomas Middelditch tarafından seslendirildi), gençler Yumyulack ve Jesse ve yavrularvahşi bir Bebek Yoda’ya dönüşen bir yaratık.

Elbette, karasal geleneklerin bolluğunda parodi var. Bu uzaylılar insanların nasıl çalıştığını tam olarak anlamıyor ve bu da sayısız komik sahneye yol açıyor: En sevdiğim şey, televizyondaki her şeyin doğru olmayabileceğini keşfettiklerinde. nelere yol açar bu ilk iki bölümün en iyi repliği: “Frasier’in gerçek olmadığını öğrenirsem kendimi öldürürüm”.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/02/fc/a2/5e974f344bd22f2316/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/1f/2f/f2/6036821b3bef07580b/original/solar-opposites-trailer.jpeg»}

‘Rick and Morty’, ancak daha az kızgınlıkla

Bu, ‘Güneş Karşıtlarını’ tam olarak mülayim yapmaz, ancak animasyonlu selefinden çok o unutulmaz ‘Marslı Şeyler’le (akışta ne zaman için?). Adult Swim serisini karakterize eden bir sonraki olay örgüsüne giden yarıştan daha fazla dünyevi yollar ve tuhaf (ya da uzaylı) mizah eleştirisi var.

Tabii ki ritim, ‘Rick and Morty’deki kadar ateşli. Şakalar birikiyor, olay örgüsü kesişiyor ve hepsi Roiland’ın mükemmel dublajıyla noktalanıyor., Rick Sanchez’i (ve torununu) seslendirdiği zamanki kadar sert değil. Burada sadece bir karakterden sorumlu ve paradoksal olarak biraz insancıl bir şekilde ona nüanslar veriyor, ancak ticari marka kekemelikleri ve kekemeleriyle onu noktalamaya devam ediyor ve bir sonraki şakanın kırılacağı hissini tamamlamak için çok şey yapıyorlar. kahramanların boynu.

'Star Trek: Alt Güverte': Amazon, daha ciddi alternatiflerden çok daha fazla sevgi ve bağlılık soluyan franchise'ın bir parodisini yayınladı

Dizinin estetiği de açıkça her şeyi ‘Rick and Morty’ye borçlu. Önde gelen uzaylıları tasarlamak için bir çaba harcandı, ancak insanı destekleyen karakterler kolayca Roiland ve McMahan’ın diğer serilerinden gelebilirdi. Tam olarak sorun değil ama ‘Solar Opposites’in birçok izleyicinin bunun bariz bir yan ürün olduğu önyargısını kırmasına yardımcı olmayacak.

Ancak, ‘Solar Opposites’ kendi başına parlayacak kadar kişiliğe sahip. Geleneksel bir sitcom gibi daha geleneksel bir yapıya sahip ve ‘Rick and Morty’yi kesinlikle benzersiz kılan çok boyutlu ve uzay-zamanda olup bitenler olmadan. ‘Solar Opposites’ belki daha az hırslı ve çarpık ama mizahının kalitesi tartışılmaz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ‘Solar Opposites’: ‘Rick and Morty’nin yaratıcıları Disney+’ta onun kadar vahşi olmayan, ancak bir o kadar asidik ve çılgın bir sitcomun prömiyerini yapıyor aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…