Smart TV’de HDR oynatmak istiyorsanız şuna bakmalısınız.

bu yeni nesil konsollar Beraberlerinde pek çok haber getirirler. Bunlar arasında en iyilerinden biri, bağlanabilirliğidir. HDMI 2.1bunların görüntülerini elde etmek mümkün olduğu için 60Hz’de 4Kveya 60Hz’de 8Kgibi diğer çerçeve senkronizasyon teknolojilerinin yanı sıra AMD Ücretsiz Senkronizasyon. bu HDR aynı zamanda çok önemli bir rol oynar ve çok az televizyon bu teknolojiyle en iyi deneyimi sunar.

AMD, CES 2020’de teknolojisini duyurdu AMD FreeSync Premium Pro. Uyarlanabilir senkronizasyon teknolojilerinin bu yeni yinelemesi, piyasadaki hemen hemen her monitörde kullanılmaktadır. AMD ve NVIDIA grafik kartları FreeSync ile sorunsuz çalışırlar, böylece grafik kartı ve monitör senkronize olur ve yırtılma olmaz. FreeSync, HDR içeriğine de uyum sağlayarak iyileştirmeler alıyor ve FreeSync Premium Pro bunun en iyi versiyonu.

AMD FreeSync Premium Pro: en iyi HDR

Daha önce adı verilen bu en son sürüm FreeSync 2HDRyeni sisteme entegre edildi Samsung NeoQLED. Bu televizyonlar, temel olarak daha fazla yerel karartma bölgesi (binlerce) ile QLED’in bir evrimi olan MiniLED teknolojisini kullanır, böylece görüntü kalitesi çiçeklenmeyi önemli ölçüde azaltarak OLED’inkine benzer.

FreeSync Premium Pro’nun tanıtımı oyun oynamanın anahtarıdır. TV ve konsolu senkronize ederken giriş gecikmesi veya yırtılma olmaması avantajının yanı sıra, uyumlu olacak şekilde ayarlanmıştır. HDR televizyonlar. Bu yeni sürüm, 120 Hz içerik için optimize edilmiştir, ayrıca doğru renk içeriği ve görüntülerken düşük gecikme sağlar HDR içeriği.

Geleneksel HDR’den farklı olarak, AMD FreeSync Premium Pro ile oyunlar, ara adımlar olmadan doğrudan ekrana ton eşleme göndererek giriş gecikmesini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca bu sertifikayı alan televizyonlar, SDR içeriğine göre algılanabilir renk hacminin en az iki katı olacağını garanti eder, bu nedenle DisplayHDR 400’den daha yüksek bir talep seviyesi olur.

Samsung Neo QLED: AMD FreeSync Premium Pro desteği

bu Akıllı TV Neo QLED itibaren Samsung Piyasada şu anda bu sertifikaya sahip olan sadece onlar. Monitörlerde, Samsung, LG, ASUS veya AOC gibi şirketlerden son aylarda duyurulan modellerin de entegre edildiği bu teknoloji daha yaygın hale geliyor.

PS5 şu anda AMD FreeSync Premium Pro için destek sunmazken, xbox serisi x Evet. HDR içerik desteği PS5’te daha iyidir, ancak yalnızca Xbox, AMD teknolojisi ve DolbyVision. Bu nedenle Xbox Series X’te HDR oynamak daha iyidir, ancak konsolu multimedya içerik oynatıcı olarak kullanırken PS5 daha iyidir. Modern bir grafik kartımız varsa, FreeSync Premium Pro’nun keyfini sorunsuz bir şekilde çıkarabiliriz. oyun bilgisayarı Yine de, evet, Windows 10’daki HDR’nin hala iyileştirecek çok şeyi var.

Bir Smart TV’de HDR’de oynamak istiyorsanız, ADSLZone’da ilk olarak buna dikkat etmelisiniz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…