Sizi büyüleyecek en güzel Linux UbuntuDDE

Her şey için bir Linux dağıtımı var. Karmaşık olmayan basit bir şey arayan kullanıcılar için sistemlerimiz var. Ve üzerinde tam kontrole sahip oldukları bir sistem isteyen ve günde düzinelerce komut çalıştırmayı umursamayan daha ileri düzey kullanıcılar için başka dağıtımlar da var. Ayrıca görünümün ve estetiğin hakim olduğu, Windows veya macOS’a imrenecek hiçbir şeyi olmayan, çok güzel ve bakımlı masaüstlerine sahip sistemler de bulabiliriz. ve onlardan biri UbuntuDDE.

UbuntuDDE, standart olarak gelen Ubuntu (adından da anlaşılacağı gibi) tabanlı bir Linux dağıtımıdır. DDE masaüstü (Derin Masaüstü Ortamı). Bu sayede, tüm ağdaki en hoş ve bakımlı masaüstü bilgisayarlardan biriyle birlikte dünyanın en popüler ve kullanılan dağıtımlarından birinin keyfini çıkarabiliriz.

UbuntuDDE - Masaüstü 1

Ubuntu DDE’nin Özellikleri

Elbette bu dağıtımın temel özelliği, kararları Canonical’a bağlı olmasına rağmen, Ubuntu’yu temel olarak kullanması, zaten çok olgun, yaygın ve arkasında büyük bir topluluk bulunan bir işletim sistemi olmasıdır. Bu dağıtımın farkı, geliştiricilerinin varsayılan masaüstü olarak GNOME’u kullanmak yerine, GNOME ile değiştirmeyi seçmesidir. Deepin Masaüstü Ortamıtüm ağdaki en güzel masalardan biri.

ayrıca vardır değiştirilmiş ve optimize edilmiş bir Çekirdek, ve ayrıca sistemin mümkün olan en iyi şekilde çalışmasını, efektlerini ve animasyonlarını garanti etmek için bu dağıtımın grafik sürücülerindeki iyileştirmeler.

Ubuntu hakkında iyi (ve kötü) her şey

Ubuntu’yu temel sistem olarak kullanan bu dağıtım, ondan iyi olan ve çok iyi olmayan her şeyi devralır. Örneğin, UbuntuDDE, resmi kanonik depolar, bu sistemle aynı programlara ve aynı güncellemelere erişime sahip olmak. Tabii ki, masaüstü güncellemeleri ve bununla ilgili her şey için Deepin’in kendi depoları.

UbuntuDDE - Masaüstü 3

Canonical dağıtımında çalışan tüm programlar bu diğer sistemde çalışacaktır. Ayrıca, temel aynı olduğu için, onunla ilgili herhangi bir sorunumuz Ubuntu desteği kullanılarak kolayca çözülebilir.

Olumsuz yönüne gelince, bu dağıtım, tüm kullanıcıların sevmediği işlevler ve özelliklerle birlikte gelir. Örneğin, paket kullanma zorunluluğu Patlatmak Chromium veya Canonical’in 9 ay boyunca yalnızca normal sürümleri destekleyen güncelleme modeli gibi bazı programları yüklerken.

Güzel ve dikkatli tasarım

Ubuntu’nun üstünde grafiksel ortamı, DDE’yi vurgulamalıyız. Bu sistem güzel bir görünüm sunar, Windows 10 ve macOS arasında bir karışım. Örneğin, altta menüyü açabileceğimiz (Windows Start’a benzer) bir görev çubuğu ve ekranda ortalanmış uygulama yuvasını bulacağımız bir görev çubuğu bulabiliriz (macOS yuvası stili).

UbuntuDDE - Masaüstü 4

Bu dağıtımın da bir çok sezgisel kontrol merkezi Sistemin tüm elemanlarına buradan erişebiliriz. Genel olarak konuşursak, bu, kullanıcıları yönetebildiğimiz, sesi, çevre birimlerini, Bluetooth’u ve genel sistem ayarlarını kontrol edebildiğimiz hepsi bir arada bir kontrol panelidir.

UbuntuDDE - Masaüstü 2

Hatta bazı programlar, örneğin Dosya tarayıcısı (Dosya yöneticisi) güncellendi ve geliştirildi. Gördüğümüz gibi, bazı simgeler ve çok güzel bir renk kombinasyonu ile çok net, basit ve dikkatli bir arayüze sahip. Hatta dizin ağacında herhangi bir yerden ihtiyacımız olan her şeye erişebileceğimiz bir kenar çubuğumuz bile olacak.

UbuntuDDE - Masaüstü 5

Son olarak, Deepin masaüstüyle birlikte bu Linux’ta standart olarak kurulu ana Deepin programlarını da bulacağımızı unutmayın.

Önerilen Gereksinimler

Bu Linux dağıtımını sorunsuz bir şekilde kurabilmek ve kullanabilmek için herhangi bir türe ihtiyacımız olmayacak. donanım olağan dışı. Kabaca söylemek gerekirse, Ubuntu’yu önyükleyebilen herhangi bir sistem, bu sistemi sorunsuz bir şekilde önyükleyebilir. Elbette, en son LTS (20.04) için önerilen gereksinimler şunlardır:

  • 2 GHz 64 bit işlemci.
  • 2 GB RAM bellek.
  • 30 GB sabit disk alanı.

Ubuntu DDE’yi indirin

Bu Linux dağıtımı, elbette, tüm kullanıcılar için tamamen ücretsizdir. İlgilenen herkes bu bağlantıdan internetten ücretsiz olarak indirebilir. ISO indirildikten sonra, istediğimiz yere kurabilmek için onu bir USB’ye kaydedeceğiz.

İki farklı versiyon arasında seçim yapabiliriz. Bunlardan ilki (ve önerilen) şudur: Ubuntu LTS’ye dayalı, Sürüm değiştirmeye gerek kalmadan bize 5 yıllık destek ve güncelleme garantisi verdiği için. Ve ikincisi, en gelişmişi, 9 aylık standart bir desteğe sahip, bu yüzden PC’yi Ubuntu’nun her sürümüyle güncellemeyi düşünmediğimiz sürece önerilmez.

alternatifler

UbuntuDDE, her detayın çok özenli olduğu bir tasarıma sahip, göze çok hoş gelen bir Linux sistemidir. Ancak tasarımı önemseyen tek dağıtım bu değil. Çok güzel ve düzgün bir dağıtım daha istiyorsak aşağıdaki alternatiflere göz atabiliriz.

Temel işletim sistemi

Temel işletim sistemi

Bu dağıtım, macOS düşünülerek tasarlanmıştır. Temel olarak Ubuntu’yu kullanmasına rağmen, geliştiricileri masaüstünü, temayı ve tüm öğelerini Apple işletim sistemine mümkün olduğunca benzer olacak şekilde uyarlamak için çok çalıştı. Daha önce Linux bilgisi olmayan kullanıcılar için bile harika bir seçenek olan, hoş olmakla birlikte kullanımı çok kolay bir dağıtımla karşı karşıyayız.

olabilmek İlköğretim işletim sistemini indir buradan ücretsiz.

Zorin İşletim Sistemi

zorin

Bu dağıtım, her şeyden önce Windows kullanıcıları düşünülerek tasarlanmıştır. Güzel olmamasına veya KDE, GNOME veya DDE kadar çok etkiye sahip olmasına rağmen, Windows ve Linux masaüstlerine benzer şekilde çok temiz ve şımarık bir görünüm sunan bir XFCE masaüstüne sahiptir. Bu sistem Ubuntu’ya dayanmaktadır, bu nedenle temel olarak Canonical dağıtım ile aynı deneyimi sunar.

olabilmek Zorin OS’yi indirin web sitenizden.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…