Sızan Veritabanı, Sahte Amazon İncelemelerine Katılan Yüzbinlerce Kişiyi İçeren Planı Açıkladı

Sızan Veritabanı, Sahte Amazon İncelemelerine Katılan Yüzbinlerce Kişiyi İçeren Planı Açıkladı

Çevrimiçi mağazalardaki ürün incelemeleri ne kadar güvenilir? Sorulması giderek daha anlamlı hale gelen bir sorudur. Yeni sızdırılan bir veritabanı ortaya çıkıyor Amazon’da %100 orijinal olmayan çok sayıda inceleme ve indirimler veya ücretsiz ürünler elde etmek için yapılır. Bu tür planların keşfedilmesi ilk değil.

Safety Detectives tarafından açıklandığı gibi, yakın zamanda veri sunucularında bu sahte inceleme organizasyonunun nasıl çalıştığını ve kimin dahil olduğunu gösteren bir veri tabanı buldular. İçerdiği veritabanı 200.000’den fazla kullanıcının dahil olduğu 7 GB’den fazla veri ve sağlayıcılar ve kullanıcılar arasındaki mesajlarla 13 milyon kayıt.

Amazon

Sahte inceleme planı, ilgili mağazaların r alabilmesi için planlanmıştır.diğer alıcıların güvenini kazanmak için ürünlerinizde olumlu veya 5 yıldızlı işaretler. Karşılığında, sahte yorumlar bırakanları geri ödeme veya indirimlerle ödüllendirdiler.

Safety Detectives’e göre süreç, satıcıların olumlu eleştiriler almak istedikleri ürünleri seçmesidir. Oradan, ilgili kullanıcılar katılmak için kaydolur ve ardından bu ürünleri Amazon’da satın alır. Ürünü aldıktan sonra birkaç gün beklerler ve ardından satın alma ve ürün hakkında Amazon’da olumlu bir inceleme yayınlarlar. Bundan sonra, incelemenin kanıtını ve bir PayPal hesabını gösteren satıcıyla iletişime geçerler. Satıcı kendi payına satın alma parasını kullanıcıya iade eder ve ürünü tutarlar.

{«videoId»:»x80nw1m»,»autoplay»:false,»title»:»JEFF BEZOS, AMAZON CEO’su olarak görevinden ayrıldı, NE ŞİMDİ?»}

bu süreçle Amazon için her şey “düzenli”. Geri ödeme işlemi platformlarının dışında gerçekleştiğinden ve satın alma işleminin kendisi dışında Amazon üzerinden satıcıyla herhangi bir iletişim kurulmadığından. Amazon için meşru bir satın alma gibi görünüyor ve geçerliliğini sorgulamak için hiçbir neden yok. Sonuç? Sahte ürün incelemeleri. Bu çalışıyor mu? Düşündüğümüzden daha fazla.

Ben 1 numaralı Amazon İncelemecisiyim - 2.000'den fazla inceleme yazmak için çok fazla uykusuz gece

Aukey gibi satıcılar tamamen durduruldu

Resmi bir doğrulama olmamasına rağmen, bazı popüler satıcılar yakın zamanda amazon mağazasında devre dışı bırakıldı Matthew Brennan’a göre. Bunlar arasında Aukey gibi popüler markalar öne çıkıyor. Amazon veya Aukey’den resmi bir sebep yok, ancak her şey bunun sahte inceleme şemasının sızdırılmasından kaynaklandığını gösteriyor gibi görünüyor. Şu anda dünyanın çeşitli ülkelerinde Amazon’da Aukey ürünleri bulunmamaktadır.

dd

Aukey bir aksesuar markasıdır. son birkaç yılda cep telefonları ve diğer cihazlar için ürünlere dayalı bir isim oluşturuldu. Bu ürünler, fiziksel mağazalarda veya Aukey’nin kendi mağazalarında değil, çoğunlukla Amazon’da satılmaktadır. Bu katalogla Aukey, en önemlisi olmasa da ana dağıtım kanallarından biri olmadan bırakılır.

Xataka’dan Amazon ve Aukey ile iletişime geçtik. Herhangi birinden sızdırılan veritabanı veya Aukey ürünlerinin Amazon’da mevcut olmadığı konusunda herhangi bir yanıt alırsak makaleyi güncelleyeceğiz.

Daha fazla bilgi | Güvenlik Dedektifleri

– Haberler Sızan Veritabanı, Sahte Amazon İncelemelerine Katılan Yüzbinlerce Kişiyi İçeren Planı Açıkladı aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…