Sinyalin uzun mesafelere ulaşması için WiFi antenleri

Birkaç katlı büyük bir evde yaşayacak kadar şanslıysak, WiFi sinyal sorunu ortaya çıkan ve bu tür mülklerde yaşayan insanlar için gerçek baş ağrısına neden olan bir şeydir. Aynı şekilde büyük bir evimiz yoksa ama bahçemiz oldukça genişse bu sorun kendini tekrar eder ve evin içinde olmadığımız zamanlarda internet sinyali iyi olmayabilir. şununla çözebiliriz Uzun mesafeler için WiFi antenleri bugün size sunacaklarımız gibi.

Bu tür antenler, yönlendiriciden uzak alanlar için söz konusu sinyalin gerekli olabileceği bazı fabrika tipi işletmelerde de gerekli olabilir.

WiFi antenlerinin menzil mesafesi

Bu üreticilerin bildirdiği mesafeler uzun mesafe Wi-Fi antenleri Yaptıkları testler her zaman en uygun koşullar altında olduğundan, oldukça gösterge niteliğindedirler. İklim veya bölgeye olası müdahale gibi diğer hususlara ek olarak, yerleştirileceği ortam da dikkate alınmalıdır.

Bu tür bir cihazın yerleştirilmesinde, olacağı yükseklik, yön ve tabii ki söz konusu antenin nasıl olduğu gibi belirleyici olacak unsurlar da vardır.

İhtiyacımız olabilecek tüm rotaları kapsamak için farklı çalışma mesafelerine sahip birkaç örnek göreceğiz.

Alfa Ağı AWUS036NEH

Hem dış mekanlarda hem de iç mekanlarda 50 metreden fazla mesafeye ulaşabilen bir antendir. Veri iletimine sahip olma özelliğine sahiptir. 150 Mb/sn 2,4 GHz bandında 7 dBi anteni ile yüksek hassasiyetli yön paneline sahiptir. Anten, taşınabilir olmasına ve her yere götürülebilmesine rağmen iyi bir menzile sahiptir ve Hot Swap tipi bağlantıya izin verir.

TP-Link EAP110

Bu WiFi anteni, 200 metreye kadar kapsama alanı sağlama yeteneğine sahiptir. sahip PoE desteği, böylece sadece kablo ile bağlanırsak çalışmasını sağlayabiliriz. Tasarım oldukça basittir ve çok fazla dikkat çekmesi değildir. İki anten, veri aktarım hızı sağlayabilen 2 x 2 MIMO teknolojisi ile çok yönlüdür. 300 Mb/sn. sahip olduğu için dış mekana mükemmel bir şekilde yerleştirilebilir. IP65 koruması.

CP Teknolojileri Wonect N4000A

Bu anten bir mesafeye ulaşır 600 metre üreticiye göre. Tasarımı oldukça sade ve kare beyaz olduğu için çok fazla dikkat çeken bir anten olmayacak. İki USB konektörü ve neredeyse 10 metrelik bir kablosu var, bu da bize onu istediğimiz yere yerleştirme özgürlüğü veriyor. İyi bir WiFi mesafesine ihtiyacımız olduğunda, ancak aşırı olmadığında iyi bir seçenektir.

BrosTrend

Şu ana kadar veri aktarım hızına sahip olmamızı sağlayan bir antenle karşı karşıyayız. 5GHz’de 867Mbps ve 2,4 GHz bandında 300 Mbps.Linux, Windows 10/8.1/8/7/Vista veya XP ve macOS’u destekleyen iki adet 5 dBi WiFi anteni vardır. Ayrıca Debian, Ubuntu, Raspbian veya PC/Raspberry Pi 2/Odroid ve Virtual Box donanımında çalıştırabilir. Bağlantı kablosu 152,4 cm’dir.

BrosTrend 1200Mbps Linux Uzun Menzilli USB WiFi Adaptörü, Dual Band 5GHz/867Mbps + 2.4GHz/300Mbps, 2 x 5dBi WiFi Antenleri, Ubuntu, Mint, Raspbian, Debian, Raspberry pi, AC3L’yi destekler

avro
35.99

JOOWIN AC1200

Dış mekana sorunsuz bir şekilde yerleştirebiliriz, çünkü IP66 koruması ve bize açık havada çok iyi bir WiFi sinyali verecek. 5 GHz bandında 867 Mbps, 2,4 GHz bandında ise 300 Mbps veri aktarım hızına ulaşabilmektedir. 5 dBi ile 2 anten onu daha da güçlü kılan çift bantlı bir PA çipi ile. 4 çalışma moduna (AP, yönlendirici, köprü ve tekrarlayıcı) sahiptir ve aynı anda 64 cihaza kadar bağlantı barındırabilir.

Ubiquiti LOCOM5

Tasarım oldukça özgün, bu tür cihazlarda mevcut trendleri takip etmenin yanı sıra oldukça zarif bir çizgiye sahip. daha fazlasını başarabilir 150 Mb/sn performans ve 15 km’den fazla bir menzil. 2×2 MIMO teknolojisine ve çift kutuplu antenlere sahiptir. 5GHz’de 16dBi ve 2,4 GHz’de 11 dBi, çapraz polarite izolasyonu ile polarite izolasyonunu kompakt bir şekilde optimize edebilir. Yazılım tarafından bir POE çıkışını etkinleştirme olasılığı olan bir Ethernet bağlantı noktasına (sahip olduğu ikisinden) sahiptir. Güç kaynağından uzaktan yeniden başlatılabilmesi için gerekli donanıma sahiptir, ayrıca sahip olduğu adaptör ile kolayca 802.3af’a dönüşebilir ve 48V ile çalışabilir.

TP-Link CPE210

sistemi var 2×2 MIMO elde etmek için çift polarize ve yönlü 9dBi. Güç ayarlanabilir ve 0 ile 27 dBm/500mw arasındadır. Bize yaklaşık bir WiFi mesafesi sunabilirsiniz. 5 kilometreteknolojinin yardımıyla Pharos MAXtream TDMA (Zaman Bölmeli-Çoklu Erişim) daha iyi performans ve gecikme elde ederek PTMP uygulamaları için mükemmel bir cihaz haline gelir. 60 metreye kadar Ethernet üzerinden Güç dağıtımını destekleyen ve cihazı uzaktan yeniden başlatmamıza izin veren pasif bir PoE adaptörüne sahiptir. 2,4 GHz bandında 300 Mbps’ye ulaşma yeteneğine sahiptir ve Microsoft Windows 98SE, NT, 2000, XP, Vista, Windows 10, Windows 8, Windows 7, macOS, NetWare, UNIX ve Linux işletim sistemleri ile tam uyumludur.

Ubiquiti İspanya LBE-M5-23

Bu Ubiquiti anteninin WiFi sinyalini yayabileceği mesafe 30 kilometre. Muazzam aralığı göz önüne alındığında oldukça fazla olan 100 Mbps’den fazla hızlara ulaşabilir. alabilir 23dBi Böyle uzun menzilli bağlantı için kazanç. Çıkarımlara karşı en yüksek bağışıklık için tescilli bir desene sahip yönlü bir anten kullanın. %95’e kadar neme, 200 km/s’den fazla rüzgarlara ve -40 santigrat derece ile 70 santigrat derece arasındaki sıcaklıklara dayanabilir. Çok uzun bir WiFi çalışma mesafesine ihtiyacımız varsa ideal çözümdür.

Size sunduğumuz tüm antenler ile ister özel ister profesyonel olsun, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı mutlaka bulacaksınız. Bu şekilde, İnternet sinyalimizi her zaman mükemmel durumda ve tam bir netlikle alacağız.

Listelenen makaleler, ADSLZone’a her satın alma için küçük bir komisyon bildiren bir bağlı kuruluş bağlantısı içerir. Burada görünen ürünler editörler tarafından indirimli olarak seçilmiştir ve burada bulunmalarının markalarla herhangi bir anlaşma ile ilgisi yoktur.

Sinyalin uzun mesafelere ulaşması için post WiFi antenleri ilk olarak ADSLZone’da ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…