Simpsonlar: Şili’de dini bir sahne sansürlendi

The Simpsons’ın sansürleyecek çok fazla materyali olmadığı düşünülebilir. çünkü South Park gibi dizilerin aksine, bunlar bazı insanların saldırgan olarak algılayabileceği kadar grotesk şeyler yapmadılar..

Ama özellikle Şili’de televizyonda sansürlenen bir sahne var. ve dünyada şimdiye kadar var olan en kötü şey olmasa da, kesinlikle dinle alay etmektir..

Bitti, hadi savaşalım!

Homer ve Marge, işlemedikleri bir cinayetle suçlandıkları için ölüme mahkum edildiklerinde, bir Katolik rahibin Marge’a teselli vermek için yaklaştığı bir sahne görebiliriz, Katolik olmadıklarını söyler ve ona cehennemde iyi vakit geçirmelerini umduğunu söyler.. Bu 13. sezonun 21. bölümünde gerçekleşir.

Bu rahip hücreden çıkınca güzel bir elbise giydiğini söyleyerek onu kışkırtan Rahip Alegría ile tanışır. Karısıyla yatmasını söyleyerek karşılık verince ikisi de kavga etmeye başlar..

Bu sahne ki sansürlendi ve televizyondan, daha spesifik olarak Kanal 13’ten tamamen kaldırıldı.

Bu temelde onun Şili Papalık Katolik Üniversitesi’ne mensup olması sayesinde oldu, bu da onların güçlü bir muhafazakar eğilime sahip oldukları anlamına geliyor ve bu sayede bu sahneyi programlarında gösteremediler çünkü üniversitenin inançları bunu engelledi. Kanal 13’ün yukarıda belirtilen Üniversite tarafından kontrolü 2010 yılında sona ermiştir.

Bu ülke ve o kanal dışında tüm programlarda sahne normal bir şekilde gösterildi, eğer onu görmen gerekiyorsa ve bu sana garip geliyorsa, bunun nedeni dünyanın her yerinde sansürlenmemiş olmasıdır..

şimdi internet sayesinde ve yeni aktarımlara göre, o zaman bunu göremeyen insanlar artık sorunsuz bir şekilde yapabilirler..

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…