Simpsonlar: Homer neden İsa yerine Jebus diyor?

Simpsonlar’ın tüm toplumla dalga geçmenin çok ilginç bir yolu var ya da en azından yeni sezonlar gelmeden ve sosyal ağlarda iptaller gelmeden önce vardı. Bunlardan biri, Homer’ın her zaman İsa’nın adını yanlış söylemesini veya diğer tanrılara dua etmesini dinin kendisiyle alay etmekti..

Merakla, küfür gibi görünse de, Simpsons evreninde daha fazla tanrı varsa, bunlardan biri açıkça İsa’dır, ancak tek değildir. Yine de Homer ondan yardım istemeye karar verdiğinde, her zaman yanlış şekilde yapar, ama neden Homer İsa yerine Jebus diyor?

Cevap göründüğünden daha karmaşık olabilir

Homer Simpson, daha iyi bir kelime olmadığı için bir salak. Ve kendisi de daha mutlu olmak için böyle olmaya karar vermiş, çünkü güya beyninde açık bir şekilde düşünmesini engelleyen bir pastel boya olan bir dahidir..

Bu yüzden onun yaptığını görebiliriz ve çok garip şeyler söyleyin, bunlardan biri İsa’nın yanlış adı.

Homeros’un dine saygı duymamasından kaynaklandığını söyleyenler var, yanılmazlar çünkü sürekli kilisede uyuyor ve o kurumla ilgili hiçbir şeyle ilgilenmediğini göstermiş, Peder Alegría’nın adını hatırlamak için çaba bile göstermiyor ve ona “Kaptan ne olduğunu bilmiyorum” diyor.

Yani sadece kilisenin ona saygı duymaması değil, İsa’nın adını net bir şekilde hatırlamasını engelleyen beynindeki problemdir. Elbette, kilisedeyken bunu bilinçli olarak hiç dinlemediniz..

Kesinlikle çok merak edilen bir şey bu kadar küçük bir şakanın bu kadar büyük bir geçmişi olabilir ama The Simpsons’ı harika yapan da bu.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…