Silikon Vadisi, iş avantajlarını uzaktan çalışma ile değiştiriyor: ofiste masa tenisinden evde psikolojik desteğe kadar

Büyük teknoloji şirketlerinin sunduğu işgücü faydaları her zaman konuşulacak çok şey vermiştir. Ofiste lüks yemekler, zemin katta spor salonu veya toplantı odasının yanında pinpon masaları ve video oyunlarıdiğerleri arasında, Facebook, Google veya Apple’ın dünyaya dijital evrene liderlik etmenin yanı sıra, onlar için çalışmaya giden herkesin harika zaman geçireceğini söyleme şekli vardı.

Bununla birlikte, bu faydalar pandemi ve uzaktan çalışmaya yoğun geçiş nedeniyle tamamen çarpıtıldı. Bu nedenle, Silikon Vadisi’ndeki birçok şirket, masa tenisi ve ofiste eğirmeyi, evdeki esenliklerini iyileştirmeyi amaçlayan diğer avantajlarla değiştirdi. ücretsiz psikolojik hizmetler, şirket sponsorluğunda çocuk bakımı veya evde çalışma tasarımı danışmanlığı gibi.

The Wall Street Journal’a göre, çalışanlarına bu faydaları sunmaya başlayan şirketler arasında FacebookPandemi sona erdiğinde personelinin büyük bir bölümünün uzaktan çalışmaya devam etme niyetini zaten açıklamış olan . Mark Zuckerberg’in çalışanları, kendi ev ofislerini tasarlamaları için çalışanlarına ücretsiz çocuk bakımı ve tavsiyeler sunuyor.

Aynı çizgide hareket eder Google, çalışanlarına kendi ev ofislerini oluşturabilmeleri için fazladan 1.000 dolar verdi. CNN televizyon ağına göre sanal meditasyon derslerinin ve uzaktan psikolojik desteğin gelişimini destekledi.

Akıl sağlığı, teknoloji şirketlerinin en çok teşvik ettiği faydalardan biridir. Bir uzaktan terapi uygulaması geliştiren bir San Francisco psikoloji hizmetleri şirketi olan Modern Health, The San Francisco Chronicle’a şunları açıkladı: pandemi başladığından beri yazılımına yönelik talepler hızla arttı. Müşterileri arasında diğerleri arasında Pixar, Electronics Arts veya GitLab bulunmaktadır.

Çocuk bakımıyla ilgili faydalar da büyük teknoloji şirketleri arasında en yaygın olanlardandır. A) Evet, ilgi alanı son zamanlarda onları sunmaya başladı ve Satış ekibi 2021’in sonunda bunu yapmaya başlayacağını belirtti.

Bazı şirketler de dayatmaya başladı Tele-çalışanlarınız için zorunlu izin günleriyani tatillerini uzattılar. Bu şirketlerden bazıları üç ayda bir tam bir hafta, bazıları ise üç ayda bir iki veya üç gün izin verdi.

Pinpon masasından 'önce uzaktan kumanda'ya: teknoloji şirketleri ilgilendikleri çalışanları çekmek için böyle yapıyor

ofise geri dön

Büyük teknoloji şirketlerinin şimdi tesadüfen sunduğu bu faydalar, normale dönüşle birlikte gelecek iş dünyasına uyum sağlamak zorunda kalacak. uzaktan çalışmanın zaten yaygın bir gerçeklik olacağı ve yüz yüze çalışma ile düzenli olarak bir arada var olacağı.

Ve şu ki, birçok teknoloji şirketi çalışanlarına kalıcı uzaktan çalışma imkanı sunma niyetlerini zaten ifade etmiş olmasına rağmen, gerçek şu ki, birçoğu ofis ve uzaktan çalışanlarla birlikte hibrit bir modele dönüşecek. Böylece Bu işgücü faydalarının şirketlerin kasasına maliyeti iki katına çıkabilir ve ek olarak, birinin sahip olduğu avantajlar ile diğerinin yararlandığı avantajlar arasında eşitsizlikler yaratabilir..

Bu sayede şirketler, hem ofis hem de uzak olanın tüm faydalarını elinde tutmayı tercih etmek ve bu bölümde daha fazla ekonomik kaynak harcamak zorunda kalacak, o Maliyet ve etkililiklerine göre bu avantajlardan hangilerini korumak ve hangilerini kaldırmak istediğinizi değerlendirin.

– Haberler Silikon Vadisi, iş avantajlarını uzaktan çalışma ile değiştiriyor: ofiste masa tenisinden evde psikolojik desteğe kadar aslen yayınlandı Xataka Pablo Rodriguez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…