Signal, sunucusunun kodunu göstermeden bir yıl geçti: açık kaynaklı yazılım olarak satılıyor ve her zaman olmadı.

Signal, anlık mesajlaşma pazarındaki en büyük rakiplerden biridir. Özellikle WhatsApp, şirketin Avrupa Birliği pazarları dışında Facebook ile bilgi paylaşımına yol açacak kullanım koşullarındaki değişiklikleri açıklamasından bu yana, dünyanın her yerinden kullanıcıları topluca uygulamalarını değiştirmeye yöneltti. Signal’in güçlü yönlerinden biri, şu şekilde satılmasıdır: çok fazla güvenlik sağlayan ve doğası gereği açık kaynak kodlu alternatif.

Ancak Signal uygulamasının arkasındaki kar amacı gütmeyen şirketin her zaman orijinal açık kaynak vaatlerini yerine getirmediği ortaya çıktı. Alman dergisi Golem, uygulamaları için düzenli olarak kodu yayınlarken şunu keşfetti: Signal, sunucuları için Github deposunu neredeyse bir yıldır güncellemedi. Unutulmamalıdır ki bugün şirket daha yeni bir sürümle bir güncelleme yayınladı haber ve yayınlanan kodu ile.

Signal nedir, nasıl çalışır ve hangi seçenekleri sunar?

Android Police tarafından yayınlandığı üzere, depo, açık kaynak topluluğundan Signal’in neden değişiklikleri artık yayınlamadığını soran şikayetlerle doluydu sunucu kodunuzda. Bu en son sürümden önce, en son yayınlanan kod 20 Nisan 2020’ye kadar uzanıyordu. Golem veya Hacker News gibi çeşitli yayınlar, bu konuda açıklama istemek için Signal ile iletişime geçtiklerini ve bir yanıt almadıklarını söylediler.

Bu bir güvenlik sorunu değil, olmayan bir şeyi duyurmaktır.

sinyal

Buna rağmen, uçtan uca şifreleme ile güvenli iletişim garanti edilir. açık kaynaklı istemci uygulamalarında ve Signal protokolünde uygulandı. Aslında, Github’daki aynı açık tartışmada, gizliliğin tartışılmadığı açıkça ortaya çıkıyor. “Sinyal kullanmak güvenlidir ve kötü niyetli bir sunucu kullanılmış olsa bile mesajlarınız güvende olur.” Bu tartışma mutlaka Signal tarafından sunulan güvenlik/gizlilik ile ilgili değildir, «ancak Signal’in sunucusunu açık kaynak olmadığı halde açık kaynak olarak tanıtması hakkında«.

Kapalı kaynak sunucu uygulaması herhangi birinin sürümün en son sürümünü denetlemesini veya kendi güncellenmiş Signal sunucularını oluşturmasını engeller, Android Police’in hatırladığı gibi. Açık kaynaklı bir proje için bunun sonuçları vardır ve işte bu üçüncü tarafların kendi platformlarını oluşturma yeteneğini ortadan kaldırır bu firmanın aldığı yönden memnun değillerse Signal kodunu kullanan bağımsızlar.

Kullanıcılardan gelen ana şikayet, bu konuda şeffaflığın olmaması ve sunucunun kaynak kodunun yayınlanmasının neredeyse bir yıllık gecikmesidir. Bütün bunlarla, Bugün Signal, Github’da sunucu kodunun daha yeni bir sürümünü yayınlamaya başladı.ve sürüm 5.4.8 artık mevcut.

Bilgisayar güvenliği uzmanlarına göre en özel mesajlaşma uygulamalarının karşılaştırılması

Signal, güncellemesinde bir ödeme işlevi duyurdu

Ödemeler Ürün

Ve tüm bunlarla birlikte Signal’in duyurduğu yeni sürüm (bir diğer kullanıcı şikayeti de şirketin Signal Server kodunun son sürümünü Github’da yayınlamış olması ancak platformun kullanıcılarını bilgilendirmemiş olması) ödeme özellikleri sunması. kullanıcılar arasında ve kripto para birimleri ile.

Şu anda, bu yeni yardımcı program yalnızca Birleşik Krallık’ta mevcuttur ve kullanıcıların bir kripto para birimi aracılığıyla para gönderip almalarını sağlar MobileCoin ödeme protokolünü kullanan ve MOB olarak adlandırdıkları.

{«videoId»:»x7zidnu»,»autoplay»:true,»title»:»WHATSAPP vs SIGNAL vs TELEGRAM: GİZLİĞİNİZLE HANGİSİ DAHA ÖNEMLİ?»}

Aslında, Github’daki açık sohbette şu yorumu yapanlar var: bu kod, yeni işlevselliği ortaya çıkarmamak için çok uzun süre kapalı tutulabilirdi. ki açıklandı.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Signal, sunucusunun kodunu göstermeden bir yıl geçti: açık kaynaklı yazılım olarak satılıyor ve her zaman olmadı. aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…