Signal, kullanıcılar arasında özel ödemeler uygular: MobileCoin kripto para birimini kullanır

Şifreli mesajlaşma uygulaması Signal, yeni bir kullanıcıdan kullanıcıya ödeme özelliğini test etmeye başladı. Signal Payments, kullanıcıların para gönderip almasına olanak tanır uygulama aracılığıyla ve bunun için MobileCoin adlı özel bir kripto para birimi kullanıyorlar.

Mükemmel bir kripto para birimi olan Bitcoin’in zamanla gözlemlenmeye başlayan bir “sorunu” var: mahremiyetten yoksun. Diğer bir deyişle, tüm işlemler kaydedildiğinden, satın alımlarını ve işlem geçmişini anlamak için bir portföyü takip etmek nispeten kolaydır. Monero gibi alternatifler veya MobileCoin, daha yüksek bir gizlilik derecesi ekleyerek bunu azaltmaya çalışır.

Ödemeler Ürün

bu Signal’deki ödemeler için P2P sistemi MobileCoin cüzdan protokolünü ve MOB jetonunu kullanır. Resmi bir yayında belirtildiği gibi, kullanıcılar arasındaki işlemlere veya her birinin geçmişine veya bakiyesine erişimleri yoktur. Öte yandan, kullanıcının dilediği zaman parasını çekebileceğini veya başka bir hizmete aktarabileceğini taahhüt ederler.

{«videoId»:»x7zidnu»,»autoplay»:true,»title»:»WHATSAPP vs SIGNAL vs TELEGRAM: GİZLİĞİNİZLE HANGİSİ DAHA ÖNEMLİ?»}

Signal’in özü her zaman kullanıcı verilerinin gizliliği ve güvenliği. Bu nedenle, diğer uygulamaların yaptığı gibi geleneksel ödemeleri uygulamak mantıklı değil. Bunun yerine, şu an için, kullanıcının açığa çıkardığı bilgiler üzerinde biraz daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlayan bir kripto para birimine bahis oynuyorlar.

ekran görüntüsü

şimdilik Signal Payments İngiltere’de test edilecek uygulamanın beta sürümünde. Diğer ülkelere ne zaman ulaşacağı veya önümüzdeki aylarda nasıl gelişeceği belli değil. Şirket, şu an için ayrıntılı bir şey olmamasına rağmen gelecekte daha fazla kripto para uygulayabileceklerini gösteriyor.

Signal vs Telegram vs WhatsApp: farklar nelerdir ve hangisi gizliliğinize daha fazla özen gösterir

Mesajlaşma uygulamalarındaki ödemeler

yapan uygulamalardan biri daha fazlası, kullanıcılar arasındaki ödemeler için şu anda ilerliyor Brezilya’daki testleri ile WhatsApp. Facebook ayrıca, dört büyük Facebook hizmeti (Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp) arasında ödemeyi birleştirmeyi amaçlayan Facebook Pay’den geliyor. Ancak bu konuda yıllardır herkesin önünde olan şüphesiz WeChat.

Daha fazla bilgi | sinyal

– Haberler Signal, kullanıcılar arasında özel ödemeler uygular: MobileCoin kripto para birimini kullanır aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…