Siber suçlular uzaktan çalışmayla başarılı oluyor

bu uzaktan çalışma Son aylarda çok daha yaygın bir şey haline geldi. Covid-19 pandemisi önemli değişiklikler getirdi ve bunlardan biri de birçok çalışanın işlerini evden yürütmesi oldu. Ancak, göreceğimiz gibi, bu aynı zamanda bilgisayar korsanları tarafından saldırılarını başlatmak için de kullanıldı. Çeşitli teknikleri uygulamak ve böylece amaçlarına ulaşmak için koşullardan yararlandılar.

Bilgisayar korsanları telekomünikasyona odaklanıyor

Siber suçluların her zaman koşullara uyum sağladığını söyleyebiliriz. Kendimizi korumak için birçok güvenlik aracına ve kullanabileceğimiz birçok yönteme sahip olduğumuz doğrudur. saldırıya uğramaktan kaçınmak. Ancak, bilgisayar korsanları her zaman bu korumayı kırmanın ve saldırılarını gerçekleştirmenin yollarını ararlar.

Daha fazla kullanıma geçiş telekomünikasyon Birçok durumda ani olmuştur. Bu, doğru bilgiye sahip olmayan birçok çalışanın, daha önce kullanmadıkları, hatta çalışmak veya ev ağlarına bağlanmak için kişisel bilgisayarlarını bile kullanmadıkları programlarla nasıl bir anda uğraşmak zorunda kaldıklarını görmüş oldukları anlamına gelir.

Malwarebytes tarafından hazırlanan bir rapora göre, bir büyük değişiklik saldırganların stratejileri ve hedefledikleri cihazlar hakkında. Örneğin, izleme uygulamalarında %565’in yanı sıra casus yazılımlarda %1,055’lik önemli bir artış fark ettiler.

Ancak raporun gösterdiği en önemli şeylerden biri, siber suçluların amaç için kullanılan bilgisayar ekipmanlarına saldırmaya nasıl odaklandığıdır. uzaktan çalışma. Yeterli güvenlik önlemleri olmadan ev ağlarındaki ve bilgisayarlardaki mevcut güvenlik açıklarından yararlanırlar. Bu şekilde gizli şirket bilgilerine erişmeyi, Truva atlarına gizlice girmeyi ve diğer tehditleri başarırlar.

Uzaktan çalışmada en yaygın saldırılar

Uzaktan çalışırken kendinizi nasıl korursunuz

Bu, uzaktan çalışırken ekiplerimizi korumayı çok daha önemli hale getiriyor. Bu tür bir sorunun etkisini en aza indirmek ve bizi tehlikeye atabilecek bilgileri asla açığa çıkarmak çok önemlidir.

Çok önemli bir şey kullanmaktır güvenlik programları. Elimizde olan ve bu tür tehditlerden kaçınmamıza yardımcı olabilecek birçok araç var. Örneğin, iyi bir antivirüs, sistemlerimizin düzgün çalışmasına zarar verebilecek kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için gereklidir.

Ama aynı zamanda sahip olmak için anahtar olacak ekipman güncellendi doğru şekilde. Var olabilecek ve bilgisayar korsanları tarafından saldırılarını gerçekleştirmek için yararlanılan birçok güvenlik açığı vardır. Yükleme yamaları ve güvenlik güncellemeleri sayesinde bunları düzeltebilir ve ekipmanı her zaman iyi durumda tutabiliriz.

Bir diğer çok önemli konu, tele-çalışma için kullandığımız ağdır. Şirkete bağlı olmaktan bir şirket kullanmaya geçme gerçeği ev Wi-Fi ağı güvenli değilse sorun olabilir. İyi bir parolanız olmalı, uygun şifrelemeyi kullanmalı ve yönlendiricinizi her zaman güncel tutmalısınız. Bu şekilde, bizi tehlikeye atabilecek davetsiz misafirlerin ağımıza girmesini önleyebiliriz.

bu sağduyu ayrıca her zaman mevcut olmalıdır. Bilgisayar korsanlarının uzak çalışanlara karşı kullandığı saldırıların çoğu, kullanıcılar tarafından yapılan hatalara dayanmaktadır. Örneğin, bize e-posta yoluyla gelen bir eki indirmek veya sahte bir bağlantıya tıklamak.

Siber suçlular uzaktan çalışmaya hazırdır makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…