SHAREit güvenli değil: uygulama, ciddi güvenlik açıkları nedeniyle uzaktan kod yürütülmesine izin veriyor

Farklı Android cihazlar arasında dosya paylaşmak için en çok indirilen uygulamalardan biri ciddi güvenlik sorunları yaşıyor: SHAREit, yüklü telefonları riske atıyor. Güvenlik uzmanlarının keşfettiği gibi, uygulama, kullanıcının haberi olmadan uzaktan kod yürütülmesine izin veriyor.

Bir şarkı, fotoğraf, video göndermek ve hatta uygulamaları başka bir telefonla paylaşmak, SHAREit gibi uygulamalarla son derece kolaydır. internet bağlantısı olmasa bile göndermeye izin verir. Bu yazılım Android’deki en popüler yazılımlardan biri oldu: Haziran 2013’te Google Play’e yüklenen uygulama, 1.000 milyondan fazla indirme topladı; ortalama 4,1 yıldız puanı topluyor. Böyle bir popülerlikle, herhangi bir hata büyük bir risktir. Özellikle kullanıcı cep telefonunuzun kontrolünü kaybedebilirsiniz.

Kötü amaçlı uygulamaların uzaktan yüklenmesi, tüm SHAREit dosyalarına erişim…

Shareit Güvenlik Açığı

Güvenlik firması Trend Micro tarafından gerçekleştirilen keşif, ünlü dosya paylaşım uygulamasının gizlediği, kullanıcının güvenliğine yönelik muazzam riskleri ortaya koyuyor. Uzmanların gösterdiği gibi, SHAREit aracılığıyla uzaktan kod yürütmek mümkündür; sadece uygulama kontrolüne değil, aynı zamanda başka bir uygulamayı gizlice yükleyebilmek.

Mobil veya WiFi bağlantısı kullanmadan bir cep telefonundan diğerine dosya paylaşma

Trend Micro’nun gösterdiği gibi, SHAREit, ihraççıyı uzaktan talimatlara izin vererek genel bir şekilde beyan eder. uygulama içinde etkinlik oluştur. Bu, diğer uygulamalardan gelen talimatların yürütülmesini sağlar, ayrıca onlara telefonun belleğine okuma ve yazma izni verir (sahip olmasalar bile). verilen SHAREit, harici erişimi aktif olarak korumazherhangi bir saldırgan, doğrudan bir URL’den bile kötü amaçlı yazılım yüklemesi için bir ağ geçidi olarak kullanabilir.

Trend Micro, SHAREit geliştiricilerine aylarca haber verdi, ancak bunlar uygulamadaki güvenlik hatalarını düzeltmedi. 8 Şubat 2021’de yayınlanan en son sürüm hala güvenli değil. SHAREit Play Store’da devam ediyor ve Trend Micro, Google’a da bildirimde bulunmasını sağlıyor.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/3c/5b/23/600eda894bd22fbb80/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/66/44/84/600edadb3bef07ad68/original/mini-9-trucos-android-rapido.jpeg»}

Tavsiyemiz, SHAREit kullanıyorsanız, başka bir daha güvenli uygulama için değiştirin ve bu aynı zamanda Google Dosyaları gibi Android cihazlar arasında içerik paylaşma işlevlerini de gerçekleştirir. Risklerden kaçınılabilirse, bunu yapmak en iyisidir.

Daha fazla bilgi | Trend MicroVía | Android Yetkilisi

– Haberler SHAREit güvenli değil: uygulama, ciddi güvenlik açıkları nedeniyle uzaktan kod yürütülmesine izin veriyor aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…