Seyahatlerinizde ücretsiz (veya çok ucuza) kalmanızı sağlayacak beş web sitesi

Filozof Lao-tzu, bir milyar millik yolculuk küçük bir adımla başlar dedi. Ve internet zamanlarında, seyahat etmek her zamankinden daha kolay tarihte. Her şeyden önce, düşük bir fiyata dünyayı dolaşmak.

İnternetle el ele büyüyen birçok web sitesi var. gezginler yeni şehirler keşfetme fırsatı geleneksel otellere alternatif konaklama yerlerinde kalmak. Gideceğiniz yerde ücretsiz veya neredeyse, neredeyse ücretsiz kalacak bir yer bulmanın birkaç yolu vardır ve işte en iyi seçeneklerin bir listesi.

KanepeSörf

ücretsiz seyahat

CouchSurfing, kelimenin tam anlamıyla kanepede sörf yapmak anlamına gelir. Bir kanepede uyuyabilmenize rağmen, misafirinizin size kendi odanızı verme olasılığı daha yüksektir. Bir kişinin bir yerde (en azından rahat uyuyabileceği bir yüzey) bir evi vardır ve şehrini ziyaret etmek isteyenlere ücretsiz olarak sunar. Üçüncü şahısların misafirperverliğinden yararlanabilmek için hiçbir şey teklif etmenize gerek yoktur.siz de yapabilirsiniz.

objektif yeni insanlarla tanışıyor, bir yerelin gözünden bir şehrin tadını çıkarıyor (o kişi sizinle yürümek zorunda olmasa da) ve yerel halk veya hedef şehrin sakinleri ile anları paylaşabilmek.

Ücretsiz bir deneyim olarak doğmuş ve yıllarca paylaşarak yaşayabileceğimiz işbirlikçi ekonominin ve dünyanın harika bir örneği olarak kalmış olsa da, şimdi hesabınıza erişmek için bir ücret ödemeniz gerekiyor. 2020’den beri olan bir şey ama Buna rağmen, ödeme minimumdur: aylık 3 Euro’dan az veya yıllık abonelik için 15’ten az.

Bu yazıyı yazan yıllardır CouchSurfing’in yoğun bir kullanıcısı olmuşturhem seyahat ederken hem de insanları evlerinde ağırlarken ve amacına uygun çalıştığını ve bu web sitesinin çok ilginç insanlarla tanışmanızı sağlayacağını söyleyebilirsiniz.

Hoşgelmek

Ekran Görüntüsü 2021 08 26 Saat 9 09 29 Pm 1024x459

BeWelcome, tarafından işletilen bir web sitesi veya uygulamadır. BeVolunteer, Rennes’de kayıtlı gönüllü bir dernek olarak düzenlenen kar amacı gütmeyen bir organizasyon, Fransa ve tamamen gönüllülerden oluşuyor. Web sitesinin arkasındaki yazılım olan BW-rox platformu, ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır.

Olsa bile CouchSurfing kadar kayıtlı kişi yok, evet, bir öncekinin daha önce çalıştığı gibi birçok stilde çalışıyor. Profilinize erişmek veya kullanmak için hiçbir ücret ödemeden ve insanları bir araya getirmek amacıyla. Yaratıcıları, hizmet seyahatleriyle “her zaman ücretsiz, açık kaynak, kar amacı gütmeyen ve demokratik olacağını” söylüyor.

uğraşmak

Başlık Kaydı Wa

Workaway, ücretsiz seyahat etmekten çok bir değişim platformudur. Bir projede yardıma ve desteğe ihtiyacı olan insanlar gönüllü ararlar. Onlarla ücretsiz kalabilirsin günde en fazla 5 saat yardım karşılığında (Senden daha az saat isteyecekler var) ve ev sahibi sadece konaklama değil, yemek de sağlamakla yükümlüdür.

Dünya çapında birçok şehir ve kasabada yer alabileceğiniz çok çeşitli projeler var. Çok kapsamlı bir projedir. Kayıt ücretsiz değil. Amacınız yalnız seyahat etmekse, yıllık ücreti 39 Euro’dur. Başka biriyle gidersen yılda 49 avro ödeyeceksin. Ve bu oran, kayıt olduğunuz andan itibaren yıl boyunca web üzerindeki tüm projelere erişmenizi sağlar.

Ana SayfaDöviz

Anasayfa Kapak Resmi 992

HomeExchange bir ev değiş tokuşudur, bu nedenle adından da anlaşılacağı gibi, diğer insanlarla değiş tokuş yapmak için bir eviniz olmalıdır. Tüm yıl boyunca sınırsız işlem yapabilirsiniz. misafir kabul edebilir ve yıllık ödemeye ek masraf olmadan yılda 365 gün seyahat edin yapmanız gereken: abonelik 135 Euro’dur. Ne bulacağınızı görmek için ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Bunu kullanmak için kendinizi tanıtmanız ve favori varış noktalarınızı seçmeniz, ayrıca evinizi göstermeniz ve web’in size sunduğu bir takvime evinizin müsaitlik durumunu eklemeniz gerekir. Amaç iki kişinin (veya iki ailenin) evlerini değiştirmesi mi?, aynı anda veya farklı tarihlerde. Buna “karşılıklı” değiş tokuş denir. Bu “klasik değişime” ek olarak başka bir formunuz daha var: misafir puanları.

Evi olan başka birini bulursanız, ancak o kişi karşılığında sizin evinizde kalmak istemezse ne olur? Ona, bu topluluğun diğer üyelerinin evinde, kendi seçtiği yerde kalması için kullanabileceği MisafirPuanları sunabilirsiniz. Her üye, kaydolduğunda ve diğer üyeleri ağırladığında GuestPuanları alır..

YardımX

Helpx Ana Sayfa Web 696x340

“Help Exchange”in kısaltması olan HelpX, insanların çeşitli evlerde oda ve pansiyon alarak dünyayı dolaşabilecekleri bir takas platformudur. günde birkaç saat için üzerinde anlaşmaya varılan görevleri yerine getirme karşılığında. En yaygın iş türleri arasında bahçıvanlık, hayvan bakımı, yemek pişirme ve çiftçilik sayılabilir.

Daha önce açıklanan Workaway’e benzer. Her ne kadar bu durumda ücretsiz veya Premium üye olabilirsiniz, ücretli. Ücretsiz yardımcılarla Premier ev sahipleri iletişime geçebilir, ancak doğrudan ev sahipleriyle iletişim kuramaz. bu Premier, iki yıllık kullanım için 20 Euro’ya mal oluyor. Ücretsiz bir yardımcı, ücretsizden Premier’e yükseltirse, dünya çapında sağlanan tüm ev sahibi ayrıntılarını ve incelemelerini görebileceksiniz.

HelpX’te sabit çalışma saatleri yoktur. Bazı senden günde iki saat ve altı saat daha isteyebilirler. Hedefinize varmadan önce bu kararlaştırılır.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Seyahatlerinizde ücretsiz (veya çok ucuza) kalmanızı sağlayacak beş web sitesi aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…