Sesi metne dönüştürmek için en iyi web siteleri ve uygulamalar

Bir metni transkript etmek oldukça ağır bir iş olabilir, çünkü gitmeniz gerekiyor. yazmak için sesi sık sık durdurmak duyduğun sözler elinizin altında. Bazen mesajı doğru alana kadar yedeklemeniz, dinlemeniz, yedeklemeniz ve tekrar dinlemeniz bile gerekir.

Neyse ki, modern hayatta artık bir sesi metne dönüştürmek için saatlerce yapıştırmak zorunda değilsiniz. sizin için otomatik olarak yapan araçlar. Birkaç saniye içinde onu metne dönüştüren sesli transkripsiyon web sitelerinden ve uygulamalardan bahsediyoruz.

Genellikle transkripsiyona çok zaman harcıyorsanız, sesi metne dönüştürmek için en iyi web siteleri ve uygulamalar hızlıca ve kolayca.

Bu ücretsiz uygulamalar ve web sitelerinin yardımıyla sesten metne dönüştürmek daha kolay.

Daha fazla bilgi: Android telefonlarda ve tabletlerde metin yazmak için en iyi uygulamalar

Sesi metne dönüştürmek için en iyi web siteleri ve uygulamalar

İnternette sesin metne dönüştürülmesine adanmış çok sayıda araç bulabiliriz. Bu listede, hem web siteleri hem de uygulamalar olmak üzere birkaçının kullanılmasını ve bunların en ilginç işlevlerini ve bunları nasıl kullanabileceğinizi açıklayacağız.

Google Anında Transkript

Sesi metne dönüştürmek için en kullanışlı araçlardan biri, aşağıdakileri sunan Google Anında Çeviri Yazısıdır. konuşmalarınızın gerçek zamanlı transkriptleri Google’ın otomatik konuşma tanıma teknolojisini kullanarak.

Uygulamayı açar açmaz tüm kelimeleri anında algılamak, tanımlamak ve yazıya dökmek için dinlemeye başlar. 80 farklı dil arasından seçim yapabilir ve ayrıca transkriptleri daha sonra erişmek için kaydedin.

Sağır veya işitme güçlüğü çeken kişiler için geliştirilen bu erişilebilirlik aracının işitebildiğini ve duyabildiğini de belirtmekte fayda var. kapı zilleri, duman dedektörleri veya bebek ağlaması gibi sesleri tanımlayın kullanıcıyı evde neler olduğu konusunda bilgilendirmek için. Sesi daha iyi almak için harici mikrofonlar bağlanabilir.

Su samuru

Bir başka iyi bilinen sesten metne transkripsiyon hizmeti, her ikisi için de bir sürümü olan Otter’dir. PC için Android. için konuşmaları gerçek zamanlı olarak kopyalayın, Otter, elle not almanıza gerek kalmadan neler olup bittiğine odaklanmanızı sağlar. Toplantılarınız, konferanslarınız, röportajlarınız veya anında deşifre ihtiyacınız olan herhangi bir konuşma için kullanabilirsiniz.

Metin kaydedildikten sonra onu düzenleyebilir, bazı terimleri veya cümleleri vurgulayabilir, notları diğer kullanıcılarla paylaşın ve düzenlemeye davet edintranskriptleri farklı klasörlerde düzenleyin ve bilgileri güvende tutmak için buluttaki verilerin yedek bir kopyasını alın.

gboard

Gboard Yüzer Klavye

Google klavye, sesi metne dönüştürmek için de kullanılır.

Gboard’un birçok işlevi arasında, Google klavye, sesli dikte belirir, yazmak istediğiniz metni dikte etmek için kullanılır. Bu sayede Google’ın otomatik ses tanıma özelliği sayesinde bu klavye aynı zamanda sesten metne transkripsiyonlar.

Daha fazla bilgi: Yükleyebileceğiniz en iyi Android klavyeler

Bu özelliği kullanmak için Android klavyesini açmanız yeterlidir. sağ üst köşedeki mikrofon simgesi ve metin yazmak istediğiniz kelimeleri dikte edin. Otomatik olarak, metin ekranda görünmeye başlayacaktır. Diğer uygulamalara sorunsuz bir şekilde kopyalayıp yapıştırabilir veya daha sonra kullanmak üzere notlar uygulamasına kaydedebilirsiniz.

konuşma notları

UygulamaSpeechnotes

Metinleri Speechnotes ile kopyalamak için kayıt olmanıza gerek yoktur.

Speechnotes, kayıt olmadan sesi metne dönüştürmek için ücretsiz bir uygulamadır. uygulamayı aç, mikrofona tıklayın ve dikte etmeye başlayın Uygulamanın işini yapması için. Noktalama sorunu için sesli komutları kullanabilirsiniz. Ayrıca, Speechnotes çalışmaya devam edecek konuşurken uzun aralar versen bile.

Speechnotes’tan biz de otomatik kaydetme metindeki herhangi bir değişiklik ve olasılığın transkriptleri diğer kullanıcılarla paylaşın diğer uygulamalar aracılığıyla. Ücretli sürümüne abone olursanız, uygulamanın arayüzünü ve önemli işlemleri bile özelleştirebilirsiniz.

konuşmadan yazıya

Metin uygulamasına ses

Metne konuşma, metinleri kopyalamak için ücretsiz bir uygulamadır.

Ücretsiz ve çok basit bir stille, Voice to Text, sesi metne dönüştürmek için başka bir iyi uygulama olarak konumlandırılmıştır. için sürekli ve sınırsız konuşma tanımayı kullanın. duyduğun kelimeleri belirle ve senin için yaz. Bu uygulamayı uzun notlar, dikteler, denemeler ve hatta alışveriş listesi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Sesten metne metin düzenleme, dil değiştirme, özel klavye ve cep telefonunuzdaki diğer uygulamalar aracılığıyla dosya paylaşımı gibi işlevler de vardır.

Sesli Defter

Uygulama Sesli Not Defteri

Voice Notebook dökümlerini doğrudan buluta kaydedebilirsiniz.

Google Play Store’da, sesinizi tanıyan, söylediğiniz kelimeleri tanımlayan ve bunları metne dönüştüren bir uygulama olan Voice Notebook’u ücretsiz olarak da indirebilirsiniz. Yapabilirsin bu uygulamayı çevrimdışı ve çevrimiçi kullanancak ikincisi daha çok ses tanımayı iyileştirmek için önerilir.

Voice Notebook tarafından alınan notlar telefona kaydedilebilir veya doğrudan bulut depolama platformunuza gönderilebilir. Ayrıca, bu uygulamanın bir reklamları kaldırabileceğiniz premium sürümdurmadan dikte etmek için “Her zaman ekranda” moduna erişin ve diğer işlevlerin yanı sıra sözcük sayacını kullanın.

TalkTyper

TalkTyper

TalkTyper, metni sese dönüştürmek için bir web sitesidir.

Size ücretsiz bir dikte web sitesi olan TalkTyper hakkında bilgi vermek için transkripsiyon web sitelerine dönüyoruz. sesinizi otomatik olarak metne dönüştürün. Sağ üst köşedeki mikrofona tıklayın, cihazınızın mikrofonuna erişmesi için izinleri kabul edin ve aracın işini yapması için konuşun.

Bitirdiğinde, metni düzenleyebilirsiniz gerekirse transkriptteki olası hataları düzeltmek için. Bu arada, el ile girmek zorunda kalmamak için TalkTyper’a temel noktalama işaretlerini de söyleyebilirsiniz.

dikte

dikte

Dikte, metni kopyalamak için en gelişmiş web sitelerinden biridir.

Metni sese dönüştürmek için en eksiksiz web sitelerinden biri, yapabileceğiniz Dikte’dir. herhangi bir tarayıcıda ücretsiz olarak kullanın. “Başlat” düğmesine tıklayın, cihazınızın mikrofonuna erişimi kabul edin ve kelimelerinizin nasıl metne dönüştürüldüğünü görmek için konuşmaya başlayın.

Dikte ile çok sayıda dil arasından seçim yapmanın yanı sıra şunları da yapabilirsiniz: metni kopyalayın, kaydedin, notu doğrudan gönderin veya bir tweet’e dönüştürün. Üst çubukta bulunan metin düzenleme seçenekleriyle, diğer seçeneklerin yanı sıra metni kalın, italik veya altı çizili yapabilir, sola hizalayabilir ve rengini değiştirebilirsiniz.

konuşma kaydedici

konuşma kaydedici

Speechlogger dökümlerini doğrudan Google Drive’a yükleyebilirsiniz.

Deşifre yaparken zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, bir web sitesi olan Speechlogger’ın yardımını kullanabilirsiniz. konuşma tanıma ve anında transkripsiyon. Mikrofona tıklayın ve ihtiyacınız olan metni almak için dikte etmeye başlayın. noktalama işaretlerini otomatik olarak eklesesli komutlarla veya ekranda görünen kısayollarla.

Metin kullanırken şunları yapabilirsiniz: doğrudan Google Drive’a yükleyin, .txt veya Word Document (.doc) formatında dışa aktarın, yerel sürücünüze kaydedin veya Google Translate’e aktarın. Ayrıca bir .srt altyazı dosyasına dönüştürebilirsiniz.

SpeechTexter

SpeechTexter

Dilinizi seçin ve SpeechTexter’ı kullanarak deşifre etmeye başlayın.

Önermek istediğimiz son web sitesi SpeechTexter’dır. metin düzenleme ve kelime sayımı için kapsamlı işlevler. Başlamadan önce, sağ üst köşedeki çubuktan dilinizi seçin. Ardından “Başlat”a tıklayın ve SpeechTexter’ın diktenizi metne dönüştürmesi için konuşun.

Bitirdiğinizde, metni yazdırma veya .txt veya .doc formatlarında kaydedin. Puanlama için otomatik kaydetme ve sesli komutları da kullanabilirsiniz.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Sesi metne dönüştürmek için en iyi web siteleri ve uygulamalar girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…