‘Scarlet Witch ve Vizyon’: Disney + serisinde neler olduğuna dair teoriler, en azdan en olasıya doğru sıralandı

‘Scarlet Witch and the Vision’ın 5. bölümü masaya gerçek bir yumruk oldu. Avengers’ın iki eski üyesinin oynadığı bu endişe verici sezonun dayandığı bazı temelleri açıkça ortaya koyuyor. Ancak beklenmedik bir karakterin ortaya çıkması internette, reddit gibi forumlarda spekülasyonlara yol açtı. ‘Scarlet Witch ve Vizyon’ gerçekten ne hakkında? MCU’nun geri kalanını nasıl etkileyecek?

UYARI: ‘Scarlet Witch and the Vision’ın 5. bölümünü izlemediyseniz, devamını okumayın. Bu makalenin geri kalanı, dizi için derinlemesine spoiler içerir.

'Scarlet Witch ve Vizyon': MCU'nun geleceğinin yeniden icat edilmesinde yattığını açıkça ortaya koyan harika bir sitcom yeniden düzenlemesi

‘Wandavision’ın 5. bölümü, dizinin devamlılığında iki anahtar oluşturuyor. Öncelikle: Wanda, 1. bölümden beri gördüğümüz sitcom şeklindeki alternatif gerçeklikten sorumludur.ellilerin televizyon dizilerine yapılan övgülerden en modern ve tanınabilir durum komedisi seksenlerin tipi ‘Sorunlar büyüyor’. İkincisi: Pietro Maximoff, ‘Yenilmezler: Ultron Çağı’nda ölüme terk ettiğimiz Mercury’yi ortaya çıkarıyor.

Bu noktadan itibaren teoriler tetiklenir: X-Men’in MCU’daki rolü nedir? Televizyonda kök salmış bu gerçeğin sorumlusu kim? Bunlar bunu anlamlandırmaya çalışan bazı hayran teorilerive en azdan en olasıya doğru sıraladığımızı.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/79/c6/02/5fd7c23c3bef071e06/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2b/7c/12/5f68033a3bef076af8/original/wandavisionoff.jpeg»}

6 – Kötü adam Wanda

Wanda’nın olanlardan büyük ölçüde sorumlu olduğunu zaten biliyoruz. Olanlar sadece sessiz bir aile hayatına sahip olma arzusunun sonucu değil, aynı zamanda 5. bölüm Vision’ın cesedini çaldığını doğruluyor. Daha ne, Monica’yı ve SWORD’un geri kalanını tehdit etmek için bir an için sınırlı alanından çıktığını görüyoruz.. Bölüm 3’te Westview’den şiddetle atıldığında, her şeyin arkasında Wanda’nın olduğunu açıkça söyleyen ve arkadaşına Mercury’nin öldüğünü hatırlatan Monica’ydı.

Ancak, Wanda’nın sorumlu olan tek kişi olması kesinlikle imkansız… hatta hiç sorumlu olmayabilir ve davranışları henüz kimliğini bilmediğimiz biri tarafından kontrol ediliyor.. Monica, SWORD’un tutumuna rağmen bundan açıkça emin ve açıkçası Disney’in en tatlı karakterlerinden birini ve yeni MCU serisinin baş kahramanı tam bir kötü adama dönüştürmesi için çok az şans var. Bu yanık korna gibi kokuyor.

5 – ‘Scarlet Witch and the Vision’ House of M’yi model olarak almaya devam edecek, ancak tam tersi

Wandavision Evi M 900x491

‘House of M’ 2005 yılında yayınlanan ve senaryosunu Brian Michael Bendis’in yazdığı bir çizgi romandır ve Scarlet Witch, iki oğlu Billy ve Tommy’yi (dizideki gibi) kaybettikten ve gerçeklikle temas kurduktan sonra her şeyi istediğiniz gibi yeniden kurmaya karar verir. Avengers ve X-Men, onu durdurmak ve onu öldürmeyi düşünmek için güçlerini birleştirmeli. Wanda’nın yeniden kurduğu dünya, mutantların dünyayı yönettiği bir tür ütopyadır. Ancak Kendi yaptığının farkına vardığında dünyadaki tüm mutantların güçlerine son verir.

‘House of M’ kopyalanamadı çünkü açıkçası, mutantlar MCU’da toplumda sunulmadı, ancak dizinin geri kalanında hala taklit edilebilecek unsurlar var. Spesifik olarak, ‘Wandavision’ın olacağına dair bir hayran teorisi var. MCU’daki mutantların başlangıcı: onları Marvel Evreninden tamamen ortadan kaldırmak yerine, Wanda onları üretecek. Bazı hayranlar, bu tür bir karakteri MCU’ya getirmenin tutarlı bir yolu olacağını söylüyor, hatta bunu çoklu evrene vurarak yapmaktan daha fazlası.

Tüm Avengers filmleri ve dizileri kronolojik sırayla nasıl izlenir

4 – Kötüler komşular (ya da biliyorlar)

5. bölümde, Monica Rambeau tarzında, komşuların göründükleri kurbanlar olmadığını düşündüren iki an var (bu arada, Kaptan Marvel / Foton olarak güçlerini gizlediği giderek daha açık hale geliyor). Bi yandan, Dayanılmaz Agnes, Wanda’ya “yukarıdan almasını” isteyip istemediğini sormak için bir konuşmayı kestiğinde, sanki önceden belirlenmiş bir senaryo altında bir çekimi tekrarlıyorlarmış gibi. Ayrıca, Wanda güçlerini onun önünde sorunsuz bir şekilde kullanıyor, bu da Vision’ı şaşırtıyor.

Öte yandan, ofiste, Norm ve Vision “Maximoff Anomalisinden” bahseden bir e-postayı (bir Commodore 64’te!) partneriniz bu bir şaka. Kötü adamlardan daha fazlası olabilir, Wanda tarafından maskaralığı sürdürmeye ve gerçek kimliklerini açıklamamaya zorlanıyorlar.SWORD’un 4. bölümde bildiğini gösterdiği.

Agnes WandaVizyon

A Pek çok hayranın aslında Agatha Harkness olduğunu düşündüğü Agnes için de bonus yorum. Çizgi romanlarda, Salem cadı davalarından kaçan ve genç bir Wanda’nın öğretmeni olan çok yaşlı bir cadıdır. Aynı zamanda kağıt üzerinde Scarlet Witch’in geleneksel düşmanı olmuştur ve ‘House of M’de çocuklarının şeytani kökenleri olduğunu ortaya çıkaran kişidir. Çizgi romanlarda, Agatha’nın Nicholas Scratch adında bir oğlu var ve Agnes’in dizideki evcil tavşanının adı Mr. Scratchy. Yaşlı cadının faul oyunu mu? Öte yandan, kocası Ralph ile henüz tanışmadık: Bu, büyücü kadın ve glups Mephisto arasındaki bir ittifak mı?

3 – Kötü adam Mephisto

mefisto

Ortaya çıkan ilk hayran teorilerinden biri, durum komedisi Bu bir meta göz kırpma değil, bir olay örgüsü durumuydu (Marvel evreninden bir dizi ‘Bewitched’a saygı duyduğu için köşelerde ağlamaktan daha iyi işleri olan tüm hayranların kafasında ‘House of M’ zaten vardı. ). Mephisto’nun kendine has özellikleri onu sezonun demiurge adaylarından biri yaptı.Hıristiyan mitolojisinin iblisi olmayan, ondan esinlenen (ve karışıklıktan yararlanan) bir canavar olan bir yaratık.

Aslında, çizgi romanlarda Thanos’un eski bir tanıdığıdır, ancak Ghost Rider veya Silver Surfer gibi karakterlerle Faust anlaşmaları imzalama eğilimi, Wanda ile aynı şeyi yapmış olabileceğini düşündürmektedir. 5. bölümde, Wanda’nın Vision’ı kontrol edenin kendisi olmadığına dair güvence vermesi. her zaman ikinci bir kötü adamı düşündürür. Şimdiye kadar gördüğümüz MCU’ya pek uymayan ilginç bir seçimancak yeni ‘Doctor Strange’ filmiyle verilebilecek mistik dönüşle.

2 – Mutantlar çoklu evren aracılığıyla

Merkür

Merkür bir şey için burada (evet, onun bir Mephisto kostümü olduğunu göz ardı etmeyelim). ‘Wandavision’ın ‘Doctor Strange’in devamı ile bağlantısının garanti edildiğini biliyoruz (aslında karakterin bir minyatürü dizinin başından beri en ısrarlı söylentilerden biridir). Yani, çoklu evrenler bundan sonra MCU’da günün sırası. Ve bu bölümün sürpriz görünümü Merkür’e yol veriyoruz. Ölmedi mi? Ya da ötesi… öyle değil miydi? diğer Merkür?

Bu görünümle ilgili tuhaf olan şey, ona hayat veren oyuncunun Marvel filmlerinde değil, Fox X-Men filmlerinde Mercury olan Evan Peters, aynı karakterin her iki süper kahraman evrende de ortaya çıktığı çok az vakadan birinde. Değişim, bizim kadar seyirci olan Darcy’nin karakteriyle de destekleniyor.Pietro’yu mu kurtardı?«. Yani değişiklik rastgele değil, Will Smith’in ‘The Fresh Prince of Bel Air’deki ana tarzı. Bu Merkür olmayan Merkür’ün girişi, mutantların çoklu evrenler aracılığıyla MCU’ya ulaşmasının bir yolu olabilir mi? Ya Westview bir çoklu evren değilse, kapı?

1 – Bütün karmaşanın sorumlusu Billy ve Tommy.

ikizler

Kötüler değil elbette, ama… Ya Wanda’nın bu yerleşim fantezisinin arkasında gerçekten onlar varsa? Billy ve Tommy, Young Avengers’ın (Disney’in gelecekte onu kullanmaması için çok cazip bir franchise) üyeleri olan Wiccan ve Speed ​​olarak sona erecek, ama hepsinden önce. onlar Wanda ve Vision’ın ikiz oğullarıdır ve ‘House of M’ mutant katliamından dolaylı olarak sorumludurlar.

Wanda dışında durumu kontrol eden tek kişi onlar gibi görünüyor: Trajik veya rahatsız edici bir durumla karşı karşıya kaldıklarında ebeveynleri bunu engelleyemeden olgunlaşırlar., köpeğin ölümüyle olduğu gibi ve ayrıca Westview’in tek çocukları. Bu, gerçekte bu sahte gerçekliğin arkasındaki “beyinlerin” onlar olduğu ve çocuk eksikliğinin Wanda’nın çocuklarının sahip olduğu benzersiz karakterin bir sembolü olduğu anlamına gelebilir mi?

23 Şubat'tan önce Disney+'a yıllık veya aylık abonelikte %20'den fazla tasarruf edin

23 Şubat’tan önce Disney+’a yıllık veya aylık abonelikte %20’den fazla tasarruf edin

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ‘Scarlet Witch ve Vizyon’: Disney + serisinde neler olduğuna dair teoriler, en azdan en olasıya doğru sıralandı aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…